Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 19.06.24 
Автомобили
   >> Subaru
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Forester  
АвторSnake (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 10:11



Колеги, моля някой който има повече информация за новия Forester да ми помогне. Навил съм се да си купя такава кола и ме интересува как се връзва поддръжката, имат ли добър сервиз в БГ ... Въобще дайте си мнението за този автомобил.



Тема Re: Foresterнови [re: Snake]  
Автор********* (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 19:11



Слушай, чаках, чаках някой да ти отговори, никой не ти отговаря. И понеже знам половината от отговора на въпроса ти, решавам да ти отговоря. За кой Форестър питаш, 2005? Колата е добра и то всякъде, повярвай ми, знам достатъчно за нея.Всички от главните възли и агрегати са в продукция доста дълго, почти са перфектвани, от нищо съществено не страда този автомобил.Ако не си автоматик може с малки шансове да ти се случи да имаш вибриращ съединител (clutch judder), иначе от нищо не страдат.От теб зависи как го купуваш, loaded до зъбите, или basic.

Това,което не мога да ти кажа е, като какво точно ще ти струва поддръжката в БГ. Мога да ти кажа (ако ти не удушиш нещо), точно кои и колко неща ще ти трябват до 100 000км.Знам до последната подробност точно какво ще правиш до 100 000км. От там натам е каквото е по всичките хора. Ако си имал добро поведение до тогава, пак ще си много тънко на ремонти.Няма страшно.Дори и в най-разбитите пътища на БГ шарнири,накрайници и полуоски ще правиш вероятно след 200 000. До тогава може да ти се случи да правиш ,обаче, заден лагер колело.

За сервизи в БГ - убеден съм че има сръчни момчета, но не може да имат factory training,понеже няма от къде да го получат и кой да им го даде. С други думи, ако закъсаш за накрайник ще се намерят хора да го сменят професионално и да ти проверят геометрията, но ако закъсаш за автоматична трансмисия,AWD (автоматична трансмисия), кодове, Air Bags, не е изключено да няма кой да ти помогне.

ОК??



Тема Re: Foresterнови [re: *********]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано05.07.04 15:28



Аааа, кой бил тука
Не знаех, че минаваш и насам.
Но винаги е удоволствие да те чета



Поздрави!
Доктора

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 05.07.04 15:33.



Тема Re: Foresterнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Koфтият (новак)
Публикувано06.07.04 01:51



Шшшшшштттт
Как ме позна бе , злодей??


и от мен поздрави



Тема Re: Foresterнови [re: Koфтият]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано06.07.04 11:33



Такива, като теб, да не са под път и над път, та да не те позная веднага

Само Дизел


Тема Re: Foresterнови [re: *********]  
АвторSnake (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 16:01



Благодаря пич!!! Случайно отворих форума - бях се отказал да проверявам за отговори. Ориентирал съм се към нов форестър - стандартно изпълнение, механична трансмисия. Ходих да го гледам - направи ми впечатление, че е малко тесничък отвътре и отзад мястото е малко, но това ще го преживея някак си. Не съм решил дали да е с турбо или без. Търговеца ми твърди че малкия мотор бил напълно достатъчен ... Ти какво ще кажеш?
Малко ме хвърли в размисли с липсата на factory trained сервизни инженери



Тема Re: Foresterнови [re: Snake]  
Автор********* (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 05:07



Глей сега, за какво става въпрос ? Ти щом си я докарал до пари за този автомобил, значи следва да си достатъчно интелигентен и каквото ти кажа да ме разбереш.

Factory trained technicians значи механиците по 6 пъти в годината да ходят на специализация, като получават знания и информация, дето му викат 'от върха зрялото'. Те учат това, дето обикновения механик няма от къде да го знае. Те имат достъп до инженерна информация, неща спесифични за конкретния продукт, те учат колата преди да е дошла на маркета. Те се запознават с новия софтуеър,нови инструменти за конкретни операции, нови подходи и разрешения на проблеми. Те учат новости. They keep themselves up-to-the-date.Те учат конструктивни разлики за този продукт, срямо същия миналата година.Те държат целогодишно изпити върху цялата материа. Програмата включва целогодишен процес на обучение с изпити.
Защо?
Защото (да речем, както е в България, ако е), ти си представител на Субару, ти си franchisee, ти имаш табела на дувара, ти продаваш този продукт , 2005, и клиента като му светне check engine light на първото зареждане на бензин и дойде 'с два реда сълзи и два реда сополи' ще каже, вие сте специалистите, оправяйте я! Аз на вас съм броил две торби пари. И затова съм ги платил, за да карам гаранционна кола. Ти какво му казваш ? Ти не можеш да му кажеш...господине, наште механици са ОК, но тази кола не са я учили още, тя току що дойде на пазара.

