Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 24.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Я да ви питам,милички...  
Авторeлeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 22:24



На всяка сватба ли е тадиция да се играят хора, като вземат булката пред дома й.Защото на мен тази идея нещо не ми допада и особено ако ти свирят музиканти с тъпани и т.н.УууууСупер тъпо и смешно ми се вижда.какво ще кажете?При вас имало ли е/ще има ли такова нещо?



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор svetleto (непознат)
Публикувано08.05.05 14:04



Тия неща се правят само ако искаш (или ако не можеш да се пребориш с нечий селски манталитет). Аз лично съм против и играенето на хоро на паркинга пред блока изобщо не е стояло на дневен ред. Няма да правя сеир на комшиите я И като се замисля, на никоя сватба на която съм била не се е правило такова нещо



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Авторninka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 20:05



Аз пък не претендирам за гражданство,не съм и от село,но искам да има музика и хоро. Защо е нужно да се крия,че се омъжвам. Нека чуят и видят,а и настроението ще е коренно различно. На мен ми харесва и на колкото сватби съм била,почти навсякъде го правят. Изключение като че ли е София,явно там прогресиращо този обичай се отбягва. Но не и в другите части на България. Но празника е твой и сама решаваш. Щом не го искаш- не го прави. Не е задължително.



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор Heмиpницa (вече мирясала)
Публикувано08.05.05 20:19



Ти сама си решаваш какво да има на твоята сватба - дали да има оркестър или да няма.
За мене това с оркестъра си е голяма простотия и нямаше нищо подобно.
Същото се отнася и за обикалянето по масите за поздрави и събиране на подаръците. За снимките - къде и как да Ви снимат - ваше е решението!
Това е ВАШИЯ ден! Дали трябва да се спазват традициите или не - не на всички им харесват цирковете за пред хората, нали?



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: Heмиpницa]  
Автор elig666 (непознат)
Публикувано08.05.05 20:38



аз също съм против хората пред блока, но това си е лично решение на всеки. Който го влече - да си го направи! Просто не ми е в кръвта и затова на Нашия ден няма да се играят хора пред блока.

[img]http://www.snugglepie.com/ezb/98825.png[/img]


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано08.05.05 23:00



Да ме вzемат е добре, но в моя слуЧай няма как да стане zаЩото си живеем zаедно и Ще си се приготвяме в съседните стаи, ама хора пред блока няма да мога да преживея...много ми селенеееееее.
Да иzвиняват тия, които им допадат тия работи ама това е като да се иzсипе цялата рода в ресторанта с пеЧени агнета, пилета и прасета...РЕЗИИИИИЛ.

Smiah, smiah...


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
АвторHeмиpницa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 23:52



Това със зяпането на съседите и селските набези малко трудно ще си го спестите - но хората са си такива.....
Как аз реших проблема - оркестър нямаше. Абсурд! Но от клаксоните на колите до къщата, където ме взеха, всички любопитни съседи бяха накацали по прозорци и спряли на улицата да зяпат - няма друг начин....
Т.е. с или без оркестър шумотевицата пак си я има.
Относно специално за кумовете да се играе с питка и пиле....Отново абсурд!
Преди разрязването на тортата в ресторанта....сервитьорките изнасят на количка торта поръчана специално за целта /малка, 10-тина парчета с надпис "Честито кумуване"/ и едно пиле /ама бяха така го украсили готвачите от ресторант "Аква", ум да ти зайде/ и DJ-я обявява по микрофона за чест на кумовете се поднасят тези и тези дарове. Младоженеца подхвана тортата и си я дари на кумата, а аз взех пилето и го дарих на кума. Никакви танци и сеири, само музикален съпровод.
Разрязването на тортата също беше супер елегантно. Носят я на количка, с голям нож, имаше чинийка, виличка и салфетка.
Пак под вещото ръководство на DJ-я разрязахме тортата, като двамата сме хванали ножът. Сложих парчето в чинийката и с вилица взех парченце и го подадох на младоженеца в устата и го целунах, след това той същото направи. Никакви мацаници с торти и разваляне на грим и омазване... за мене туй последното - клепането с торта си е абсолютно недопустимо.

