Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 08.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Idei za party na otkrito ili kray Sofia  
Авторep (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 17:41



zdraveyte, Jana i ostanali,
sled kato prochetoh mnooogo mneniya v kluba, vse oshte ne namiram tova, koeto moje da mi pomogne. Zatova chakam novi idei.

Gotvim svatba za kum kraya na avgust v BG i osven che nyamame nikakvi konkretni idei otkude da zapochnem organizaciyata, imame mnogo netradicionni (ili moje bi tvurde tradicionni) predstavi, koito iziskvat obikalyane i prouchvane, a i dvamata sme v chujbina i shte se pribirame za suvsem za malko- kaji rechi predi samata svatba . Ot druga strana ne iskame da natovarvame s oganizaciya semeystva i rodnini

Ta vuprosite:
- prieto li e/ osushtestvimo li e v BG grajdanskiyat brak da se sklyuchi drugade osven v obshtinata (napr. na otkrito)?

- nyakakvi idei za firmi, koito predlagat catering na otkrito (napr. na nyakoya rodopska polyana ) ? Sushto i firmi, koito davat pod naem ili postroyavat vremenni tenti/ platneni navesi (de da znam kak tochno mu se kazva na tova...) (razbirate me, nadyavam se) - v sluchay che ne uluchim nay-dobroto vreme...

- nyakoy da e sreshtal nyakakvi hubavi restoranti s golyam dvor izvun Sofia (naprimer v blizkoto obkrujenie ili suvsem na yug - gradchetata okolo Pirin ili v podnojieto na Rodopite/Rila)?

- a nyakoy da ima opit kak se reshavat prakticheskite zadachi sus svatbena ceremoniya izvun Sofia, kogato pochti vsichki uchastnici shte trugvat ot Sofia (napr. grim i pricheski, i t.n.)?

Mnogo blagodarnosti, chakam s neturpenie!

Elena



Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: ep]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано01.03.05 08:45



Здравей Елена,
Мисля, Че единственият ти проблем Ще бъде zа склиуЧването на брак на открито 101% съм сигурна, Че не ги правят zаЩото и ние мислехме да го правим по тоzи наЧин ама нъцки...Просто с това може да не си губиШ времето да питаШ аz zвънях на поЧти всиЧки по_големи градове от Варна до София преz Пловдив...Църковен брак на открито може да се направи, ако се склиуЧва от евреи или протестанти (и май будисти но zа това не мога да ти гарантирам)...Демек в моят слуЧай не става...За кетъринга моето мнение е, Че е най_добре, след като няма да сте и двамата в БГ да се обърнете към сватбена агенция...Те на истина много помагат...ИнаЧе парти на открито не е проблем стига да не искаШ да е на поляната пред хижа "Беzбог", "ПапаzЧаир" или пр. екzотики...Обикновенно около манастирите винаги има полянки, нали се сеЩаШ?...С малко повеЧе врънкане и увеЩания (във вид на финикийски zнаци) раzреШават да се полzват...Даже ако станете симпатиЧни на попа може да ви направи едно въШно Шоу...И накрая zа фриzьор и гримьор има две въzможности..1)Правят те в София и тръгвате към мястото или 2)натоварваШ фриzьорка, гримьорка и пр на колата и си ги влаЧиШ с теб...
За теzи всиЧките неЩа мога да ти гарантирам Че са проверени по 100 пъти и т.н. ако ти трябва повеЧе инфо ми пусни бележка .
Чао и успех

Smiah, smiah...


Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: surfline]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано01.03.05 08:52



Май не става ясно та да утоЧня, Че гражданският на открито е невъzможен, а zа църковният може и да се полуЧи.

Smiah, smiah...


Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: surfline]  
Авторep (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 13:30



Mersi mnogo, pone shte si spestya kum 100 obajdaniya .
Makar che vestite ne sa nikak okurajitelni. A curkoven brak na otkrito ne me ustroyva - tvurdo e resheno, che nyama da se poddavame na obshtata moda za curkoven brak samo zashtoto taka e po-krasivo i interesno. Vyarno, che grajdanskiyat ritual e plachevno kratuk i dosaden, no e vupros na principi!

Oshte edin vupros (imashe neshto podobno v chata, ama az da pitam) - otnosno svatbenite agencii. Tova, koeto razgledah mnogo se razlichava kato ceni. A opisanieto na slujbite e dosta podobno! Imash li predstava dali za cena ot 100 lv moje da se poluchi neshto snosno ili da se smyata kum 600-1000 lv???

Mersi pak!



Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: ep]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано01.03.05 14:30



За 85_100 лв. полуЧаваШ едно голямо НИЩО.Знам Че zвуЧи гадно ама е така.В обЩи линии си говориШ с агенцията какво , как и zаЩо.Като zа мен е несериоzно те да ми дават идеи при положение, Че аz си имам някаква идея какво искам тоЧно.Дават то адреси и телефони на ресторанти, фотографи, булЧенски салони, фриzьори, маникиуристи, муzиканти, DJ и т.н.Полеzно инфо но zа 1 Час в интернет намираШ съЩата информация и си "напред" с парите.Има смисъл да ги наемеШ zа всиЧко, zаЩото правят от_до и ти не се zанимаваШ, но на мен ми се струва,Че това някакси убива усеЩането zа сватба....Но zа да органиzират сватбата иzлиzа ок 600 лв. максимиум поне доколкото аz zнам, инаЧе ако Ще се прави сватба от "дистанция" и не искаШ твърдо да ангажираШ родата агенцията е добре като идея...но все пак си помисли да поискаШ малко помоЩ от родителите ти...
Ние просто нямаШе как да се оправим сами...Колкото и да не ми се иска да го приzная...И наШите много помагат, zаЩото сватба в БГ от няколко хиляди километра, само с компиутър и телефон се органиzира малко трудниЧко.А да летя всеки уикенд от ДЕ до БГ Ще иzлеzе zлатно...Та мисълта ми е в такива слуЧаи родителите са много нужни.

Smiah, smiah...


Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: surfline]  
Автор NVN (влюбена)
Публикувано01.03.05 20:11



Добър сватбен агент (пример www.prikazenden.com) ще ти организират каквото където искаш. Правили са го за младоженци, живеещи в Германия тази зима, на чиято сватба присъствах и беше отлично.

Няма проблем венчавката ти да е на открито - аз съм присъствала на такава на православни в България (това уточнение, за да няма атаки от тези, които знаят тук, че моята религия е различна). В този случай беше в дипломатическия клуб в Горна баня, но това няма връзка.

Весела подготовка.

Моят художник -




Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: ep]  
Автор NVN (влюбена)
Публикувано01.03.05 20:13



Агенцията, която ти препоръчах горе, има максимална цена 600 лева, ако избереш пълен пакет, но щом няма да има венчавка, априори тази част на организацията отпада и съответно цената намалява. Обади им се, те са много добри професионалисти - собственичката е една от малкото (в България) членове на международната асоцияция на сватбените агенти (моите приятели я бяха проучили ).

Моят художник -




Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: surfline]  
Автор NVN (влюбена)
Публикувано01.03.05 20:16



На моите познати родителите не са пипнали. А според мен лично не е и тяхна работа - към агента можещ спокойно да имаш всякакви изисквания без някой да се фръцка и да казва, че "така не се правело" - ти плащаш, ти поръчваш музиката.

Просто ги наеми да ти организират всичко и не си губи времето - дават ти предложения, ти приемаш или отхвърляш и когато избереш, те реализират.

Моят художник -




Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: NVN]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано02.03.05 14:47



Е мойте пипат...ама каквото им кажа...Нали съм zлатото на мама.А zа помоЩ имам предвид, Че документите не може да ти ги оправи никой сватбен агент на света, освен ако няма генерално пълномоЩно...а родителите могат... и не искат пари zа това... а и им е и приятно...И ти спестяват ходене до нотариус и връЩане в БГ.А и ти zвънят по телефона всеки път да те питат как го предпоЧитаШ... а и Чат пат вкарват някои мъдри мисли.Агента си има и той плиусове и минуси, но аz поне никога не съм се притеснявала да кажа на родителите ми какво искам и КАК тоЧно...а сега и със свекъра и свекървата е по съЩият наЧин.Дават си хората идеите, а ние дали ги приемеме или не си е наШа работа, ако е "не" те не се сърдят, ако е "да" помагат и така...

Smiah, smiah...


Тема Re: Idei za party na otkrito ili kray Sofiaнови [re: NVN]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано02.03.05 14:53



ВенЧавка или бракосъЧетание(това официалното от съвета) са правили тоЧно твоите поzнати на открито?Че на мен тия от съвета ми каzаха с две думи, Че официална сватба на открито неправят (говоря zа съветите във София, Варна, Пловдив и Стара Загора)...А църковната не е проблем като цяло просто наШите попове малко се инатът...но мисля, Че девойката питаШе zа гражданската сватба...

Smiah, smiah...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.