Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Work&Travel USA 2008  
Автор holly (дръзка)
Публикувано09.11.07 17:47



Мисля, че е време за новата тема Work&Travel USA 2008, където да има полезна информация, за всеки решил да работи и пътува в USA през лятото.
Като начало се порових малко в нета относно информация за цените на програмата на повечето фирми в България, какви скрити клопки има, за да бъде цената възможно най-ниска. Подобна табличка имаше и за миналата година, добре е да продължим традицията. В началото на октомври цените бяха доста под обичайните, които сме свикнали да виждаме, уловката всъщност е тази, че се заплаща за разрешително за работа само за 3 месеца, такива бяха офертите на Integral, Orange, Usit Colours и други знайни и незнайни фирми.


Цените са за програма без осигурена работа, с 4 месечно разрешително:


1 2beone $489.00 допълнителни разходи 20+25 lv

Цената на 2beone е сравнително ниска, но като се прибавят и допълнителните разходи, които студентът заплаща, сумата става около $525, повече от наистина най-ниските оферти.

2 IBC $507.00 допълнителни разходи 27lv

И тук цената с допълнителните такси става около $530

3. Integral $509.00 допълнителни разходи 25 lv

Тук отново имаме допълнителни такси, с които цената скача на $525

4. В момента Orange нямат обявени цени на сайта си, регистрацията става единствено в офисите им, не е известно дали имат и допълнителни такси.

5. Поликонтакт $399.00

Не е известно дали се включват и други допълнителни такси, има и доста отрицателни отзиви от участници.

6. SW $325.00

Тук на сайта изрично е посочено, че няма допълнителни такси, но за да се възползвате от тази цена трябва да доведете 2ма свои приятели

7. На сайта на Тодоров&Co няма обявени цени, при регистрация обаче пише следното: "освен регистрационната такса СЛЕД като сте одобрен/а, се заплащат и допълнителни такси, които се определят от съответните оператори и варират за различните програми"

8. Usit Colours $539
Usit Colours тази година имат няколко цени в зависимост от срока на разрешителното за работа. Побързали да се запишат още през октомври на цена от $399, сега могат да удължат работното си разрешително, но трябва да доплатят до новата цена, която от 1 номеври е $509. С новата мода на работни разрешителни за 3 месеца, много е вероятно повечето участници да не са в състояние да покрият разходите си за програмата.

9. Vector $515
Нямат допълнителни такси.

10. Zip Travel $508
Нямат допълнителни такси.

Мечтая за тройка с Анджелина Джоли и Брад Пит

Редактирано от holly на 09.11.07 17:53.



Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: holly]  
АвторMlNS_Leon (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 22:01



Здравейте догодина мисля да замина на бригада в USA но ми се ще тъй като съм първа година да си взема пълния пакет с осигурена работа.Въпроса ми е късно ли ще е да се запиша в програмата след като си взема изпитите от първия семестър ??? Искам да ви попитам като се заминава толкова рано (май месец) изпитите за втория семестър се взимат като се върнеш наесен прав ли съм ? Къде ще ме посъветвате да отида и въобще ако има някой препъни камък го кажете. Преди 2-3 дни ходих до 4 фирми ще ги степенувам по това коя най много ми хареса
1. IBC
2. Usit Colours
3. ToBEone
4. Viking

Благодаря ви предварително !!



Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: MlNS_Leon]  
Авторйoвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 17:25



само едно ще ти споделя http://www.vobg.net/article.php?id=24586&category=2



Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: holly]  
Авторnebullla (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 23:46



ima cena 489 + 40lv



Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: MlNS_Leon]  
Авторlevron11 (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 15:19



Здравей,
Бил съм по програма W&T в САЩ с Вектор1 и знам, че не е проблем да се запишеш за участие след първия семестър, все пак срокът за записване продължава до април. Съветвам те да подбереш фирма която да ти предложи добра оферта за САЩ, това има значение за да може да направиш добри пари, а не ниската такса която плащаш тук на агенцията. Аз съм много доволен от Вектор1 и от обслужване и от оферти които предлагат, техните са само подбрани. Ако искаш да заминеш за САЩ след като си вземеш изпитите за да не ти остават за есента, запиши се за оферта с по-късна старт дата - 10/15 юни, до тогава ще успееш..:)



Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: holly]  
Авторot4aqna (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 05:46



в момента съм 4ти курс и много ама много искам да видя Аляска. чух че има неписано правило да не се дава виза на студенти 4ти курс? да се отчаям ли тотално???





Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: ot4aqna]  
Автор e2e (човек)
Публикувано26.11.07 16:48



луда ли си, в началото на визовата кампания, а именно януари месец се издават визи навсякъде, за всекокурсници...

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: e2e]  
Авторot4aqna (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 20:58



oh dano... 4e ve4e adski sam se navila



Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: ot4aqna]  
Авторlevron11 (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 14:54



никакъв проблем не е че си 4 курс, можеш спокойно да се запишеш още сега и да си кандидатстваш. да, най-рано можеш да идеш за виза през януари.....



Тема Re: Work&Travel USA 2008 [re: levron11]  
АвторДparo Дoлapa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 12:48



някой записал ли се е вече , и ако да за къде ще пътувате тази година .. не ви ли плаши че $ пада много




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.