Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 02.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Сватбената рокля  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано31.03.04 15:01



Понеже основна част от романтиката и сватбеното вълнение за женската половина се изразява в избора на булчинска рокля - каква беше вашата ? Купена или шита беше? Какъв беше модела и?
Хайде да си поговорим за парцалки момичета! Много е романтично

И още нещо искам да попитам - вярно ли има такава традиция, че булчинската рокля не бива да се облича повторно защото това носело нещастие, а пък по същата причина не бивало да се пере първата година след сватбата?



Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано31.03.04 15:18



Този клуб е прекрасен .......... какви спомени само нахлуват в съзнанието ми



Това бяхме ние на 22.02.2003г. на върха на щастието ....... това е най-прекрасня ден в живота ми ...... първата целувка като семейство, първият танц, първата глътка горчиво шампанско .........
......а и първата брачна нощ да не забравяме хи хи



Тема Re: Еххххххх [re: dodo_dodo]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано31.03.04 15:49



какви спомени нахлуха в душицата миии. Благодаря ти Додо за събудения спомен.
Аз за жалост бях студентска булка и нямах щастието да си купя рокля. Бях с прекрасен костюм от три части с прелестно бюстие, къса пола, които почти се сливаха и късо сакенце. Беше много романтично и сега като гледам снимките направо ми става мило на сърцето.
Иначе за поверията и аз съм чувала, че роклята не се облича никога повече.
А вие чували ли сте какво се прави с букета от сватбата.
Бяха ми казали, че поставял в някаква кутия и не се хвърлял никога, както и че не трябвало да се поглежда през първата година от брака.
Дааа колко ли такива поверия има дайте да ги разгледаме всички



Тема Re: Еххххххх [re: lenny]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано31.03.04 16:12



Аз лично моя букет си го изсуших надолу и сега ми стои в една витрина заедно с чашите, и керамичните човечета , които ми бяха поставени върху тортата ......
Нищо друго не пазя- роклята ми беше под наем , обувките ми са в кутия върху гардероба , но виж снимки - навсякъде .......... редовно си гледаме с мъжа ми касетата и се хилиме какви сме били репички (не чи сега не сме) ... а сетих се още нещо на крака си носих през цялата свадба един жартиер, които накрая в ресторанта мъжа ми го хвърли на ергените, които бяха строени в една редица. момчето, което го хвана си го пази и му се радва (както той сам си призна) ......



Тема Re: Еххххххх [re: lenny]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано31.03.04 16:26



Добре де, нали букета се хвърля? И която го хване ще бъде следващата булка?
На моята сватба, която беше през ноември месец, букета беше от бели лалета. И понеже беше много красив ми беше жал да го хвърлям, а имаше един друг - резервен, та него метнах.
И знаете ли кое беше най-интересното? Момичето което го хвана, наистина беше следващата булка!
Не зная дали беше съвпадение или истина.....
Та за букета от белите лалета - окапаха след два дена! Как да го изсуша?
И го изхвърлих



Тема Re: Еххххххх [re: dodo_dodo]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано31.03.04 16:40



Ами аз почти всички големи и хубави букети си ги суша ..... Моя ат свотбада беше от рози (вижда се на снимката) значе като получиш букет не го оставяй да почне да съхне във вазата с вода ...... завържи една панделка ако имаш под ръка или пък конец на дръжката на букета , после го провиси надолу и го закачи някъде .... ако имаш възможност някъде на студено да престои около 1 седмица
Моя си стои така , махам му праха с прахосмукачката , но я нагласям на малко обороти , а на всеки 6 месеца го пръскам с обикновен лак за коса - запазва се много


П.П забравих букета , който хвърлих беше друг от сватбата .. булченския си го запазих

Редактирано от jana на 31.03.04 16:42.



Тема Re: Еххххххх [re: jana]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано31.03.04 16:47



Имаше един период в който и на мен ми беше жал да изхвърлям красивите букети, които получавах и ги сушах и запазвах. Но един ден ги погледнах и ми стана много гадно - това бяха просто едни мъртви цветя, стори ми се че пазя трупове И ги изхвърлих всичките.

А булченският ми - ами той както си беше още жив и свеж и почна да окапва/ отдавам го на това, че не бяха сезонни цветята/.
Вандалско щеше да бъде да го провеся с главата надолу още докато е жив



Тема Re: Еххххххх [re: dodo_dodo]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано31.03.04 16:51



Тук си напълно права .. дори и да го провесиш най-много да намериш цветовете по килима ........ ........ но какви букети има, с изкусвени клонки и бамбуци лелеееееее сърце не ми дава да ги хвърлям



Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано31.03.04 16:56



О, моята рокля беше много хубава. Първо обиколих с приятелки всички булченски салони в София, но по-хубава не видях. Но беше скъпичка, всъщност най-скъпата в салона и нямах намерение да е тя. Отидох в уречен ден с родителите си и най-добрата си приятелка да меря рокли и първо премерих тази. Татко като я видя, отсече, че я купуваме - направо ми заспа. Аз го разубеждавах, защото можеше да изеберем и по-евтина, но той настоя. И така и не пробвах друга - за съжаление, защото много ми се пробваше. Веднага избрах и венче и воал. И така. Ръкавици не съм слагала.
Роклята е много надута, горната й част е от дантела, без ръкави. Полата е просто много богат кринолин, от воали, без никакви други украси и орнаменти. Много си я харесвам!
А косата ми беше на много завъртян кок - направи ми я Вальо, фризьорът на Гала. Всъщност ми я подари за сватбата.
И така, бях една традиционна булка.
А роклята си я пазя. Смятах да я продам, но ми казаха, че така ще продам щастието си и взех, че се отказах.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Сватбената рокля [re: Kлep]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано31.03.04 17:10



Хайде момичета като едни истински ветеранки ха ха да покажем и малко снимки





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.