Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 18.04.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Разкажете за градчето-призрак Трояново.  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано06.02.08 01:02



Преди време работех в ТЕЦ МИ-3 и редовно минавахме през едно изоставено градче Трояново. Казват, че било построено през социализма за работниците от близките мини. Казват също, че там живеели и работели само осъдени престъпници и било охранявана зона. Всъщност, КПП-та има и до днес, някои даже функционират, не ми е ясно за какво точно трябва да следят... В градчето има развалини на жилищни блокове, басейн, автобусна спирка, ресторант и други такива постройки.
Някой знае ли историята на това градче и би ли бил така добър да я разкаже? Също и всякакви интересни факти са добре дошли.
Благодаря.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 09:15



Казват също, че там живеели и работели само осъдени престъпници и било охранявана зона. Всъщност, КПП-та има и до днес, някои даже функционират, не ми е ясно за какво точно трябва да следят...



КПП-та има само на територията на самия рудник,което си е напълно в реда на нещата според мен.


Наистина е жалка гледка,личи,че преди време е кипяло от живот.
Но всичко е по оста "няма въглища - няма работа - няма хора - няма и Трояново",нищо интересно и сензационно,просто нормалния ход на живота...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 10:11



И още нещо,Трояново май винаги си е било село,ако и да има десетина блокчета по на три-четири етажа.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано06.02.08 12:56



Вярно, че било село

, но точно за тия блокчета съм чувала, че са специално построени за затворници, които били изпращани да работят в рудниците. Това вярно ли е?
А кога е построен този "жилищен комплекс"? И до кога е функционирал?

P.S. Ако добре си спомням, първото КПП е още в началото на отбивката (веднага, след като завиеш наляво от главния път) - това е все пак на известно разстояние от самия руднк... По-скоро е КПП за селото...

Редактирано от lapland.fairy на 06.02.08 13:01.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 13:07



Значи,в ония смутни времена може и да са работили затворници на лек режим в рудника,нима сега го няма същото в Кремиковци?
Ако завиеш веднага в ляво от главния път в коя посока?
Ако е от Раднево - ТЕЦ1 няма никакви бариери...и изобщо селото си е без бариери,друг е въпросът,че там живот няма,няма и да има.
Такава им е орисията на тези хора,какво са виновни,че под тях има въглища?!



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: Axueв]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано06.02.08 13:31



Ама чакай малко, аз никого не обвинявам

. Просто ми е интересно да знам . Все пак толкова пъти съм минавала от там...
А за КПП-то... Значи, нормално като се движиш от Раднево за ТЕЦ-3, минаваш Бели бряг, Любеново, ТЕЦ-1, завиваш наляво за Обручище и после е ТЕЦ-3. А за да минеш през Трояново, някъде след Бели бряг завиваш наляво, минаваш през Трояново и излизаш някъде преди ТЕЦ-1. Заобикаляш Любеново, тоест (помня, че веднъж някакво свлачище или нещо такова имаше и пътят беше отклонен от там). И така, още като завиеш наляво след Бели бряг, след няколко метра има КПП - ok, може и да не работи вече . Но щом го е имало, значи е имало и причина. А по-нататък вече е казармата, селото, друго КПП... не помня много детайлно...



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 16:01



И така, още като завиеш наляво след Бели бряг, след няколко метра има КПП - ok, може и да не работи вече ...от доста години минавам оттам но КПП преди селото не помня,има след селото преди рудника....



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: lapland.fairy]  
Автор starozagorec (познат )
Публикувано06.02.08 19:51



Ехе, какво съвпадение!
Ами моите баба и дядо някога (май преди 30 - 33 години) са живеели в това СЕЛО, които в момента живет в Търново! Даже баща ми по акт за раждане се води, че е роден там! Това село никога не е било град, но се е развивало доста бурно и е нямало човек, в това село, който да не работи! Някога то е било доста живо и напреднало село, дори и сега може да се разбере колко процъфтяващо е било като се види училището - голямо и добре оформено, селото е имало младежки център, дори и сега има поделение, имало е отбор с хубав стадион, имало е басейн, имало е дискотеки, имало е детска градина! Имало е всичко - едно прекрасно село! В бабини има снимки от селото и си личи колко хубав е бил животът там!
Това за затворниците и престъпниците не е вярно

, тъй като не мисля, че баб ми и дядо ми са престъпници, тъй като те са живеели в един от тези блокове ! Но сега там все едно е Украйна след Чернобил, като отидох там преди 5 години и ми стана жал, защото си личи, че дтам е имало едно будно село, клонящо към град! Дано някога това село придобие вида, който е имало до преди 20 години

Редактирано от starozagorec на 06.02.08 19:53.



Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор Axueв ()
Публикувано06.02.08 20:11



Дано някога това село придобие вида, който е имало до преди 20 години

Това няма да се случи,уви....селото изглежда подлежи на изселване и .....обезвъглищаване....





Тема Re: Разкажете за градчето-призрак Трояново.нови [re: starozagorec]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано06.02.08 20:16



За затвора е вярно ,но в бъдеще време

Преди около половин година беше решено там да бъде построен затвор. Имаше протести но не ги уважиха . Колкото за това ,че няма въглища не е вярно , защото селото е предвидено за изселване точно поради причината ,че под него ИМА въглища




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.