Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 01.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Неволи ...нови  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано15.07.04 10:52



Момичета, по-голяма част от вас са от София и предполагам, че нямат подобен на моя проблем. Не ми се иска да ви занимавам с глупости, но по мое мнение това е съществено и принципно положение и не мисля, че Варна е изолиран случай.
Тези, които вече са били булки вече знаят, че съществува добре смазана машина за доене на младоженците и техните роднини. Различни досадници те преследват за да изкопчат от теб колкото се може повече, възползвайки се от момента на еуфория и повсеместен хаос.
Най-лошото обаче е тогава, когато тези рекетьори са облечени и с власт. Нека ви изплача мъката си ... Вчера с бъдещия ми съпруг проучихме цените в Ритуален дом – Варна, все още сме в потрес. Искаме да се оженим в неделя – скромен ритуал, без излишни помпозни церемонии и кичозни псевдо-обичаи. Заявиха ни, че цената на ритуала в неделя е 80,00лв., като в това е включена и жива музика – синтезатор и флейта /отличен опит знам, че на музикантите слон им е стъпвал в ушите/. Отказахме живата музика, но ни заявиха, че не можело така – музиката влизала задължително в ритуала (естествено и в цената).
Да беше само това, щяхме да го преживеем. Тук идват спиращите дъха цифри и условия. Фирма „Обреди – Варна” ЕООД си има собствени фотографи, които работят по следната тарифа: 10 стандартни кадъра, от които правят по 4 копия, като това удоволствие струва на младоженците 55,00лв. Ако се откажем от услугата им и искаме да ползваме собствен фотограф (дори непрофесионален, с обикновенна еднодневка), трябва да заплатим на „Обреди – Варна” ЕООД „скромната” сума от 60,00лв. Отделно се заплащат още 20,00лв., ако искаме да вкараме и камера в ритуалната зала. Като пресметнахме колко би ни излязъл целия ритуал се заформи скромната сумичка от 155-160,00лв. Е кажете ми, как да се жени човек...
Много е лошо, че в повечето случаи на подобен рекет всеки си замълчава и си казва „Веднъж се женя” или в случаите, когато родителите уреждат тези подробности „Веднъж си женя дъщерята/сина...”. И никой не си прави труда да погледне в Закона за защита на потребителя и в Закона за защита на конкуренцията, според които този рекет е незаконен. Добре, че бъдещия ми съпруг има навицика да се рови в заклоновите разпоредби и забеляза остритее противоречия. Снощи изпрати уведомителни писма до Комисия за защита на конкуренцията и Комисия за защита на потребителя. Нямам идея дали това ще промени нещо, но искрено се надявам да се вдигне пушилка.


ПП. И една малка добавка, която може би ще ви е полезна – според закона за защита на потребителя, потребителя не дължи пари за стока или услуга доставена му, без той да я е поръчвал или да е проявявал желание да я притежава /съответно ползва, за услуга/. Така, че ако някой нагъл фотограф ви издири след ритуала и се опита да ви пробута снимките, които ви е направил, без вие да сте му ги поръчвали, сте в пълното си право да вземете снимките без въобще да му ги платите



Тема Re: Неволи ...нови [re: ty^iga]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано15.07.04 11:23



Ей, поздрави н абъдещия ти съпруг! Страхотно! И на теб поздрави как си го намерила



Тема Re: Неволи ...нови [re: ty^iga]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано15.07.04 13:11



Що не проверите как стои въпросът с музея /бившата девическа/ до партийния дом? Така, де, до общината.
Доста сватбени церемонии се правят там, сградата е стара и навява някакво усещане за древност.. За гостите на церемонията също е по-удобно там да дойдат - има си градинка, пейки.
Ритуалният дом на мен лично ми създава усещане за затвор или манастир. Нищо не пречи да проверите, музеят може и да не ви хареса повече от ритуалния дом. Но поне е алтернатива.

