Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 11.06.24 
Автомобили
   >> Subaru
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Subaru Justy?нови  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано06.07.04 11:45



Колеги, няма ли тука някой с Justy, да каже читаво ли е, доволен ли е, сериозни ремонти правил ли е, лесна ли е поддръжката и тнт
Преди време карах едно такова, много ми хареса как върви. С тоя размер и двигател, просто очудващо добре.
Та старците ми дават зор да търся нящо, дето да е малко, безпроблемно и да стига по черният път до вилата по всяко време на годината.
Justy май отговаря на това, а?
Малко кофти става с тия мита, ама ще видим..

А, да. Става въпрос за кола, около 95 год.

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 06.07.04 11:48.



Тема Re: Subaru Justy? [re: Caмo Дизeл]  
Автор C_H ()
Публикувано11.07.04 20:42



Здрасти,
Започвам със следното уточнение: имах такова от 97 до 2002 производство 87 година.
Супер здрава машина, за това време са смененени маншоните на карета, накладки, гумени тампони отпред защото нещо почна да трака, съединител - оригиналния го сменихме на 200,000, ремък и масла и... май това беше. Естествено 4х4 не ставаше да се кара на висока скорост от 2 -ра защото се чустваше някакво напрежение в колата, може би е било повредено не знам - за ремонт и части не смеех да си помисля сещаш се заради цените - съединителя беше 96лв. Иначе гореше доста като за моя двг. 1000см3 - кам 7/100. Иначе както казах много корава машинка - качествена и доста издържлива, вози кофти като повечето малки коли, ускорява бавно но пък спираше много добре - мойта беше с двойни вентилирани дискове които са си стандартни. Иначе 4х4 си е просто мечта в сняг, кал, и какво ли още не - няма затъване - естествено на пясъка на плажа не можеш да караш.
Малко течеше от към главата но това си беше заради гарнитурата...
Надявам се и по новите модели да са такива здрави.
Тази кола никога не ме е оставяла на пътя. Ако мога да помогна с друго - не се колебай



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: C_H]  
Автор********* (Нерегистриран)
Публикувано12.07.04 14:22



Щом ще е така, айде и от мен малко.
-Отпред къде е започнало да щрака нещо, най-вероятно е било окачването на предна стабилизираща щанга. Двата средни тампона са с малко странен/слаб дизайн, висят като на шпилка. И точно там късат. Не е скъпо, обикновено става и само с заварка.
-На 4х4 къде не ти е вървяла отговора е следния. Ако ти е правила така само на завой, това е нормално състояние. Ти не трябва да я караш на 4х4 на сухо. Защото това е директен 4х4 , няма трети диференциал за полезна разлика във въртящия момент между преден и заден мост. С други думи колата е директен 4х4, не е AWD.Ако ти е правила това и на права посока, тогава си имал гуми с различен размер или явна разлика в износването. Примерно три износени и една чисто нова.Това състояние на английски се казва че the car is binding.Ти вътре го чувстваш като тръпнене, затягане на колелата .
-Малко къде е течала масло - във всички случаи е било от капака на клапаните и от уплътнението на делкото ('O' ring).Тези двигатели нямат тенденцията да течат откъм главата. Неприятното е, че когато си с автоматична трансмисия, всичкото масло отива в четките на съединителя на автоматика. Намира се точно под стартера, губи се контакта, светва лампа на таблото и трансмисията си нарушава пърформанса. Дефекта се прави за 30 минути, но ако идеш при някои касапи,може да си излезнеш с много солена сметка. Понякога този дефект се получава и когато тъкмо си измил двигателя и скоростите от течовете, след поправка.

Лично аз не им харесвам предниците на тези коли. В смисъл, когато е най стегната и няма никакви луфтове, като хванеш колелата за проверка на луфт и играят като на най-разбитото Легаси, да речем. А иначе всичко е tight. Но такъв си им е дизайна. Неприятното е, че в един момент,когато задните гуми са нормално износени, предните вече изглеждат заоблени като картофи.

Друг тежък момент е веригата и balancer shaft-a. В един момент почва да дръчни и си е дебел дефект за правене (на труд).

За Само Дизел - пийте по едно на Езерата и за мен



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: *********]  
Автор C_H ()
Публикувано12.07.04 17:01



Ochevidno imash po golemi poznanie ot men, obache mislq v nachaloto na komentara sym napisal do 2002 - toest ne q pritejavam veche i obsto vzeto tq mi e spomen ot kolkoto problem sega.
Taka i taka otvorihme temata - tova 4x4 si vyrveshe kofti naistina samo na suho inache ne, no taka ili inache se vkluchvashe samo pri neobhodimost taka che nikoga ne mi e bilo problem, ne me drazneshe da rechem zastoto skorostite vlizaha trudno



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: C_H]  
Автор********* (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 01:35



No, бе, тя не е лоша колата, но понеже ти каза известна информация, та и аз рекох да допълня картината. Той Дизелът знае за какво става въпрос.Иначе нищо лошо. Ти какво каза че караш сега, не е повече Субару?



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: *********]  
Автор C_H ()
Публикувано13.07.04 13:10



Уфф за съжаление не е Subaru ( а как ми се иска да е!), някак си така се получи - или по-просто казано блъснаха ми количката.
Сега карам нещо доста скромно, но много често чупещо се - Opel



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: C_H]  
Автор********* (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 14:44



Еее, така е. Всичко си опира до пари. И аз не съм имал Субару никога. Не исках да му казвам на Само Дизел, но ще го кажа сега. Ако сте ОК на пари, ако можете да си го позволите, вземете по едно Suzuki Aerio AWD и ще си забравите и за чупене и за механици и за всякакви щуротии. Говорим, когато желаете кола с такива данни и такъв размер. Това за втора кола в семейството...е отишло 200 години. Честно ти казвам.



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: *********]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 09:38



Здравейте колеги,
Преди няколко дни си купих за 400лв. Субару Е10 миниван 4х4 за втора кола.
Иначе карам Дедра 1.8.
Състоянието му отговаря на цената. Доброто е, че го взех с мноооого рез. части, вкл. и тези за основен ремонт. Ремонтирах двигателя и сега работи отлично. Имах исвестни проблеми с едни вакуум клапанчета за включване на предното предаване , но и с това се преборих.
В момента се изкърпва и боядисва.
Та искам някой, който се е занимавал с такава кола да ми каже струва ли си.
Отварял съм много автомобили, но по-екзотична сглобка (не значи лоша) не съм виждал.
Наложи се само да побългаря една от задните главини, защото карето беше разбило шлиците на барабана и сега е със конус и шпонка.
Прави ми впечатление на доста слабичка като мощност, но от 1000см3 - толкова. Другото, което ме изненада приятно е, че е много устойчива, въпреки, че отвън прилича на изправена кибритена кутия и изглежда така, сякаш ще се обърне всеки миг:)



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: Hиkи]  
Автор C_H ()
Публикувано06.11.04 08:04



Дали да се оттървеш или не си преняваш сам, като автомобил си заслужава разбира се, и то доста повече от колкото хората не притежавали такива коли предполагат. Е това си е мое мнение, бивш собственик



Тема Re: Subaru Justy?нови [re: C_H]  
Авторborgo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 13:47



Аз съм собственик на субару джъсти 96г и само хубави неща за този автомобил единствените забележки са относно ръждата и малко по шумния двигател но положителните ми отзиви са повече така че не се чудете грижете се за колата за да ви слуша :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.