Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:09 30.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Наистина.....нови [re: PanTer]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 14:31



Не си ли усложняваш живота с това меню? Аз също не обичам меса, но на сватбата си не съм поръчала отделни менюта за когото и да било. Всички ядохме едно и също. И не се оплаквам!
На последната сватба, на която бях, бяхме доста вегетарианци, но и на нас поднесоха месо, не е болка за умирачка!
Представи си сега - сядате с кумовете на почетната маса (всички ви виждат добре) и ви поднасят някакви други специалитети, някак си не върви, не е красиво, по този начин показваш дадено отношение спрямо присъстващите.



Тема Re: Това прозвуча грубонови [re: Pocu]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано21.07.04 14:45



$А тук, като гледам, няма жена, която да е толкова запозната с най-големите подробности - какво се прави, как се прави, кой го прави и пр. $

Ами, аз просто не вярвам в неща като $това се прави$. А и за всяко нещо, което предприемам, се старая максимално да си изясня вариантите и да взема свое собствено решение. Списания, форуми като този, десетките други сватби, на които човек сам е бил, докато дойде ред за неговата. Какъв толкова е проблемът.

А и аз лично бих си наела сватбен агент. За да ми предложи максимален избор на идеи и места, на които да се проведе официалната част - подписване и прием за гостите, за да не си губя времето да обикалям, а и подобен агент познава много варианти и може да ме наведе на идеи, които не бих се сетила сама, ако не ми се е случило да се сблъскам с тях. И не е скъпо изобщо. На фона на инвестицията време, което аз никога нямам, е много изгодно.



Тема Re: Наистина.....нови [re: Ecтpeлa]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано21.07.04 14:50



И като става въпрос за музиката - на сватбата на братовчедка ми нашата 80-годишна баба танцуваше вихрено на $нашата$ музика. Ние не сме фенове на хората, но далеч не смятам, че някой страдаше от липсата им. Всичките ни близки гости се кефеха достойно и поискаха копие от касетата, за да показват идеи на техните близки, защото $ей, това се казва стилна съвременна сватба$ - цитат от леля, която е на 72 години. Не подценявайте възрастните хора - тяхната възраст не значи задължително, че са $изостанали$ или че не би им се харесала съвременната музика и танци. А валс между булката с шлейфа и и дядо ми - ей това е гениална гледка, но разбира се, при професионални танцьори.



Тема Re: Наистина.....нови [re: NVN]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 15:13



Никой не е казал, че възрастните хора са изостанали, и на нашата сватба танцуваха не само на хората. Музиката трябва да е разнообразна, за да не се залита в даден стил и да стане досадно.
Виждам, че си доста саркастична за народните танци, които са толкова красиви, жалко. Модерно и съвременно не значи непременно да отхвърляш всичко българско и родно
Както напоследък правят, подражавайки сляпо и копирайки традиции, които са от всички краища на света, но не и български.



Тема Re: Наистина.....нови [re: Ecтpeлa]  
Автор PanTer ()
Публикувано21.07.04 15:59



Не, напротив, мисля, че вниманието ще бъде оценено по достойнство.
На една сватба единствена ми предложиха вегетарианско меню и си нямаш представа колко щастлива бях, че в цялата лудница и целия калабалък са се сетили за мен. Това е проява на невероятно уважение според мен. На същата тази сватба бащата на булката беше вегетарианец и седеше на масата при тях. Не мисля, че някой забеляза, че храната му е по-различна.
И ако аз мога да се прежаля и да ям пилешко, то кръстницата от години не е докосвала дори кашкавал. Не бих искала да я оставя гладна. Това ще е далеч по-лошия вариант според мен.



Тема Данонови [re: Ecтpeлa]  
Автор PanTer ()
Публикувано21.07.04 16:09



се окажете прави и ви се похваля с добре минала безчалгиена сватба.

Ако се окажете прави много ще се радвам, но дълбоко ще се замисля за параноята си



Тема Re: Неволи ...нови [re: PanTer]  
АвторMerи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 14:41



Не се притеснявай за плевен, там ритала е много по-свестен от повечето софийски примерно. Залата е много хубава и голяма, преди две години нямаше никакъв проблем със снимането и пр. Правят само това, което вие поискате. Единствено циганите на излизане от залата ни скъсаха нервите, но няколко приятели със нетърпящи възражение ниски гласове ги разкараха много бързо. И все пак неприятно си да те врънкат за пари дузина циганета в мърляви, изпокъсани дрехи точно в деня, който искаш да е най-светъл и празничен. Чесно казано, късмет имаш, че ще се омъжваш в Плевен. Ще си спестиш доста от неприятностите и парите, които ти искат в по-големите градове. Моите свекъри са от Плевен и още не могат да повярват колко струва сватбата в София, защото вече са правили една много хубава сватба в Плевен и им струвало наполовина.



