Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 28.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Тема 1 годинка?  
Автор oni (непозната)
Публикувано09.08.04 09:05



Моля кажете ми, има ли някакви традиции свързани с първата годишнина от брака? Подаряват ли се подаръци и на кого? Може би ние трябва да подарим нещо на кръстниците? Аз горе долу имам идея как ще празнуваме и какво ще купя на любимия, но ми се иска да съм наясно и с традиционния начин. Вече съвсем наближи датата - след 2 седмици...





Тема Re: 1 годинка?нови [re: oni]  
Автор Elixia (@-@)
Публикувано09.08.04 11:59



Ами не знам дали на някой нещо се подарява, ама ние си го отпразнувахме както подобава. Само аз и той, в един луксозен ресторант на свещи ...
Подаръци не сме си купували, защото нямахме нужда от нищо ... просто изкарахме една романтична вечер в първокласна атмосфера ...

Редактирано от Elixia на 09.08.04 11:59.



Тема Re: 1 годинка?нови [re: oni]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 15:02



На първата годишнина се празнува памучна сватба-подаряват се подаръци, като чаршафи и др. подобни, но това само в кръга на старите традиции-виж в сайтовете на сватбата или сит.бг мисля, че беше. Ако не се лъжа беше точно памучна, защото има и басмена,ама незнам точно на коя година беше.
А иначе си го отпразнувайте както си пожелаете, важното е на вас да ви е хубаво.А! чувала съм че е хубаво на годишнини да се палят свещите от сватбата за здраве и щастие.
Пожелавам ви дълги години да празнувате по този повод!



Тема Re: 1 годинка?нови [re: Цвeти]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано09.08.04 17:45



На мен са ми известни 2 варианта. Единят е точно басмяна годишнина. И според тази традиция подаръците трябва да са от басма.

Вторият вариант, за който съм чувала басмяната е за втората годишнина, а първата е хартиена. И пак според някаква традиция съпругът подарява часовник на съпругата си. Това обаче е в конфликт с поверието, че подарен часовник е сигнал за раздяла. Един вид "времето ти изтече".

На мен ми предстои празнуване на 3-та годишнина, която би трябвало да е кожена. Но за мен такива класификации са по-скоро някаква идея за празнуване или подарък, отколкото важен елемен, с който да се съобразявам.

Първата годишнина ни беше вкъщи - романтична вечеря на свещите от сватбата с по-специално меню. В същото време в другата стая спеше едномесечния ни син. Втората вече отпразнувахме навън - в любим ресотрант пак само двамата. Тази година още не сме наумили какво ще правим. Сигурно ще поканим и кумувете, ако успеят да ни включат в тежката си програма.

Всъщност най-важното за мен е да имаме повод и желание да отбележим тази дата. Другото е въпрос на организация!

Ето ти и малко инфо от нет-а:



Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Редактирано от Cпacka на 09.08.04 17:47.



Тема Re: 1 годинка?нови [re: Cпacka]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 08:53



Благодаря ви, момичета. Аз също знам, че е басмяна и се подаряват такива неща. В крайна сметка, решихме да отидем с кръстниците на ресторант и после на клуб.



Тема Re: 1 годинка?нови [re: oni]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 19:53



Пожелавам ми голяма веселба



Тема Re: 1 годинка?нови [re: Haдя]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 08:35



Благодаря! Сега съм на вълна "Какво да облека?". Определено ще съм с обувките от сватбата и бял панталон, но нагоре ми се иска да намеря нещо на червени рози /като роклята/, но не много официално.



Тема Re: 1 годинка?нови [re: oni]  
Авторmishnicata (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 16:10



mnogo si gotin ei pi4 dano porasnesh s 300 godini otgore men xaxaxaxaxaxaxa



Тема Re: 2 годинки иханови [re: oni]  
Авторpe6ternqka (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 16:18



оби4ам пица с кет4оп наи оби4ам леля цеца и кака мая да ми копуват шоколад4ета в4ера батко ми стеф4о с негожия прятел идваха у дома
но неможях да мо запомня името он4о и затожа можиках веско :))))



Тема Re: 2 годинки иханови [re: pe6ternqka]  
Авторmom4e za vsi4ko (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 16:30



nai obo4am pica sas ket4op no obo4am i lqlq mi ceca i kak maq zashto mi kpuvat mnogo shokolat4eta milka ixa sashto obi4am bati stef4o v4era doide u doma s nego viq priqtel nemojqh da zapomna imeto mu za tova mo vikah vesko neznam ot kade se setih za tova :PpPppPPp




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.