Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Държавен изпит, английска филология в СУнови  
Автор3akъcнялa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 15:35



Предстои ми устен държаве изпит в СУ, английска филология. Трябваше да завърша преди пет години и съ м забравила абсолютно всичко, дори и как да се явя на изпит.
Ако някой може да сподели как минава тоя изпит и изобщо каквото се сети, ще съм благодарна. Аз съм пред тиха истерия вече, а остава съвсем малко време. Страх ме е защото по времето когато още учех се носеха смразяващи истории за поголовно късане на устния изпит и надеждите ми да го взема някак съвсем се стопяват.



Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: 3akъcнялa]  
Авторroтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 00:19



не се притеснявай, ще го вземеш

аз се явявах миналата година. има две комисии, едната е лингвистична, другата е по литература; лингвистичната - 2-ма преподаватели, литературната - 3; конспекта го има в сайта на катедрата, можеш да влезеш там от сайта на СУ; подава се молба преди това, точно сега е време за подаване на молбите; ако желаеш да се явиш на септември, молбите се подават от 1.09 май. ти си избираш на коя комисия първо да влезеш, намират се в две различни стаи, конспектът е един с 2 раделения: едното за лингвистиката, другото за литературата. теглиш си по един въпрос, имаш време да мислиш..има достатъчно време...аз бях първа, затова имах около 10 мин, но всеки следващ разполага с достатъчно време. ако не минеш едната комисия (тоест имаш 2, те ти казват), не можеш да преминеш в другата. дали много късат...ми зависи...имах колеги, които си го взеха с малко знания и няколко 'бисера':), но го взеха. аз лично учих цяло лято за устния, защото си го бях оставила за септември...отне ми целия август и преди това малко от юни месец да се подготвя, и го взех без проблеми. но материалът си е много и си изисква сериозно учене. разбира се, щом си взела писмения, проблем едва ли ще имаш...просто трябва да научиш нещата и ще се справиш. за всеки въпрос по-малко да знаеш, пак ще се справиш, не се отказвай.

айде, ако имаш още въпроси, пиши



Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: roтинaтa]  
Автор3akъcнялaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 08:22



Много ти благодаря за отговора и успокоението.
Ами аз процедурата я знам, подадох си молбата, всичко както си трябва. Това което ме притеснява е оня останал от преди пет години страх, че устния изпит е нещо "невзимаемо".
Опитвам се да чета, да съм минала поне нещичко за всеки въпрос. Проблема е също, че много малко време имам зо подготовка, на практика от 2-3 дена съм отпуска и мога да чета както трябва. А за 1-2 седмици ми се струва твърде кратко да се подготвя както трябва.
Та с две думи, как протича самия изпит, на какво държат, заяждат ли се? в главата ми вече е страшна каша, почнах с литературните въпроси и вече не правя никаква разлика май между векове, автори, абе .. каша.
А колко време трае самото изпитване. Щото аз си мисля, че ако успея а имам какво да говоря пет минути и пак ще ми е много





Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: 3akъcнялaтa]  
Авторroтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 13:16



лингвистиката е лесна...важното е да започнеш да говориш нещо, оттам те те подхващат и ти задават въпроси, няма да те оставят да си мълчиш, опитват се да те подсетят. по лингвистика се минава най-лесно. литературата е препъни камъка...но и там задават всякакви въпроси, няма такъв вариант да говориш 5 мин, защото започват да те разпитват за произведения,автори, периоди, всичко. мен лично почти нищо не ме питаха, но защото имах невероятен късмет и ми се падна тема, която знаех супер добре. така че според зависи. Благоразположени са, не се заяждат, не знам дали да ти напиша имената кой е тази година в комисията...тоест не знам дали е подходящо във форума..но едната от преподавателките е супер, непрекъснато се усмихва и гледа да те предразположи. За успокоение можеш да си я гледаш нея:) най-важното е да не се отказваш, дори когато си изтеглиш въпрос, по който си мислиш, че не можеш да говориш. Казваш две приказки и те те почват, винаги се опитват да те мъчат поне за тройка, вече съвсем ако не се поддаваш, тогава връщат:) повечето хора се отказват, когато си изтеглят въпрос, който не знаят...но моят съвет е да научиш по малко от всичко и все нещо да можеш да кажеш.

Ако искаш повече инфо, остави мейл



Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: roтинaтa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 18:58



vinikolova@abv.bg



Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: aз]  
Авторroтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 01:37



ема кажи какво още те интересува, де

Успех и късмет на изпита в събота



Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: roтинaтa]  
Авторзakъcнялa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 11:21



Ами кои ще са в комисията /писа че знаеш/, колко време трае самия изпит, какви неща питат, тоест знам ли и аз. Аз се стреснах като гледам, ти казваш че си чела почти два месеца, а аз имам има няма две седмици. Представи си колко са ми повърхностни знанията. Та така де, ако ти се пише, каквото се сетиш, пък аз ще си позволя да питам ако имам още въпроси в последствие.

Благодаря!



Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: roтинaтa]  
Авторjde (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 21:31



Здравей!
Имам въпрос към теб. Би ли ми изпратила e-mail на jde7225@yahoo.com?
Ще ти бъда много благодарна, а се надявам въпросите, по които те търся да бъдат от полза и за двете страни.





Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: jde]  
Авторbasilisk (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 19:07



Ох, аз съм в подобна ситуация, само че трябва да се явя на писмен първо. Значи казвате, че сега трябва да подам молба за това? Аз мислех, че изпитът е чак юли, а тук чета нещо за оставащи две седмици. Както и да е, все някак ще ги наместя нещата, само да се явя. Че имам едно двегодишно хлапе и чакам второ, ако сега не си взема изпитите, направо трябва да отпиша дипломирането


Ще продължавам да следя темата, много ми е полезна.
Знаете ли докога е срокът за подаване на молбата за държавен?



Тема Re: Държавен изпит, английска филология в СУнови [re: basilisk]  
Авторbasilisk (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 19:52



Аз чак сега обърнах внимание, че темата е от миналата година, тъй че няма кво да се шашкам за сроковете. Надявам се, че Закъснялата (която май изглежда да е от моя випуск) си е взела изпитите. Ако все пак някой наднича тук, ще се радвам на новини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.