Тема Re: Ада започна!нови [re: NVN]  
АвторMerи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 15:01



А, това наистина беше малко остро, но споделям мнението напълно. Ние по-скоро не искахма да създаваме излишни грижи на родителите си и затова им казахме, че ние поемаме изцяло оргаризацията и финансирането на сватбата, а за тях остова приятна част - да връчват покани на близки, да разказват на приятели, да си избират тоалити и да тръпнат в очакване какво точно ще се случи в самия ден. Освен това те ще бъдат и най-важните сред гостите, намирам го за нормално и почтенно. Но категорично и любезно ги помолихме да не се бъркат. Естествено се съветвахме за някои неща с тях, така както го направихме и с много приятели, но им спестихме стреса от организицията (е, поне аз така си мисля) и ако моите деца един ден ме поканят като гост на свое тържество, било то сватба или по-друг повод, ще съм безкрайно полъскана и ще се радвам, че не са искали да ме набъркват в организацията. Пък ако поискат съвет или услуга, никога няма да им го откажа, нали за това са родителите :))



Тема Re: За храната и напиткитенови [re: PanTer]  
АвторMerи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 15:19



Моето мнение е че вие решавате какво да е менюто и с какво и кого да е съобразено.
Ние решихме въпроса по малко по-нестандартен начин - наехме кейтеринг компания, която подготви меню, за всички вкусове и съобразено със сезона - риба, пиле, телешко и свинско в различни ястия без смесване, отделно изобизства от салати, хапки, свежи и обработени заленчуци и плодове. Сервитьорите поднасят платата на гостите, обясняват и ги оставят да си изберат, а всеки може да отиде до масата, на която е подредена храната и там отново сервитьор ще му сложи каквото си поиска. Струва ни се че така всички ще си хапрат доволно и няма да има "гладни и непочетени". От собстен опит знам как се чувства вегетарианец, на който му сервират чиния с пържола, две кюфтета, карначи и пилешки шишчета (най-общо ти се повдига само от количеството). Убедена съм, че с повече упорство и такт можеш да накараш всеки ресторант да ти поднесе рабнообразие.



Тема Re: Докато ви четохнови [re: PanTer]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано23.07.04 15:36



Това, което ненавеждам е, че хората правят нещата не заради себе си, а заради другите. Сега трябва да покажат на ДРУГИТЕ, че сина им се жени. Не да се зарадват те, не да го отпразнуват те, не да СПОДЕЛЯТ момента с хората, на които държат, а да ПОКАЖАТ на хората.

По-скоро целта е да се покаже на хората, че знаем как да се забавляваме. А също така - че знаем как да ГИ забавляваме. Че познаваме вкусовете им и пр.

Виж, Пантерке, не се впрягай за глупости. Не се поддавай на вмешателство, но е отритвай мнението на родители. Нарочно не казвам "чуждо мнение", защото според мен чуждо е мнението на чужди хора. Родителите ми никога не са били и никога няма да бъдат чужди за мен!
Моето мнение е: ако за едно нещо можеш да допуснеш компромис, който не ти струва (почти) нищо, по-добре го направи. Все пак, родителите имат свои ценности и не желаят да бъдат публично компрометирани от децата си. За това, което на вас с половинката ти ви е неприятно, те ще направят компромис. Взаимно уважение не е просто красива фраза, това е понятие с пълнеж.

(Бях се засилила да отговарям на NVM, че някои от нещата, които се правят на една българска сватба, са:
- да има булка и младоженец
- бащата да заведе булката до олтара/масата в ритуалната зала
- да се слуша сватбен марш
- да има свидетели/кумове

добре, че се спрях овреме, сигурно щях да я засегна, без да го искам.)


И какво толкова против чалгата? Я, се спрете, моля ви! Слушали ли сте достатъчно, за да прецените, че наистина няма ценни песни? Има толкова по-пошли модерни изпълнения пред т.нар. чалга. Да не говорим, че някои от по-новите песни са толкова близки до българската естрада, че предпочитам тях пред Мишо Шамара, Руши и Мария Илиева, да речем. Аз отдавна се отказах да слушам конкретни музикални стилове. На ваше място бих избрала някое чудесно и свежо поп-фолк парче /което и на мен да допада/, с което да зарадвам любителите на чалга. Може да е един брой, но ще бъде вашият подарък и вашето уважение към тях. Аман от клишета!

Веселете се и си организирайте сватбата с много любов и добро настроение! Това е моят съвет

Ако не Ви отговарям, погледнете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.