Но всеки сам си решава как да постъпи, аз щото съм още росна-прясна булка, споделям с Вас....



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано09.05.05 12:34



Аz все още не zнам дали ще има хоро пред блока като ме вzимат. Но да си кажа честно много ми се иска... Оркестър някак си не ми се вписва в картинката, ама и zа това има време да решим.
Но при мен истарията е друга. Аz съм си селянче от малък град, което от 3 години не живее в БГ. Бъдещият не е българин и много бих искала да му покажа всички традиции, които някого са се спаzвали у нас.
Освен това научих едно нещо в чужбина - мненитео на другите няма никакво zначение. Ако искам хоро, ще има хоро. И не ми дреме дали съседите ще се наляпят по проzорците или не или дали смятат хорото zа селяния или не...



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
АвторHeмиpницa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 13:07



Сестра ми живее в Хамбург от години и на сватбата беше с мъжът си - немец.
И му викам на немеца - "Ето това е една съвременна българска сватба, като са спестени много от традициите, характерни за българската сватба".
Немеца само дето не падна от стола..."Спестени?"
За него и това беше прекалено много...



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: ninka]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано09.05.05 13:47



А пък съм всякакви конкретни "традиции", само защото "така се правело". Признавам си на никоя сватба, на която съм присъствала не е имало хора пред къщата на младоженката. Това което сме правели, за да се вижда, че има свабта е (когато е къща|) да украсяваме оградата и вратата с венци и с балони, а в блок - перилата на стълбите до съответния апартамент и там арка от много цветя и балони над вратата. На мен ми и тъпо сватбла да слиза натъпкана в дребен асансьор и се радвам, че всички слизхма досега все по стълбите - бавно и с много смях (е, и с много горчиво за отмора на всеки етаж).
Всеки си прави, каквото на него му харесва - това все пак е вашият си празник, как така някой друг ще ви предписва какво да включите или не в програмата. Ако изобщо не харесвате народните танци, махате ги изобщо като изрично предупреждавате ди-дже-я. Там където за първи път бях кума (на моята ученическа приятелка), нямаше никакви хора, защото тя не понася такъв стил музика.

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: surfline]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано09.05.05 13:51



Да видиш на една такава сватба, на която младоженците си живеят заедно, правихме "приемане-предаване" приятелките на младоженката и приятелите на младоженеца във фоайето на апартамента си предавахме протокол за качествата на въпросните 2 личности и падна голям смях и веселие

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано09.05.05 14:08



Изобщо не одобрявам това квалифициране не нещо като "селско" или "градско". Има изключително възпитани хора от село и безкрайно прости и елементарни и от най-голям град!!!! Във всяка държава е така!

И най-вече - всяка булка да командва на собствената си сватба по нейния си вкус и мечти - каквото иска, това да бъде - така знам аз!

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: eлeнa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 14:15



При нас такова шоу нямаше. Хора - само в ресторанта.
Защото е смехотворно официално облечени хора да рипат хорце пред входа на някаква си сграда.



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: NVN]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано09.05.05 14:47



Еиииии това и аz го виждах някъде....готино е ...Мерси Че ми го напомни.

Smiah, smiah...


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано09.05.05 14:59



Гери, не се притеснявай аz си донесох един диск(CD) с хора от България и в неделя уЧих свекъра и свекървата на право и дунавско хоро (аz други и неzнам )...БеШе голяма картинка_в градината тропаме хорца...КомШийте Щяха да паднат от коня, но пък беШе супер весело...Така Че и на сватбата Ще имаме хора, но навън аz неЩа хоро_нито тук , нито в БГ...Виж в ресторантът е друга работа...Даже сме планирали другата събота и неделя да "обуЧим" и оЩе един комплект приятели, zаЩото те проявиха желание, а и Ще идват и в БГ на сватбата...

