Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 26.06.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Svatbeni vaprosiнови  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 23:08



Zdraveite na vsichki!!

Ot minalata godina samo cheta i se interesuvam za svatbite, tradiciite ni i t.n., zashtoto mi predstoi i na men tova prekrasno sabitie!! Za 1 den uspiah da izcheta vsichko, napisano v tozi forum i nauchih oshte polezni neshta . Blagodaria vi!!
Za sajalenie, ne mojah da nameria otgovori na chast ot neshtata, koito me interesuvat, zatova reshih da vi popitam i se nadiavam da polucha izcherpaleni otgovori :
1. Svatbata mi shte bade dogodina v BG, no sas sapruga mi jiveem v chujbina (po dokumenti veche sme jeneni, no v BG shte si napravim grajdanski i carkoven brak i tarjestvoto, kakto i godeja, tai kato takav oficialen ne e praven) - daite mnenia kolko gore-dolu shte ni struva svatbata za okolo 70 choveka?? Kak se pravi samia godej?? Za tradiciite po samata svatba sam malko po v chas.
2. Poradi tova, che jiveem v chubina i el.sistema (a i mnogo drugi neshta) ne otgovariat na balgarskite standarti ne mojem da poluchavame chuplivi (porcelan, staklo), trudno prenosimi podaraci i el.uredi - kak da upomenem v pokanite, che jelaem "svatbenata ni lista" da se sastoi samo ot finansovi sredstva?? Razbira se, bijuta, drehi ili neshto ot sorta e ok, no kartini, chasovnici, dori spalno belio ne e udachno (razlichni sa razmerite na matracite)??
3. Izprashtat li se sled svatbata t.nar. "thank you notes" na horata, koito sa prisastvali ili ne??
4. Skapo li izliza da se napravi svatbata s izpolzvaneto na agencia ili familiite prespokoino mogat (pri dostatachno organizirana rabota i vreme) sami da podgotviat vsichko??
Blagodaria vi predvaritelno za poleznite saveti - haide, daite da planirame moita svatba, mnogo sam ekzaltirana!!



Тема Re: Svatbeni vaprosiнови [re: Radi]  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 01:29



Znachi, kakto se kazva - mnogo babi, hilavo bebe - nikoi v tozi sait (ot uj izpecheni, minali prez svatbenite ceremonii hora) ne moje da mi otgovori na prostichko zadadenite vaprosi...jalko



Тема Re: Svatbeni vaprosiнови [re: Radi]  
Автор jana (силна)
Публикувано12.05.04 10:20



Не май по това време печените си спят с мъжете ......
Значи първо не съм ползвала услугите на някой агенции, защото ми беше кеф сама да си обикалям , а и съм доста претенциозна и исках ако нещо не е наред да съм си сама виновна ......
А чесно казано за в чужбина незнам как стоят нещата защоо съм си в България .......... Вие сами си решавате и можете да им кажете на гостите само пари да ви носят, а не чупливи подаръци - само пари и вие като си се приберете си купувати каквото искате ............ Ако има друго питай....



Тема Re: Svatbeni vaprosiнови [re: Radi]  
Автор jana (силна)
Публикувано12.05.04 10:27



А забравих по отношение на годежа - ние не сме правили официален годеж. Един ден той ми подари годежен пръстен , който знам ,че е задължително с бял камък .......Няколко седмици преди сватбата мъжа ми дойде с майка си у нас с една бутилка уиски да ме искат от нашите. Седнахме, хапнахме и това беше цялата работа...... Иначе нашата сватба с 120 човека беше около 6000 лв. в това е включено абсолютно всичко.....



Тема Re: Svatbeni vaprosiнови [re: jana]  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 23:32



Svatbata shte e v BG, gostite sa si v BG, vsichki shte sa v BG, samo deto nie shte se priberem ot chujbina, zashtoto jiveem v chujbina. I sled svatbata pak shte zaminem v chujbina, tova beshe ideiata - kak da upomenem, che ne iskame podaraci, a pari - malko trudno e da si vzemem podaracite v chujbina s nas



Тема Re: Svatbeni vaprosiнови [re: jana]  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 23:39



Parvo se dava "promise ring', kogato vie dvamata se obeshtavate edin na drug, ama oshte ne e oficialno, roditelite vi ne znaiat.
Posle se dava "engagement ring", .t.e godejnia prasten, koito e vinagi zadaljitelno s diamant.
Nai-nakraia sa halkite, koito kato se izbirat, godejnia prasten sashto moje da pretarpi upgrade ili puk prosto da se vzeme bridal set, t.e. godejen prasten i halka zapoeni kato 1 prasten
Veche za iskaneto na rakata i "vzimaneto" na badeshtata bulka...tam ne sam mnogo v chas, no prodaljavam da cheta i da se samoobrazovam, za da napravim oficialen godej. Mersi za orientirovachnata suma, da znam, che 5000-6000 lv. shte ni stignat, nashte gosti shte sa po-malko na broi, 70-80 maksimum...



Тема Re: Svatbeni vaprosi [re: Radi]  
Автор BellaEaso (в търсене на...)
Публикувано14.05.04 01:24



Ади де! Задължително с диамант! То, ако беше толкова задължително, сватбите в България щяха да се броят на пръсти.

Аз те съветвам да пишеш в поканите обяснение за подаръците. Даже може една сметка да отворите и направо да помолиш всеки да си внесе сумата, която е решил да отдели.

Alea iacta est !


Тема Re: Svatbeni vaprosi [re: BellaEaso]  
Автор jana (силна)
Публикувано14.05.04 12:41



По отношоние на подаръците- нас всички ни питаха какво искаме т.е. или свекърва ми или майка ми питаха и те казваха - ПАРИ !!! ........Е верно е ,че имаше и неразбрали хора с тенджери и разни уреди ,но тях ние дадохме на родителите ни по вили и т.н.



Тема Re: Svatbeni vaprosi [re: BellaEaso]  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 01:02



Mersi za saveta!! Taka mai shte e nai-udobno da napravim!!
Ami kakvo da ti kaja - koi kolkoto moje, tolkova dava za prasten Tradiciata kazva da e s diamant, zashtoto toi olicetvoriava zdravinata na lubovta na momcheto, kristalnostta na vrazkata (poneje diamanta e nai-iarkia skapocenen kamak) i t.n.



Тема Re: Svatbeni vaprosi [re: Radi]  
Автор BellaEaso (в търсене на...)
Публикувано18.05.04 02:01



Хубава традиция, но не е българска.

Alea iacta est !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.