Та, така.То може да се окаже, че не е затворил капачката на резервоара правилно, но той е ядосан много (това е станало на 3-я ден), лампата е светнала и той е разочарован. А ти си се надявал той да разпространи добра дума за твоята Ауто къща и да доведе още клиенти.Както и за в бъдеще да идва за услуги гаранционно и такива, които се плащат от клиента. Да идва за бизнес.

На това му се вика factory training. Ако ти ми кажеш, че това вече е реалност, аз ще бъда много приятно изненадан и щастлив за теб. Но ако още не е ..... следва да се замислиш. Защото, както ти казах, стандартни неща ще ти ги направят професионално, но няма да знаят тайните за конкретния продукт. Иначе казано, като опре до the surgery , те ще се поизгубят.

А ти искаш ли да я купиш в България и да я караш в чужбина за поправка ? Не искаш. Ми то там тоягата може да се окаже още по-голям размер. Ти няма да знаеш езика, ще има разлики и загуби от плащанията във валута, ще има загуби от незнаене на тарифите за поправка по места, както и такива от факта, че механиците си казват, давай балтия 6-ти номер, тоя няма нито да го чуем, нито да го видим повече.

Аз не казвам недей я вземай. Аз отговарям на въпроса какво значи Субару механици и ниво на обслужване.

Колата е добра, не е тясна. Тя не е по случайност създадена така, тя влиза в този клас, compact SUV, тя не е имала за цел да е като full size american SUV. Ако ти и имаш мерак, ще си щастлив с нея.Вземи което искаш, турбо, или не. Но никога не забравяй, че турбо мотора си има своите недостатъци in general, той е мало по-сложен от обикновенния, въвлича повече части в това отношение и като цяло е по уязвим на амортизация.

ОК?



Тема Re: Foresterнови [re: Snake]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 10:58



Приятел, пробвал съм и със и без турбо - честно казано турбото е съвсем друга работа. Малко дразнещо е турбо-закъснението - максималния въртящ момент идва чак към 3200 об.мин., обаче оттам нататък е .....
Ти по-добре пробвай и прецени коя по-добре ти пасва - на търговеца и двете са му за продан. Разликата в разхода е около литър в 'полза' на турбото, но вземи под внимание и по-скъпата му поддръжка (евентуално след 3-4-та година ако още държиш колата)



Тема Re: Foresterнови [re: Scott]  
АвторSnake (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 12:17



Пичове, благодаря Ви за коменатрите. Може би ще се откажа от форестера, особено след като ходих да видя и сервиза им ... Това което видях определено не ми хареса. Принципният въпрос е дали въобще в България някоя от фирмите има добре организиран сервиз с обучени кадри. Аз карам Ауди в момента и мога да кажа, че е изключителен автомобил, но за сметка на това "официалният" сервиз е гола вода. Както каза човека в предния коментар - могат да сменят изгоряла крушка, ремък или шарнир без това да им създава затруднения, но "тънките моменти" определено им създават доста главоболия. Благодаря за коменатрите още веднъж.



Тема Re: официални сервизинови [re: Snake]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 17:37



може почти със сигурност да се каже, че няма да намериш коректна гаранционна поддръжка при който и да е вносител... За щастие рядко се налага ремонт на гаранционна кола, но дори текущото обслужване може да ти създаде нерви и да ти струва адски скъпо в сравнение с нормалното... например в промобил труда за смяната на масло и филтри е от порядъка на 30-40лв и се записваш няколко дни предварително за нещо, което нормално отнема до един час и струва неповече от 10лв...
Най-голямата далавера за вносителите в момента е гаранцията да е 3 години - за 3 години ти им ставаш Официален спонсор, а когато имаш реален дефект, започват да те мотат (ако не си им приятел или не бутнеш нещо на 4 очи...)
За съжалине световна тенденция в автомобилостроенето е колите да стават ремонтонепригодни и дори за дребни неща човек да ходи в "Официален" сервиз... В нормалните държави едно такова посещение на всеки 20000км е почти задължително 100-200Е, защото ти проверяват поне 20-30 неща по колата... затова пък знаеш, че е в ред... А наште юнаци - джаста праста, сменат маслото (като налеят 3л5л ти таксуват 4) и хайде готово!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.