ПС: и простотии с флейти, оркестър няма. Пити със сол, канчета - също. Те са въпрос на избор, никой не ти ги налага.

Ако не Ви отговарям, погледнете

Редактирано от Pocu на 15.07.04 13:12.



Тема Re: Неволи ...нови [re: ty^iga]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано15.07.04 14:03



Проблема с фотографите не е само в ритуалната зала.Същата катринка е и в родилното,на един приятел скоро му се роди дете и в родилния дом дебнат фотограф и оператор които в случея са толкова нагли че не дават да с правиш сам снимки и вдигат скандали!Подобно е положението по абитуриентските балове в ресторантите - минават снимат всички и после пристигат със готовите снимки (2 броя) по - 4 лева всяка и 30 мин. те убеждават че си задължен да я купиш!
Когато завършвах преди 4 години двама фотографа се сбиха пред училището защото това била територия на единия и други неможели да снимат там!
Сега не се сещам за други места където се практикува този вид рекет но със сигурност има още..

Carpe diem



Тема Re: Неволи ...нови [re: pchelichkata maya]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано15.07.04 14:15



У, в тази връзка - взимахме едно бебенце тези дни и пред родилния дом се заформяше малка "дискусия" на темата за кой какви права има да си снима собственото дете и дядото в нашия случай, който е полковник, като повиши глас, изкомандва и започна да иска документи и разрешителни налямо на дясно, да ги видиш как духнаха нахалниците , ама той има глас, който всява страхотен респект. Много беше смехотворно. Как се оправдаваше един нещастник и как мънкаше, че чак го изби, че и той имал деца и трябвало да ги храни.



Тема Re: Неволи ...нови [re: ty^iga]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано15.07.04 15:34



А този слу4ай има и медии.Не 4е има кой знае каква полза,но понякога помага.



Тема Re: Неволи ...нови [re: ty^iga]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано15.07.04 15:59



После защо младите не се женят! Аз за първи път чувам за такива такси, това си направо обир посред бял ден. Снимките обаче са ви по - евтини. Ние платихме за 12 пози - 140лв. в ритуалната и за още 12 - 150лв. в църквата. Никой не ни е задължавал да ползваме услугите на тези фотографи, това си беше наш избор. Колкото до таксата за ритуалната зала - тя беше някаква скромна сума - до 20-25лв. и една за всички ритуални зали. Нещо като някаква такса определена от държавата.



Тема Re: Неволи ...нови [re: 3Be3ga]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано15.07.04 18:25



Като каза медии си спомних как преди 1-2 години бяха правили предавания за фирмите които превозват пътници в чужбина без разрешително , резултатът: все още работят безпроблемно , преди месец писах в министерството на транспорта и съобщенията по - подобен проблем отговора беше че те наистина нямат лицензи но нито дума защо още ги има и кой ги пуска перз границата..Но стига лирически отконения тези мошенници използват радостта и еуфорията на хората на такива събития.Ако човек се развика и започне да задава въпроси изчезват , но е непирятно да си разваляш сватбения ден ( или друг празник ) и да се разправяш с такива като тях..

Carpe diem



Тема Re: Неволи ... [re: Pocu]  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано15.07.04 22:02



Аз не искам алтернативно решение, за мен положението е принципно.
Предложеният от теб Сватбен център е щателно проучен от мен - те само разиграват театро (католическа церемония, която никак не ми допада). Във Варна има само 3 лелки, които са упълномощени от кмета да извършват акта бракосъчетание. И всички работят за "Обреди - Врна" ЕООД. Та независимо какво правим и как го организираме, ще допрем до тея рекетьори...



Тема Re: Неволи ... [re: ty^iga]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано16.07.04 09:00



.... $католическа церемония...$ - умирам просто като го чуя този израз!!!!

Такова $животно$ няма! Какво остава пък ритуалите на католическата догма по извършването на тайноството бракосъчетание да се вменяват от някакво цивилно лице в рамките на някаква цивилна церемония.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.