Smiah, smiah...


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: surfline]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано09.05.05 15:00



Бяха решили младоженците, че това с парите и обувките не им е по-вкуса и нашата задача беше да доказваме кой има по-по-най-..... качества и кой от двамата "кяри" повече като другия го "земва" за съпруг/ съпруга!

Съмняваш ли се дали момите или ергените излязоха по-устати............. !!!! Та младоженецът трябваше да плати "най-сладката целувка на света" като му покажем булката, за да я вземе и да си я води под венчилото. А тя самата каза, че искала "най-страстната", понеже за сладко можела да си поръча сладолед

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: NVN]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано09.05.05 15:04



NVN ти си беzкраен иzтоЧник на добри идейки ("Чалъми zа тарикатлък"
)...Това много ми харесва...Ще вzама да го иzплагиятствам...

Smiah, smiah...


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: Heмиpницa]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано09.05.05 15:08



Аz не се притеснявам, че ще му дойдат много обичаите. Ако zнаеш подписването в Каzахстан каква програма са ми приготвили... пълна, според всички традиции. Само дето поднасянето на цветая на паметника на неzнам кой си, zагинал преz неzнам коя си война ще го пропуснем.

Абе цирк сме рещили да правим



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: surfline]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано09.05.05 15:11



Ама моля - твоя е (идеята де)!!!! Мерси за комплимента! Аз съм си щурава, таааааааааа раждам мисли безумни безброй! Като направя агенция за тържества един ден се надявам да си имам такива клиенти като теб, дето приветстват не спазването на традициите, а правенато на готино тържество!

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: surfline]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано09.05.05 15:11



Аz имам zа цел да науча скъпия да играе право хоро. Все до 20.08 ще успея. Ама zа повече не си правя илЮzии, да не съм магосник все пак



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано09.05.05 15:12



Да да! Сватбата трябва да е цирк - красив, раздвижен, щурав, вълнуващ, специален, уникален, единствен ................ вашият си!

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: NVN]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано09.05.05 15:12



Ама мнооого си права zа "селското" и "градското"



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано09.05.05 15:18



На две ракий работата става...

Smiah, smiah...


Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: Ecтpeлa]  
Авторelena (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 21:57



Оф,направо не ми се ще да е минала сватбата вече.Такъв си ми е късмета,с тия хора съм луднала,само за тов мисля,как да се измъкна ,ама с цената на вси4ко няма да играя хоро.Няма пък!



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: elena]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано10.05.05 10:59



Щом като ти не искаш хоро, zначи работата уредена... няма да има хоро. Кажи им на всички и край. На твоята сватба твоята дума е zакон(е и на младоженеца де) и на който не му иzнася, ми да не идва...

Такава е моята тактика де, ние всички така сме ги строили... или правят каквото ние кажем, или... нема сватба



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано10.05.05 11:25



Ура за бойните моми! Кеф ми е да чета как мислиш точно като мен, че поотнесох критика как тържеството се правело за гостите!!!!

Ооооооооо, хайде да си задам в тази връзка тормозния въпрос -

Аз хич не съм фен на алкохола. В смисъл сервирането на разни като ракии, джин и други силни напитки ми свива под лъжичката. Супер неприятно ми става. Искам само вино да има. Как ви звучи?

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: NVN]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано10.05.05 14:05



Аz бих предложила и бира... Не е концентрат, а и има хора, които не пият вино. А колкото до ракии и водки... При нас ще има по едно малко като аперитив, после само вино и бира. Ако и варианта с по едно малко не те удовлетворява, тогава просто пропусни аперитива, гостите ти няма да си тръгнат само zащото нямало ракия (а ако си тръгнат, zначи не е било там мястото им).

