Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема При отказване от следваненови  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано28.01.09 10:09



Племенникът ми изкара един семестър в ТУ-Габрово, скъсан е и на 4-те изпита. Много му е трудно, пробва, видя, че не е за него, прецени си, че възможностите му не стигат. Иска да се откаже от следването, написахме молба да му бъде върната дипломата за средно образование както е реда, но декана отказва да приеме молбата и настоява племенника ми да запише втория семестър, казал му е, че не са проблем 4-те двойки и че може да си ги влачи, че ще си вземе изпитите в бъдеще ... Да де, но дипломата му трябва, за да си търси работа и т.н. Какво е редно да се направи? Разбирам защо не искат да губят студенти, естествено парите на университета ще намалеят от този факт, но все пак не могат да го накарат насила да учи, не бива да го спират и си мисля, че не е редно от тяхна страна. Какво ще ме посъветвате?

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: При отказване от следваненови [re: Milley]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 11:07



Имам познати, които са учили там. Доколкото знам, изпитите от семестър 1, могат да се вземат и през семестър2. Може да продалжи 2 курс с невзети изпити, но не и ако е скъсан на всичките 7-8 от курс 1.
Сега как се влиза там, с изпит или само по диплома?
Ако иска може да се пробва по нататък. Ако твърдо е решил че не иска, нямат право да му задържат дипломата, лично аз бих се посъветвала с адвокат.
п.п. Едно момиче от женския клуб учеше там компютри, има и сайт. Забравих и името....



Тема Re: При отказване от следваненови [re: 4ereshka]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано28.01.09 11:39



Да, твърдо е решил да се отказва и да почва работа.
Приеха го там с тройките от матурата, не е държал кандидатстудентски изпит. Направихме друго: Пуснах молбата до декана с обратна разписка по пощата. Поне ще е сигурно, че са я получили и ще се надяваме на отговор.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: При отказване от следваненови [re: Milley]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 11:47



Ами като е решил твърдо, трябва да е по настоятелен с искането на дипломата. Предполагам, че декана се е пробвал да го разколебае- ако мине номера. Ако момчето продължава да си иска дипломата, ще му я дадат, нямат право да я задържат. Ако продължават да се правят на интересни- адвокат!!



Тема Re: При отказване от следваненови [re: Milley]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано28.01.09 20:54



И ти го подкрепяш в отказването?

Що за хора сте?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: При отказване от следваненови [re: METHOD]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 21:39



Ами човека е пълнолетен и може сам да решава.
Преценил е, че не му е там мястото. Доката много други не могат да се преценят. Последните години в България във всяко село има филиал на Университет, и учи куцо и сакато.





Тема Re: При отказване от следваненови [re: 4ereshka]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 10:22



Това, че е пълнолетен, не означава че може сам да решава правилно. Да се оставиш без образование е напълно безотговорно.



Тема Re: При отказване от следваненови [re: METHOD]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано30.01.09 10:26



Знаем си стоката, затова.
Той едва завърши средно, мой човек. По настояване на амбициозните му баба и дядо кандидатства и го приеха с тройките от матурата на 2-ро класиране. На последния изпит преподавателката е дала учебника, а той не е знаел как да препише. Е, за какво говорим тогава!
И не е само той - университетие са пълни с идиоти, дето не могат и да се подписват. Това е пародия на висше образование!

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: При отказване от следваненови [re: METHOD]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано30.01.09 10:48



Пишеш глупости. Както вече писаха, Университетите са пълни с идиоти. Познавам малоумници които завършиха- с преписване, подкупи, връзки.
Е, не станаха по умни..
Аз съм учила, защото исках.Но някой да ме кара на сила???
Стига с тези комплекси и мании да се навреш в Университ на всяка цена, ако не си за там



Тема Re: При отказване от следваненови [re: Milley]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано30.01.09 10:52



Действително няма смисъл от болни амбиции. Първо си помислих ,че човекът може да се е притеснил, и за това да са го скъсали.Но както ми описваш картинката....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.