Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 28.05.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Подаръци за сватба?нови  
Автор Debora ()
Публикувано01.09.04 18:18



Мой братовчед ще прави сватба този месец и съм изправена пред дилема за подаръците.
Ние няма да можем да отидем, но майка ми и двете ми сестри (+мъже) ще ходят, като ще трябва да "отчетат" и нас на сватбата.
Сега не знам какъв подарък да вземем, младоженците живеят заедно от няколко години, имат самостоятелно жилище и не разбрах за нещо, което да нямат.
Питали са ги на какъв подарък биха се зарадвали, но те не искат да говорят за подаръци, а просто казвали че искат само да дойтат на сватбата.
Ясно е, че без подарък няма да се иде (или пари в брой), та въпроса ми е, какъв подарък би се очаквал или би зарадвал младоженците?
Или казано другояче, колко пари в брой са един приемлив подарък, който да е подобаващ имайки предвид, че трябва да е от 7 човека, без да трябва да се правя на "кръстникът".
Приемам всякакви идеи и съвети, за които предварително благодаря!



Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: Debora]  
Автор janaМодератор (силна)
Публикувано01.09.04 19:56



От 7 човека . Купи ли ли са си телевизор, DVD или нещо подобно ? Защото от 7 човека както и да го погледнеш са си доста хора и подаръкът трябва да е хубав .......... аз кумувах на моята приятелка и незнаех какво да й взема ..... в последствие купих един сервиз т.е прибори за хранене от магазините на Петра ... скъпи са нещата ,но са уникални Ако са зенители можете да купите някоя кристална статуетка на Сваровски ...... За това се сещам само в момента

Редактирано от jana на 01.09.04 19:56.



Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: jana]  
Автор Debora ()
Публикувано01.09.04 22:09



Точно говорех със сестра ми и се сетих че съм питала за да погледна!
Имат си абсолютно всичко, а за вкусовете на младоженците нямам никаква представа!
Какви са тези магазини на Петра?
Пък и ако ми кажете нещо за този ресторант Форум в НДК?



Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: Debora]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано02.09.04 08:46



На мен не ми харесва Форум
На 17 април там се ожени първата ми братовчедка. Имаше над 250 души на сватбата, вярно, че за толкова много хора е идеален защото ги побира без проблем, че и има място за още.
Но иначе е едно огромно хале, тип соц-столова с луксозни полилеи
Аз съм любител на уюта и на по-завъртянати местенца, такива конюшни ме карат да се чувствам изгубена



Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: Debora]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано02.09.04 10:47



Казваш 7 човека, но предполагам са отделни семейства. Щом си имат всичко, съвсем спокойно могат да подготвят (всяко отделно семейство) по един плик с поздравителна картичка и определена сума пари според възможностите и букет цветя. Така младоженците ще си купят каквото искат и няма да бъдат затрупани с излишни подаръци.
Аз на сватбата на брат ми му казах: Искаш да ти купим нещо (до 100лв.) или просто да ти дам парите. Той си избра парите и всички бяхме доволни. Така ще направим и на сватбата на дзълва ми, която предстои. Разбира се, ако имаме възможност ще предложим и по - голяма сума, но ще видим.



Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: Debora]  
Автор PanTer ()
Публикувано02.09.04 13:58



И аз като бъдеща младоженка мога да заява, че (понеже и ние си имаме всичко) определено най-добре е да са пари в брой.
За какво да се пълни къщата с неща, които не им трябват?
Има и още нещо - щом чуеш от младоженци: не искаме подаръци, само елате - това 99% оцначава: искаме парички, но ни е малко неудобно да ви го кажем.



Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: Debora]  
Автор NadiaNGX (добричка)
Публикувано02.09.04 15:31



Чесно да ти кажа мен не ме беше срам като ме питаха най близките какво да ми купят да им кажа, че е по добре да бъдат парички. Имаше такива на които им казахме, че си имахме всичко/там ни беше неудобно директно да кажем пари/ те ни накупиха едни непотребни щуротии, които стоят и се чудим какво да ги правим!!! Така, че пари всеки според възможностите си може към парите нещо дребно тип сувенирно да спомен, ако знаете вкуса на младоженците!



Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: Debora]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано02.09.04 15:43



Въпросът с даването на пари в брой лично за мен е много деликатен. Не се чувствам комфортно нито да давам, нито да получавам подарък под формата на банкноти. Просто така съм възпитана, което си е мой проблем.

От собствен младоженски опит мога да споделя, че нещата, които почти никой не се сети да ми подари и които никога не са ми излишни са вазите, кутиите за продукти и спалното бельо.

Специално за вази перфектното място за избор за мен е е КРЕО. Имат магазин на ул. Гладстон. Нещата, които предлагат, са модерни, изчистени и изключително качествени. Подхождат на всякакъв тип обзавеждане и може да се направи страхотен комплект от различни по височина и форма съдове, които да са с обща линия на дизайна. Цените са прилични (но не ниски) и мисля, че за сватбен подарък е ОК.

В Селма Ив също има неща, подходящи за сватбен подарък на съответните "подходящи" цени. Ето и адресите:

Крео
София, ул. Гладстон 27 , тел. 986 46 92
София, бул. Витоша 47, тел. 981 81 29

Селма - Ив
София, бул. Витоша 63, тел 980 65 53,
София, бул. Витоша 51, тел. 981 32 57,
София, ул. Раковски 149, тел. 980 96 63, ЦУМ , 1 етаж

С кутиите за продукти задачата е също лесно изпълнима - Крео и Петра предлагат такива, които са скъпички, но много пипнати и подходящи за подарък. На мен лично би ми било много приятно всичките ми кутии да са от една стилна и красива серия (аз си падам по джунджуриите за дома по принцип), а не както сега - "сбирщайн". Но пък е последното нещо, за което бих изръсила здрава сума.

Спалното бельо също е нещото, което радва окото и тялото! А и такъв подарък намирам за мног оподходящ за сватба! Наскоро гледах много готини сатененени комплекти във всякакви размери и десени в ЦУМ. Но това по-скоро е подарък от името на 1 семейство. ЦЕната на един комплекте е около 130-150 лв. Деликатният момент е при избора на цветове - дали би подхождал на обзавеждането или не. Ако някой има представа от това как изглежда спалнята на младоженците, би могъл да се справи.

Иначе сумата в брой би трябвало да отговаря на стойността на подаръка, който бихте купили и, естествено!, на възможностите на участващите. Това, коеуто ме смущава във вашия случай е, че сте няколко семейства и вероятно възможностите са различни. Трябва да се разберете за сума, която да е по силите на всеки, но така има риск някой да се поизхваръли само за да не се изложи пред останалите. Не знам! КСакто казах в началото, това за моя светоглед е много деликатен момент с подводни камъни!

Наодявам се да се справите бързичко с дилемата! Поздравления за младоженците!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Подаръци за сватба?нови [re: Debora]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано02.09.04 15:45



Педлагам вариант, в който няма да правите общ подарък с останалите

Има едни прекрсни албуми за снимки, на които челната страница на е рамка за снимка.
Рамката е сребърна, с малки камъчета цирконий отстрани. Просто си е едно малко сватбено бижу. Много са нежни и не са кичозни. Всички младоженци след сватбата поставят някоя снимка вкъщи- дали на стена, дали на секция . В случая това ще е сватбеният албум.
Да не споменавам, че след сватбата има тонове снимки, малко албуми и беден избор. Отделно, че веднага след сватба трудно се отделят пари за хубави албуми.

Албумчетата са малки, сватбени, много ефектни и нетрадиционни ( отвътре кориците са от черно кадифе)

Това е една идея- едно красиво бижу, което влиза и в употреба.

Ако прецените, че подаръка е недостатъчен, в кутията с албума може да сложите и едно малко нежно пликче (в тон с кутията и албума) с парички.

Надявам се поне малко да съм била полезна. Успех!



Тема Re: Подаръци за сватба? [re: Dafna]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано02.09.04 15:57



Чудесна идея!!!!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.