Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 03.07.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Тема Onepravdani li sa bremennite jeniнови  
АвторMarti (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 09:43



Zdraveite
Bih iskala da vi pomolia za savet kak da postapia.
Bremenna sam v tretia mesec i ne sam kazala oshte na rabotodatelia si.Rabotia po dogovor sas srok na izpitanie 6 meseca,koito izticha chak septemvri i se pritesniavam,che ako mu kaja,to toi shte me uvolni ne zaradi tova che sam bremenna,ami primerno che ne se spraviam s rabotata,koeto ne e taka.ot druga strana iskam da si zapazia i osiguriavaneto za da moga edin den kato rodia da si poluchavam obeshtetenieto za otglejdane na dete do 2 god.vazrast.Molia da mi pomognete sas saveti ili kade moga da procheta neshto po vaprosa?moga li da bada sakratena na tova osnovanie?Blagodaria vi predvaritelno



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: Marti]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано25.06.04 10:00



Здравей!
Попитай в "бъдещи майки" - в подраздела взаимопомощ. Там момичетата със сигурност ще ти дадат най-точна информация.



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: Marti]  
Автор drazena1 (непознат)
Публикувано25.06.04 10:25



za towa che si bremenna ,ne mogat da te uwolnqt,ne mogat da go izpolzwat kato osnowanie.Losho e che si na izpitatelen srok,predpolagam w dogowara ti sroka za ispitwane e w polza na rabotodatelq,koeto znachi che moje da go prekrati po wsqko wreme bez prichina.Ako nqmash osiguritelen staj dosega naistina e dobre da go naprawish zaradi majchinstwoto.Pusni edna tema i w klub Prawo.
Leka bremenost.



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: drazena1]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано25.06.04 10:30



Проблемът тук май е по-скоро, че при изтичането на изпитателния срок работодателят може просто да каже "не ме кефиш" - извинете за израза и никой не може да му оспорва това право. Не съм сигурна освен това дали не приеха тази разпоредба, че щом ознаеш за беремонноста в определен срок си длъжна да уведомиш. В моя договор например пише - веднага, но той е много дълъг и специален. Трябва да провереш и това.



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: drazena1]  
АвторMarti (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 10:36



Blagodaria ti
az sashto taka si mislia,che za tova che sam bremenna niama da me uvolniat a shte izpolzvat druga prichina.Dosega imam staj okolo 2 godini,no mislia,che predi 45-te dni predi rajdaneto triabva da se osiguriavash ili gresha?



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: Marti]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 17:01



Govori s rabotodatelq si direktno. Predvaritelno obache trqbva da se podgotvish za takuv razgovor - trqbva da znaesh za kolko vreme mislish da otsystvash ot rabota, kakvi sa vyobshte tvoite planove. Predpolagam che ako stava vypros za kratko otsystvie, nqma da e problem. Vse pak ako rabotata ti e tolkova hubava, che ne e za izpuskane, mogesh i ti da napravish nqkakuv kompromis... ne ochakvai pozitivni deistviq samo ot negova strana - pokagi mu che i na tebe ti puka tochno za tova rabotno mqsto. Moeto lichno mnenie e che kolkoto po-rano predupredish rabotodatelq si, tolkova po-dobre shte e i za teb, i za nego. Kolkoto poveche vreme mu dadesh da reagira, tolkova po-adekvatna reakciq mogesh da ochakvash. Postavi se i ti na negovo mqsto: kak shte se chuvstvash ako nqkoq sluzhitelka ti kage v poslednia moment "bremenna sym, sled 2-3-4 meseca izlizam v maichinstvo" i ti nqmash vreme da reagirash, da naemesh i obuchish zamestnik? Ako iskash toj da ti vleze v pologenieto, dokagi mu (s deistvia) che i ti razbirash negovoto pologenie... - kagi mu otrano kakva e situaciqta.



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: Marti]  
Автор malka s4et-ka (слънце)
Публикувано01.07.04 15:00



за по конкретен отговор питай в клуб счетоводство....значи доколкото мога да ти помогна ще ти кажа само че да те уволни едвали но няма да ти поднови договора като ти изтече срока на договора а ти някакъв стаж имашли че от юли влиза в сила една навост относно изплащането на обезщетенията за бременост и майчинство....трябва да си осигурявана за всички осигурителни случай 12м....ако се притесняваш че ще те изгони вземи си болничен но едвали ще криеш дълго това



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: drazena1]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 00:58



opitai se da izlezesh v bolni4ni prez tozi period ne moje da te uvolni ama shte ti triabva po dalag bolni4en



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeniнови [re: Marti]  
Автортeди (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 09:19



скъпа марти мисля,че не трябва да се притесняваш за това ,защото ти все пак имаш договор който те задължава да си на работното място до изтичането му. ако все пак шефът ти се направи на луд ти спокойно можеш да го осъдиш за не изпълнение на договора.не се притеснявай.по важно е ти да си добре и детето ти.успех и се пази.



Тема Re: Onepravdani li sa bremennite jeni [re: тeди]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 09:59



Скъпа/и Теди, имам абсолютно същия проблем. Какво не разбра? Става въпрос за срочен трудов договор, след изтичането на който и Господ не може да ти помогне. Работодателят трябва да е малоумен, освен ако кадъра не му е абсолютно незаменим, че да продължи такъв договор.
А иначе много е ценен съвета да си гледаш бременността и да не се притесняваш. Ще ми кажеш ли как точно става това, щом те изхвърлят на улицата в момент, когато имаш най-голяма нужда от подкрепа?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.