Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 28.09.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Тема Годишнина на родители  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано31.03.05 16:04



Здравейте!
И аз имам нужда от помощ около организацията на една сватба /за съжаление не мойта....как бих се омъжила отново....за този ми мъж де, да се повтори купона само.....айде, че се отплеснах/
Та!Родителите ми тази година имат годишнина /естествено!Няма година в която да нямат/ и искаме да им организираме нова сватба.За сега сме решили, че ще има църковен обряд и после някъде джиджи - биджи.
Въпросите са ми свързани с това, коя църква е подходяща за това и кой ресторант?
Имайте в предвид, че хората са възрастни, а гостите ще бъдат около 30тина.Датата е през Май.
Като идеи за ресторант засега съм се спряла на:Ловен парк, Метеор, Лебеда в Панчарево или Дара.Имате ли впечатления от там?Или пък дайте идея за подобни ресторанти с лятна градина.
Исках да питам и за църквата.Кръщелните задължителни ли са?Щото от къде ще ги вземем тия кръщелни.....?!?!?И колко струваше церемонията, че аз вече позабравих?
Ще се радвам също така да споделите всякакви други идеи за организирането на втора сватба
Благодаря ви!



Тема Re: Годишнина на родителинови [re: iva78]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 16:57



Много бих искала да ти помогна, ама имам отговор само на един от въпросите ти

Кръщенетата.
И аz имам такъв проблем, че кръстниците ми нямат кръщелни свидетелства, zащото не са иzдавани по онова време, а в и не са водени регистри... Те не са от БГ... Попитах отеца в църквата какво можем да направим и той ми каzа, че не може да ги кръщава втори път, така че просто ще приеме, че те не го лъжат, а наистина са кръщавани... Дано и ти се намериш свястна църква



Тема Re: Годишнина на родителинови [re: iva78]  
Автор NVN (determined)
Публикувано31.03.05 17:23



Първо - честито да им е, макар и да е рано още.
Второ - виж в темата за 150 гости - там сложих линкове към малки хотелчета с хубави ресторанти с градини.
Трето - кръщелните са задължителни - в църквата, където са кръщавани има регистър и издават препис. Иначе се чете молитва с формула "... ако не е кръстен, да бъде..." и се издава.
Успех!

Моят художник -




Тема Re: Годишнина на родителинови [re: iva78]  
Автор janaМодератор (силна)
Публикувано31.03.05 20:41



За кръщелните задължително трябват за в църквата. Преди 2 години в Св.Неделя беше 150 лв. ритуала За после защо не им спретнете един уикенд романтичен само за тях двамата. В първата закована тема има няколко ресторанта с хотели край София, а може да ги пратите и по-надалеч
Идеята е страхотна междудругото, ще е голяма изненада за тях



Тема Re: Годишнина на родителинови [re: jana]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано01.04.05 09:45



И аз се надявам да ги изненадаме приятно
Ух само тия кръщелни ме притеснямат много, защото няма как да разбера и да ги взема предварително.Реши ли сме да им кажем 1 седмица преди събитието, като им връчим покана за собствената им сватба.Не върви да ходя и да им ровя из нещата за документи които даже не съм сигурна че съществуват.Та сигурно тук ще видим проблем, но ще го мисля....
А пък и тая такса от 150 лв!!!Нечовешко е просто

NVN, благодаря за идеите.Ще се обадя да питам колко са кувертите в някои от ресторантите



Тема Re: Годишнина на родителинови [re: iva78]  
Автор Vinipuh (мечешки)
Публикувано01.04.05 12:53



Ще правя абсолютно същата изненада на нашите. Ходих да питам какво се изисква в църквата "Св. Георги" и там ми казаха, че сватбата при тях по принцип струва 150 лв., тъй като се прави от трима свещеници едновременно, но като за по-възрастна двойка можело да ми напряват намаление. Мисля, че има и по-евтини църкви, така че мисля да пообиколя малко и да проверя какви са цените. Иначе нашите са се женили (само в гражданското) на 19 март, но на тази дата не се правят църковни бракове, така че ще им направя една лятно сватба. Хем ще има още една дата, на която да празнуват.



Тема Re: Годишнина на родителинови [re: iva78]  
Автор janaМодератор (силна)
Публикувано01.04.05 13:22



Върви все пак и питай из църквите за тарифите и им обясни там за кръщелните, защото доколкото помня те се носеха в деня на сватбата. Та може и да успеете да ги изненадате. Все пак аз ти казвам преди 2 години как бяха нещата




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.