Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 02.07.24 
Контакти
   >> Сватбени вълнения
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Сватбената рокля [re: Kлep]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано31.03.04 17:21



Сега ще разкажа за моята рокля
Тя беше шита. Кумата ни е дизайнерка и тя ми я уши като част от сватбеният подарък. Модела разбира се аз си го измислих
Роклята ми беше екрю на цвят, без ръкави, полутрапец, падаща свободно надолу / бях в 5ти месец/, отпред беше малко по-къса - до глезените, отзад падаше до долу. В областта на деколтето и бюста беше избродирана със златиста шевица и перли между квадратите. Гърба беше изрязан доста дълбоко. Отгоре имаше ушито манто от органза пак екрю. Нещо като наметката на малкият принц С вдигната яка, разширяващи се ръкави и надолу разширяваща се.
Обувките и чантата бяха с по един голям цвят отгоре в същият цвят
Нямах воал. Косата ми беше изправена и направена на сложен кок. С едно цветче боцнато отзад.



Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор Shanya (sunshine)
Публикувано31.03.04 17:57



Моята рокля всъщност беше костюм в три части - шит, а не готов. Аз бях много доволна, защото ми беше удобно и леко. Косата ми бе прибрана в много сложен кок, имах воал, нямах чанта.
Букета си не съм хвърляла. Нито пък жартиери - за мен това не са много български традиции и ги пропуснахме.
Беше толкова отдавна вече, но ми е много тръпкаво едно такова да си спомням. За съжаление не мога да си гледам касетката тук, но имам снимки и често си прелиствам албума. Дъщеря ми и тя умира от кеф да зяпа булката и все пита кога и тя ще стане булка :)



Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано31.03.04 18:21



За моята рокля ходихме до Асеновград, защото всичките които пробвах тук в София ми бяха широки, а и нещо не можах да си харесам.
Може и да има традиция да не трябва да се облича повторно, но аз след раждането не се стърпях и се опитах да се напъхам. Естествено не можах да я закопчея , но вече ми става и зъм много горда от този факт. Откакто успях да се намъкна в нея съм я обличала 2 пъти. Много ме кефи да си спомням
За Букета, кумата ми го поръча от някъде. Исках да е от малки розички и тя ми подари най-красивия, който можех да си пожелая. Нямаше начин да го хвърля обаче, защото беше с мнооооого тежка дръжка и имаше опасност да пребия някой
Изсуших си го и в момента се подвизава в една витрина.
ето и малко снимков материал:



Ето и тортата. Беше много вкусна мммммммм





Тема Re: Сватбената рокля [re: Чeтa]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано31.03.04 19:56



Ах, че хубаво Чета!
Страхотни снимки!А ти си много хубава булка!
И аз ще сканирам от нашата сватба и ще ги публикувам в темата
А това, че всички рокли са ти били широки не ме учудва никак дори, като се има предвид каква "щекичка" си



Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано31.03.04 20:37



Присмял се хърбел на щърбел



Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор geminarius ()
Публикувано01.04.04 08:24



Моята рокля майка ми ми я ши, по мое настояване. Сватбата беше адски бързо организирана, аз бях в чужбина, а гаджето в София и нямахме време да обикаляме за рокля.
Така или иначе бях помолила майка ми да ми ушие роклята (ярка, лятна рокля - в оранжево, червено и розово) и реших, че с нея ще бъда на сватбата.
На мъжа ми му купихме обувки, риза и вратовръзка (женихме се през август, с Клер на една дата и беше прекалено горещо за костюм) и понеже цялата организация беше меко казано инцидентна (3 дни преди датата си пристигнах и на следващия ден хукнахме да правим кръвни тестовете, да търсим връзки за церемонията...), изобщо не ни беше до сватбени тържества и пр.
На подписването бяхме около 12-13 души и едва като подписахме решихме къде ще ходим да се черпим.
Отидохме в Симеоново, в един открит ресторант и прекарахме страхотно
Букета ми го донесоха кумовете като дойдоха сутринта да ни вземат. Беше от някакви бели цветя, но дори не помня какви. Нямам снимка с него май, защото автографът беше объркал снимките и нашите заминали за Пловдив , всъщност ние от самото подписване нямаме снимки, но това не може да се промени вече и затова често си спомняме...

