Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:52 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Тема Коя е по-добрата библиотека  
Автор alkor1 (член)
Публикувано12.02.07 15:12



Мисля да си извадя карта ,но се двуомя дали да е в Националната св.св. Кирил и Методий или в Софийската библиотека . цените са съответно 15лв и 4 лв , като май само в Софийската може да заемаш книги (не съм сигурен) , в Софийската днес прегледах научната литература , доста книги които търсех ги имаше ,но 1-2 бройки не ги намерих :( Интересувам се от научна лит-ра,астрономия,езотерика -студент съм .



Тема Re: Коя е по-добрата библиотеканови [re: alkor1]  
Авторkraszi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 18:57



В Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" за съжаление книги за домашен прочит не дават, но имат абсолютно всички книги ,които можеш да ползваш в читалня. Това е голям плюс на библиотеката.
Във Софийска библиотека има заемна, намира се почти всичко ,намират се 80 % от книгите, но пък дават ги за 20 дни само /вместо месец/.
Ако си от София или учиш там - редовно, май е по- добре в НБКМ /първото/
Успех





Тема Re: Коя е по-добрата библиотеканови [re: kraszi]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано14.02.07 12:06



Хм ,и аз така мисля ,в националната е доста по-голяма ,но 15 кинта да отделя - а и колк още ходя само аз си знам





Тема Re: Коя е по-добрата библиотеканови [re: alkor1]  
АвторTina (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 17:36



Преди две-три години в Народна имаше седмични карти или еднодневни за по 1 лев тогава,аз така ходех .Лично аз предпочитам столична библиотека на Славейков и библиотеката на СУ.



Тема Re: Коя е по-добрата библиотеканови [re: Tina]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 19:21



студентка съм в София, но не в СУ - мога ли да ползвам тяхната библиотека?



Тема Re: Коя е по-добрата библиотеканови [re: eli]  
АвторTina (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 14:34



Провери в Университетска Библиотека на СУ дали издават карти за граждани така да се каже,преди мисля че можеше да се ползва читалнята.



Тема Re: Коя е по-добрата библиотеканови [re: Tina]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 16:20



Мерси, 8 лева е картата.



Тема Re: Коя е по-добрата библиотеканови [re: eli]  
АвторTina (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:45



Моля,няма защо





Тема Народна бибиотека е по-добранови [re: alkor1]  
АвторXpиcтo (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 17:01



Поради няколко причини:
1.Имат много повече книги. Имат книги, издвани преди 100 и повече години. Всички са достъпни за читатели.
2.Работи в събота и неделя. Вярно, с намалено работно време, но работят.
3.Можеш да търсиш книги и по интернет. Погледни:

и потърси книги. Това са книгите, които са въведени в компютъра. На все още съществуващите книжни каталози има много повече!
4.В самата библиотека има компютри със съответната програма за търсене на книги и безплатен интернет.
5.Работещите там са мн. приятни жени и винаги помагат. (Това май е навсякъде).

Ако искаш да спестиш пари и си студент, то се запиши в Университетска библиотека на СУ-струва 4 лева. Намира се във вътрешния двор, сградата с двата лъва. Там също има много книги и ксерокса е евтин. Понякога в едната има някои книги, а в другата ги има. Ако се запишеш и в двете, то наистина ще получиш достъп до невероятно богатство. Затова- напред и не стискай парите! Заслужава си!
Пиша ти това като човек, който от 1999 г. посещава и двете библиотеки и съм много доволен.



Тема Re: Народна бибиотека е по-добранови [re: Xpиcтo]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано23.02.07 17:19



Koftito е че в националната не може да се заима , иначе със сигурност има доста повече материал






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.