Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 25.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема shaferka?  
Авторshaferka (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 17:01



Здравейте,
да ви попитам какво трябва да прави една шаферка вече надхвърлила 20-те години, на сватбата на прятели?
Какаво е редно, какво се очаква и с какво може да ги развасели? Изобщо всяко споделено мнение или съвет ще е от полза :))



Тема Re: shaferka?нови [re: shaferka]  
Автор janaМодератор (силна)
Публикувано24.11.04 20:41



Тук ме хвана на тясно нищо незнам аз за шаферките чесно казано , ще ми е интересно да науча



Тема Re: shaferka?нови [re: shaferka]  
Автор NVN (в очакване)
Публикувано25.11.04 09:41



Аз съм присъствала на сватба, на която имаше две млади дами за шаферки. Тяхната роля беше да прикоткват (по време на официалните церемонии) гостите по близо до действието, че хората имат навика да се позавират по ъглите .
В църквата раздадоха на всички семейства по едно малко вързопче - дантелена кърпичка, пълна с ориз, жито и бонбони, и завързана със сатенена панделка. Ние излязохме първи и като идваха младоженците навън хвърляхме върху тях съдържанието на торбичките, а после кърпичките ни бяха за спомен. На мен ми хареса, защото беше необичайно и раздвижено.
И понеже по принцип кумата и мумът хвърлят с пожерания върху младоженците - на тях им бяха подготвили поднос с листчета от рози и стана много раздвижено и романтично.



Тема Re: shaferka?нови [re: shaferka]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано25.11.04 16:38



Хихихихи една шаферка вече надхвърлила 20-те години как звучи само Ми то младо момичето, бре Какво му е на годинките...детенце е още
Винаги съм мислела, че задачата с веселбата се пада на кумовете...дали е така за вас незнам. Шаферките трябва да гонят букета по най- артистичен начин! Така го дават по филмите...също да се грижат за приличния външен вид на булката, както и да се задяват с шаферите.
Иначе, ако врътнат по един стрийптиз към края...наистина ще развеселят гостите.



Тема Re: shaferka?нови [re: Dafna]  
Автор janaМодератор (силна)
Публикувано26.11.04 14:36



Да ама май такива сватби има само по филмите , поне не съм присъствала , дори не съм чула за такъв купон по време на сватба организиран от шаферките. Най-традиционните шаферки са дечурлигата на близки приятели на булката, който щъкат напред назад и си мотаят в краката на младоженците Моите наблюдения се спират за съжеление само дотук надявам се да присъствам на такава сватба с млади 20 годишни шаферки, ще е нещо по-различно и интересно



Тема Re: shaferka?нови [re: jana]  
Авторshaferka (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 14:51



Амиии... Интересно, защото повечето сватби за които ми разказват - все шаферки на моите години :)
(ама детайли за шаферките - какво и как няма... )
А на мен ми се очератва в близката година да се изявявам на повече от една такава ;) Та затова реших да попитам ;) Но ще споделя после как е било - имам няколко напътствия подобни на предния постинг - само стриптийза ще го отложим за по-късно... току виж ни подгонила свекървата ;)



Тема Re: shaferka?нови [re: shaferka]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано26.11.04 16:23



Мен вечерта преди сватбата ме светнаха, че трябвало да имам шаферка и шафер, които да не са женени. Избрах си една моя приятелка и един приятел на мъжа ми. В съвета държаха - единия поднос с халките, а другия - поднос с две чаши вино.
Другото задължение беше по-приятно. На тържеството трябваше да танцуват и даже им викнахме Горчиво няколко пъти. Голям купон беше.



Тема Re: shaferka?нови [re: shaferka]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано27.11.04 12:43



Сега, като прочетох КатИ. и се сетих за нещо.
На нашата сватба в ресторанта ми казаха да посоча една моя неомъжена приятелка, която да събере пътеката след нас. Тя щяла да бъде следващата булка. Е, аз не й казах защо трябва да я събере, защото нямаше да се навие, ама мой грях..
Може това да се прави от шаферката



Тема Re: shaferka?нови [re: shaferka]  
Автор NadiaNGX (добричка)
Публикувано30.11.04 12:39



Здравейте!
Според мен всеки край си има свои обичаи какво прави шаферката или т.н. зълва. При нас обикновенно това е сестра/неомъжена/ на младоженеца, ако няма такава някое близко момиче от страната на младоженеца може и приятелка в краен случай ако няма други подходящи.
Шаферкта в общи линии е асистент - носи разните там цветчета които се слагат на гостите, събира платното в ресторанта, челпи гостите с питата с която посрещат младоженците, надиграва се с кума за тортата и такива все приятни неща. А и още нещо за ритуала в църквата с шафера стои до младоженците и участва в ритуала.



Тема Re: shaferka?нови [re: shaferka]  
Автор Пeпeляшka (дрипла ;-))
Публикувано02.12.04 12:09



моите помагаха в обличането, след това се погрижиха да закичат китките за гостите, шампанското след подписването, панделките по колите и всичко, което имаше да се върши. После на купона едната танцува на масата и спринтира геройски за букета (щото пък аз не си знам силата и го метнах далеч).

keep it simple, stupid!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.