Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 28.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За халкитенови  
АвторJael (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 19:37



Момичета, какви халки си избрахте вие? Аз още не мога да измисля модел, а ми се струва, че това е нещо важно - роклята и другите аксесоари са за един ден, а халката я носиш цял живот... Хем ми харесват класическите, защото са стилни и ненатрапващи се, хем ми се иска поне с нещо да се отличават от стандарта, абе да мога да си позная моята ако е разбъркана в кутия с чужди (образно казано) . Приятеля ми също иска нещо оригинално (годежния ми пръстен го беше измислил сам със закодирано върху него послание, което само ние си разбираме, много сладка и романтична идея според мен.)
Та ако не намерим нещо готово, което да ни хареса, мисля да ги поръчаме на един познат бижутер, който обича да си прави експерименти, та ще се навие да си поиграе заради нас, но все пак не искам да е нещо много сложно и изчанчено, мразя кичозни тежки злата...
Чудя се и за надписването на имената отвътре... все едно още десет ще получавам, че да си знам коя от кого ми е.... Има ли смисъл според вас?
Та помагайте ако можете с линкове, идеи, опит и изобщо каквото ви хрумне



Тема Re: За халките [re: Jael]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано30.06.04 21:37



Ами нашите също искахме да бъдат хем страшно 4исти,хем да не са съвсем класи4ески.И двамата не носим никакви бижута не се заплесваме по злато,но халките са нещо специално и си ги избрахме хем сепмпли хем не толкова стандартни.Просто са вдлубнати в средата как да ти обясняне напре4но,а по дължина в средата е леко вдлъбнато.Отвътре има надпис-Твоя+моето име и датата на склю4ването на брака на неговия пръстен ,а на моя съответно пише Твой+името на мъжа ми и пак с датата на склю4ване на брака.В смисъл -от тази дата си принадлежим в добро и зло...и т.н по правилата.
Ама щом имате такъв познат бижутер ,сигурна съм ,4е ще ви даде подходящи за вас предложения!
Успех с халките и със вси4ко останало!

Мдаааа...

Тема Re: За халкитенови [re: Jael]  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано01.07.04 00:15



ние мислим да направим халките от бяло злато - така хем ще са са класически, хем ще са различни /да видим само какво ще кажат майките/



Тема Първото,което намерихнови [re: Jael]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано01.07.04 01:17



Не знам колко е добро,ще поровя още ,но за сега първото което ми излезе е това:



Мдаааа...

Тема и още [re: Jael]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано01.07.04 01:24



Признавам си,някои ме о4ароваха!Страхотни са!


А тука също има прили4ни неща:

А на тези първия е подобен на нашите:


Мдаааа...

Тема Re: За халките [re: Jael]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано01.07.04 10:10



На халката на моя познати отвътре пише "веднага слагай обратно" и всички страхотно си хилят като го видят.



Тема Re: За халките [re: ty^iga]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано01.07.04 10:11



Изобщо не давайте дори да се произнасят по халките ви - те са си вашата връзка!!!!
А бялото злато по мое мнение е много по стилно от жълтото.



Тема Re: За халкитенови [re: Jael]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано01.07.04 12:16



ние нашите халки си ги направихме още за годежа. така решихме.
отидохме при златар (за жалост ателието вече го няма на същото място, беше преди повече от 10 години) и обяснихме какво искаме. рисувахме модели, мислихме, избирахме и съм почти убедена, че халките ни са уникални. (ние нарисувахме орнаментите, има вероятност златарят след това да е правил още такива халки, но се съмнявам... сложни бяха за изработка).

за сватбата дадохме на кума да ни ги надпише с някой от зъболекарските си инструменти - написа имената ни и датата.

единственият проблем с нашите халки е, че на мъжа ми му отесня (ами ние си бяхме деца като се оженихме) и не може да се разшири, защото ще се изкривят орнаментите.

нашето гардже си е най-хубаво!

Редактирано от yanita на 01.07.04 12:36.



Тема Re: За халките [re: yanita]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 12:28



Аз си мисля, че за поддръжка, а и за евентуално по-нататъшно разширяване на халката е най-удачна класическата халка от жълто злато. Бялото злато, което се продава у нас, не е никак с хубаво качество, чувала съм, че в него слагат прекалено много примеси. Дори да не е съвсем изчистена халката, като е с по-малко орнаменти, камъчета и други е по-добре. Все пак ще се носи с години! И с различни други пръстени и аксесоари...
А и трябва да се съобразява модела най-вече с мъжа (защото нали трябва да са еднакви халките на двамата). Моделът трябва да стои стилно и на него и на нея.
Наскоро виждах халки с една четвъртита форма (ръбести), предимно с бяло злато и с камъче в единия край, е, едно на ръка, че изобщо не приличат на халки, а на обикновени пръстени и второ - на мъжа изобщо не му стоеше добре....



Тема Re: За халкитенови [re: yanita]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 12:31



И моята халка е от бяло злато, намирам го за много стилно, по-хубаво от жълто злато. Сега има едни комбинации от три метала, но те са по претенциозни и по мои наблюдения малко хора ги харесват, даже някои ги намират за безвкусица. Други пък ги харесват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.