Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 16.04.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Оранжево моретонови  
Автор Cтaниcлaв! (приятел)
Публикувано26.04.07 02:03



Гледам не се е променила много обстановката в клуба от преди 2 години, например

Аз като културно момче не смятам да я развалям, а само да я разведря с нещо различно, че като гледам тук за нищо друго не се пише, освен за просперитета на СЗ.
Надявам се модераторът няма много да ми се сърди. Не че темата има нещо общо със Стара Загора, но вярам има хора от клуба, които са чели Граф Монте Кристо на Александър Дюма. Защото аз за мой срам не съм

Но пък съм гледал двата филма - единия с Ж.Депардио (или както се пише) от 1998-а година и втората версия от 2002.

Някой може ли да ми каже приликите и разликите на двата филма с оригинала? Имам го и смятам като се върна да го прочета. Хайде, да дискутираме.

На мен лично холивудската версия ми харесва повече. Колкото и абсурдно да звучи версията на американците ми се вижда доста по-подредена и стилно издържана.

Френският филм е от 4 части по не знам си колко минути, но ми се вижда някак примитивен и наивно направен. Как е в действително?



Тема Re: Оранжево моретонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано26.04.07 13:33



как да ти кажа нито една от 4те версии, които аз съм гледала не може да се сравни с оригинала, демек книгата.във всяка една версия има акцент на определен момент от самата книга и не се набляга на самата история като цяло. затова моя съвет е да седнеш и да прочетеш книгата.аз лично я прочетох за 3 дни+ нощите.ако ти не си такъв ентусиаст, сигурно ще ти отнеме повечко време





Тема Re: Оранжево моретонови [re: Дидka]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано26.04.07 13:59



Книгата според мен е един от шедьоврите на световната литература и всеки който я прочете ще обича за цял живот книгите





Тема Re: Оранжево моретонови [re: милaниcт]  
Автор Beco_ (bluser)
Публикувано26.04.07 14:07



Спор няма, че е шедьовър на детско-юношеската литература.



Тема Re: Оранжево моретонови [re: Beco_]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано26.04.07 14:16



Е не съм много съгласен за "детско",но нали до 18г всички са деца !





Тема не знам [re: Дидka]  
Автор Cтaниcлaв! (приятел)
Публикувано26.04.07 16:31



Тия две тухли от по не знам си колко страници (май над 400 бяха) много лесно могат да ме откажат. Падам си по друг тип книги. Художествената литература ме отблъсква, но решението съм го взел.

Я ми кажи колко обем са отделили на престоя му в замъка Иф и дали книгата започва така, както версията на филма от 2002 г.

Благодаря предварително.



Тема Re: Оранжево моретонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор droпix® ()
Публикувано26.04.07 23:05



Тончев последната седмица се е пооправил, така че едва ли ще те санкционира


Пу-пу да не го урочасам.
А ти къде се губиш? Не съм те скивал от месеци.
Нещо ново под слънцето при теб?



Тема Re: Оранжево моретонови [re: droпix®]  
Автор Cтaниcлaв! (приятел)
Публикувано27.04.07 05:09



Ами, рядко пиша. Не ми се пише особено, не ми се спори. Няма го онзи Станислав!



Иначе слънцето си е добре. Леко се е пообъркало.. Изгрява 8 часа по-рано и залязва 8 часа по-късно Но още малко и ще си влезне в ритъм



Тема Re: не знамнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Дидka (влюбена)
Публикувано27.04.07 12:02



а, гледай сега задаваш ми въпроси с повишена трудност!аз като чета не гледам колко страници са отделени за нещо в дадена книга, а фабулата.все пак тя е важната.

коя версия от 2002?!книгата започва с годините, когато Графа се казва Едмон Дантес и е бедно момче, което работи по корабите, влюбено е в дъщерята на шефа, Мерцедес и дьо Вилфор и оня другия(че сега му забравих името) не са му скроили шапка, за да го обвинят в национално предателство и да го махнат от пътя си.



Тема Re: не знамнови [re: Дидka]  
Автор Axueв (Ahiev)
Публикувано27.04.07 12:06



МерЦедес Бенц или.....

,мисля че Мерседес звучи по-добре.

Сега остава и ти да кажеш,че съскам




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.