Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 05.07.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Църковен бракнови [re: bily]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано07.09.04 10:24



Ако искате да се венчаете в католическа църква - това просто не може да стане. Във всяка енория ще ви поискат свидетелство за кръщение и наличие/ липса на венчание от енорията, към която принадлежи. Без него просто няма да ви венчаят. А в това свидетелство ще пише, че той вече е женен. Докато съпругата му е жива, той си остава женен.

Няма значение държавата . Как православната църква третира неговия брак не зная.



Тема Re: Църковен бракнови [re: jana]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 09:55



Тогава какъв е смисълът да се сключва църковен брак, ако не си вярващ? Да се прави шоу ли? Не съм съгласна с теб
Аз мисля, че ако някой не го усеща отвътре не бива да го прави, а да се опитваш да изнудиш бъдещият си съпруг да се кръщава и да прави църковен брак си е чиста проба тормоз.



Тема Re: Църковен бракнови [re: Ecтpeлa]  
Автор ty^iga (непознат)
Публикувано08.09.04 23:37



подкрепям те на 100% ...



Тема Що за дивотия?!нови [re: jana]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано08.09.04 23:49



Църковният брак не е церемония от ТВ шоу, мила.
Трябва не само да си кръстен без да са те питали в бебешката ти възраст или по-късно, но и да вярваш.
Както и да виждаш смисъл в това да се закълнеш на тази жена/този мъж пред Бога Си и да си съгласен с това.

Не че няма по-късно да се разведеш, но...

Бъдете високи!


Тема Re: Що за дивотия?!нови [re: ABe]  
Автор janaМодератор (силна)
Публикувано09.09.04 12:22



Какво е това нападение ............. това ли съм искала да кажа ? Не
Например мъжа ми не е много вярващ, в смисъл не е е от най-вярващите и от най-чцестите посетители на църквата ....... но аз съм и той нямаше нищо против да направим църковен брак ...... НЯМАХ ПРЕДВИД ДА НАКАРАШ АТЕИСТ ДА ПРАВИ ЦЪРКОВЕН БРАК явно не съм се изразила правилно



Тема Re: Що за дивотия?!нови [re: jana]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано09.09.04 12:43



Като въведние към моя коментар - Аз също съм не само вярваща, но и много религиозна. Католичка съм с всички плюсове и минуси на тази моя "особеност" . Казвам го, з ада не ме емне някой, че нямам идея от вяра и религия.

Не смятам обаче, че е фаталистично, един не особено вярваш човек се кръсти. За нас например кръщението е предхождано от вероучение и изповед, за да се увери свещеникът, че "кандидатът" е готов. Под това не се разбира друго, а че е запознат с учението на религията и че знае каква стъпка предприема.

Понякога се случва именно в кръщението, в онзи вълшебен миг, в който те поръсят и миропомажат (защото при нас това при децата става отделно, но при възрастните заедно), да откриеш нещо за самия себе си.

Аз бях на сватба, при която булката не беше особено религиозна, но после ми каза, че тя се покръстила не когато е било кръщението й, а когато съпругът и изрекъл формулата "С този пръстен се венчавам за тебе в името на Отца и Сина и на Светия Дух. Амин!"

Случват се разни неща. Ако човекът не е силно притеснен от възмоността да се венчае, а половинката особено държи, според мен тук идва и тази част от компромиса да бъдем заедно, а именно да отчетем духовната нужда на другия.

Успех на всички в онова чудо любов!



Тема Re: Що за дивотия?!нови [re: NVN]  
Автор ty^iga (непознат)
Публикувано09.09.04 13:03



ти говориш за нещо много по-различно от традиционния за България ортодокс



Тема Re: Що за дивотия?!нови [re: ty^iga]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано09.09.04 14:32



Аз говоря за това да отчетем дали партньорът ни не би имал проблем с това да не сме се венчали.

Ако питаш някой от свещениците в католическата църква, той би ме навикал за коментара ми според мен, но моето вътрешно чуство е, че ако човекът, с когото свързвам живота си ще страда да не сме се венчали, а не мен в общия случай ми е все едно (както май е за доста хора), не бих се поколевала да го направя щастлив.





Тема Re: Що за дивотия?!нови [re: NVN]  
Автор ty^iga (непознат)
Публикувано09.09.04 20:08



не съм много съгласна - по скоро аз, която съм вярваща, не бих наложила желанието си на човек, който не е готов да приеме безрезервно Бог в сърцето си.



Тема Re: Що за дивотия?!нови [re: ty^iga]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано10.09.04 10:59



Може би разлика е в това, че за мен моят любим е над всичко и всички на света




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.