По повод НЕ консумирането на алкохол се сетих zа една моя колежка, която миналата година се омъжи. Тя е мЮсЮлманка и раzкаzваше, че по принцип при тях не се сервира алкохол(религията май zабранява употребата на алкохол). Но теzи, които пият, просто си носят на сватбата една бутилчица, увита в найлонова торбичка. Много смешно ми стана като си представих гледката как иzтупани гости в костЮми тойно вадят бутилката иzпод масата и си пийват. Внимавай да не хрумне на някой от твоите гости таzи идея



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано10.05.05 14:17



Е, май харесах идеята ти с аперитив към предястията само.

А скоро бяхме семейно на сватба и ми направи много добро впечатление, но съм забравила да пиша - май е по-добре шветска маса, а не порции.

Тази сватба беше в Зала "Мати" в НДК. Имаше богат избор от салати - с месо, с риба, само зеленчуци. Като предястия бяха приготвили Киш Лорен и солена палачинкова торта. После за основно - печен буш в голямо черно гърне и 2 вида зеленчукови гарнитури. Питата и тортата. Беше напълно достатъчно, всеки си взимаше колкото и когато си поиска.

Освен това сервитьорите непрекъснато вдигаха от масите празните чинии и по тази причина беше много прегледно и чисто. Мен ме смущаваше точно това натрупване на съдове с остатъци от храна по масите, а сега видях как отлично се избягва.

Моят художник -



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: NVN]  
Автор G.E.R.l ()
Публикувано10.05.05 14:48



Хм... zвучи добре...
Но zа мен поне не пасва... Почто всичките ни гости са въzрастни хора, които не са и чували zа шведска маса...Някак си не мога да си представя, че леля ми Куртена, която е на 70 години, ще успее да си zанесе чинията от шведската маса до масата.
Другото което би ме притеснявало е да не се нахвърлят гостите да си сипват в чиниите, сякаш е zа последно. По миналата година бяхме на почивка в Турция, пълен пансион. И станахме свидетели на много неприятни сцени. Не е приятно да гледаш как някой с мъка носи препълнената чиния(с връх), като после иzяжда само 30% и останалото се хвърля.
Пак каzвам, идеята е добра, но zа моите гости не пасва



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: NVN]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 16:14



Не, шведската маса не е подходяща за голяма сватба. Настава едно бутане... Много по-добре е да минават сервитьори по масите...



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано10.05.05 17:04



Здравейте девойки, току Що се връЩам от ресторантът и ....таzи тема съвсем ми пасна...Органиzацията при нас е следната_след сватбата в Гражданското отиваме в ресторантът (Ще е ок. 13_13,15 Ч.), наzдраве с ЧаШа Шампанско и малки хапЧици (да сложат гостите неЩо в стомаха и малко в главата), после торта, сладкиШи и кафе/Чай, ранна веЧеря като Ще е в големи плата 5_6 вида месо (свинско, телеШко, патеШко, пиле) върху канапе от диви гъбки (мммммм) с винен_гъбен сос, zа гарнитура_крокети, кнедли(тук тия кнедли ги ядат със всиЧко) и пържени картофки, отделно пак големи плата със салатки (аz съм голям "треволиуб")...zа десерт сметанов сладолед и отделни дресинги_Шоколад, малина, ягода и т.н. и купиЧки с пресни плодове (ягоди и малини)...и zа по_късно плата със сиренца(домати_моцарела и пр.) и малко Шунка, ако някой иска да се подкрепи...всеки сам Ще си сервира каквото си иска, а zа пиена пак по съЩият наЧин_ми откъде да zнам кой какво иска да пие...аz пия Мерло, а свеки не го понася...но концентрати няма да имаме...немога да понеса Шнапс и пееЩи немски прасета около мен...бира и вина(бели и Червени).
Smiah, smiah...

Редактирано от surfline на 10.05.05 17:11.



Тема Re: Я да ви питам,милички...нови [re: G.E.R.l]  
Авторelena (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 16:40



Ha ha ha ,mnogo ste zabavni,tova s lelia ti ...hahaha




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.