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор inna76 (мама на Стоил)
Публикувано01.04.04 10:06



АААААх! И аз много обичам да си спомням за моята сватба! Беше в края на август 1999 в най-големите жеги! Изобщо първо беше задушно като пред буря, след това поваля, венчаха ни на свеши в църквата на Боян Саръев (в Кърджали), защото беше изгаснал токът... и после танци до сутринта...! Роклята ми беше традиционна - бяла, много изчистена, без ръкави, бюстието с дантела, надолу сатен, с кринолин... Имах воал къс с цветенца, а букетът ми беше от червени рози... И на мен ми дожаля да го хвърлям, затова използвах резервния, с който се венчах. И наистина, двете момичета, които се хвърлиха да го хванат (едната го измъкна под носа на другата), бяха следващите булки! А роклята я прибрах и я изкарах след година, изпрах я и пак я прибрах. Мислех да я префасонирам и да си я нося, но се отказах...
Пробвах да кача снимки, но не стана...

Ако някой иска да ги види, ето ги тук на фотогалерия - сватба.
Не обръщайте внимание на сайта, в процес на разработка е...





Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано01.04.04 12:06



Ето и моите снимки от сватбата:) Роклята ми я шиха в едно магазин4е на пиротска и останах невероятно доволна;)Аз си измислих модела...Бях бременна 6ти месец:))))))))))На няко от снимките мис е вижда и при4еската....Сватбата я правихме в Шумен, защото идвамата с Емо сме оттам:))))))))))Неговият костщм е купен някъде от центъра...не помня точно магазина:)))))Обувките ми са български, разкошни....жалко, 4е ги няма на снимка, но при първа възможност ще ги снимам да ги видите...страхотни обувки!!!!!!!!!!:))))))))))))))))))Не могат да се опишат даже....случайно ги бях намерила в един магазин за обувки по Пиротска:)Ама са страхотни...после ги ивдях и в един магазин по Витошка....не са някаква специална марка, ноа з бърлгарските обувки си ги уважавам:))))))))))Така де...няма значение....Колкото до 4атна-нямах:)))))))))))))Бельото ми беше за бременни:))))))))))))))))))))))) Бях с 4орапи-жартиер...много удобни :) Най-смешното беше, 4е роклята ми имаше обрач, ама най-отдолу,з а да стои изпъната и разширена отдолу:)И най-големият кошмар беше като ходех до тоалетна...не питайте :)))))))))
Забравих линка..................



Редактирано от saroni на 01.04.04 12:08.



Тема Re: Сватбената рокля [re: saroni]  
Авторfeiata (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 13:59



hei,
kolko e hubavo da ima takiv klub, zashtoto az do skoro si misleh, che samo az obicham da si gledam snimkite i kasetata.
Az se omijih predi po4ti 5 godini , - oktomvri 1999, i imah strahotna malka svatba ot 65 4oveka v nai hubavia restorant za morski delikatesi v nesebir.A rokliata be6e to4no kakvato si ia predstaviah,kato na princesa no mnogo iz4istena.Be6e sis ogromen krinolin ot voali, a otgore be6e po tialoto ot biala koprina s kroglo dekolte i dilgi tiuleni rikavi, imah sredno po diljina bulo i mnogo krasiva pri4eska, s po4ti pusnata kosa no sibrana samo otgore.Obuvkite mi biaha dosta visoki i imah malka chanti4ka i malik buket ot jilti rosi bez nikakvi pandelki ili tem podobni voalcheta, samo cvetia.Che inache ot voalcheta i fril4eta ne mojesh da vidish cvetia ima li
Be6e strahotno de:-))) A pik az ne si hvirliah buketa zashtoto tvirde si go haresvah za taia cel.Inache posle si go zakachih s pandelka i go izsushih obache sega niamam ideia kide moje da e zashtoto se premestihme v chujbina da jiveem, i vsi4ko koeto imah ot predi tova e prisnato po vsi4ki roditelski domove
A pik rokliata sedi v garderoba na svekirvata i az ne se stirpiah i a oblichah mai 2-3 piti, no ne sim ia prala nikoga.Za sijalenie niamam skanirani snimki za da vi pokaja.Izobshto mislia che Maniika sa strahotni za rokli...
I mejdu drugoto strahotni snimki momicheta, izglejdate super i e udovolstvie chovek da pogleda malko bulki ot stranata na nai - groznite jeni v sveta- anglichankite.



Тема Re: Сватбената рокля [re: dodo_dodo]  
АвторJo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 14:52



Ми, моята беше класическа булченска рокля-дълга, бяла, с 3 обръча.Горната част беше без ръкав(защото беше август), с дълбоко диколте и дантела над основният плат,но много дискретна дантела. А долната част върху сатена имаше тюл. Абе,ходеща торта,жалко,че тук нямам снимки!
Коста ми беше на кок и средно дълго було,закрепено под кока.
Така облечена, наистина се чувтавах "принцеса".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.