Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 09.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема сватба извън бгнови  
Автор eliv21 (непознат )
Публикувано28.08.04 02:38



зенена цам изжан БГ да обаце не сам предубредила бг жластите мислите ли це сте е проблем ако реша да се пребера.



Тема Re: сватба извън бгнови [re: eliv21]  
Автор ty^iga (непознат)
Публикувано28.08.04 17:57



извинявай, но нищо не разбрах ....



Тема Re: сватба извън бгнови [re: eliv21]  
Автор janaМодератор (силна)
Публикувано28.08.04 21:58



Ха ха освен че се посмях на постинга, не можах да разбера смисъла



Тема Re: сватба извън бгнови [re: eliv21]  
Авторeliv21 (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 00:22



Izviniavaite vaprosa mi beshe zenena sam v USA a bulgarskia mi pasport e na staroto mi ime. Dali ste imam problem ako reha da se varna v Bulgaria. Izviniavaite predi ce opitah da go napisha po smisleno ama mai ne stana



Тема Re: сватба извън бгнови [re: eliv21]  
Автор ty^iga (непознат)
Публикувано29.08.04 13:45



предполага, че няма да има проблем, но все пак се консултирай с някой от българското посолство в САЩ.



Тема Re: сватба извън бгнови [re: eliv21]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано30.08.04 10:08



Просто трябва да си "легализираш" брака. Не се безпокой!



Тема Re: сватба извън бг [re: eliv21]  
Автор Debora ()
Публикувано01.09.04 18:24



Има изискване до 6месеца след промяна в семейното положение (женитба, раждане и др.) да се уведоми Бг консулството в съответната страна, иначе има глоби.
Проблем няма да имаш да се връщаш в БГ дори и да не си уведомила за това, а като отидеш в общината да регистрираш брака, ще си платиш само глобата.
Ние не сме обявили нито брака си, нито раждането на дъщерята в БГ посолството! Живот и здраве като се приберем може да го обявим и да си платим глобата, или пък да идем да си подпишем и да си направим една сватба



Тема Re: сватба извън бгнови [re: NVN]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 20:02



vuobshte ne se pritesniavai. az se omujih v anglia i poveche ot godina sled tova reshihme da se pribera do bg i da napravim cialata istoria s curkvata i subiraneto na priateli v bulgaria. niamah nikakuv problem i da si vzema bg brachno svidetelstvo. nikoi ne mi e spomenal, che sum narushila neshto ili che triabva da plashtam globa.
2 neshta triabva da imash predvid:
1. predi da trugnesh si izvadi kopie na tamoshnoto brachno svidetelstvo, tui kato lelkite v obshtinata shte iskat da zapaziat originala, koito uj im davash.
2. ako reshish da si smeniash pasporta, zaradi novo ime ne zabraviai da im kajesh, che iskash da ti vurnat staria pasport, zashtoto poniakoga propuskat da go napraviat. kato putuvash prosto vzemi i dvata pasporta i vsichko shte e nared.
uspeh i pishi kakvo si reshila/napravila. kak e minalo.



Тема Re: сватба извън бгнови [re: eliv21]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 09:44



Ще има проблем ако решиш да питаш някого в писмена форма.
Няма да има проблем. Пише си го в гл.11 на Семейния Кодекс.



Тема Re: сватба извън бгнови [re: mia]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано11.10.05 13:35



Към тези от вас, които са минали по този път, с регистрирането в Бг на брак, сключен в чужбина, искам да питам трябваше ли ви апостил към чуждото брачно свдетелство и откъде го взехте?? Защото тук официалното брачно свидетелство се издава от местното кметство, където е сключен брака, и няма апостил...

Това лято в България се поинтересувах в общината, искахме да регистрираме брака в БГ, не приеха официалното брачно свидетелство, защото нямало апостил, Откъде извадихте вие брачно свидетелство с апостил???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.