Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Скатаване от казарматанови  
Авторcтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 11:57



Имам следния проблем - в края на май другата година навършвам 27. Все още не съм се дипломирал като магистър, за да не ме вземат в казармата. При последната комисия през юни т.г. занесох уверение от университета ми, в което пишеше, че ми предстои дипломиране до края на годината. В резултат на това получих "честитка", на която пише "Годен за наборна военна служба - повикване в БА до месец юни 2007 г." Какво означава това и мога ли да се скатая от служба? Ако да - как?



Тема Re: Скатаване от казармата [re: cтyдeнт]  
АвторHr (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 16:44



Това значи, че до месец юни ще те приберат в казармата. Или поне имат такива намерения. Затова се дипломирай навреме. По добре питай във военното окръжие, в този клуб едва ли могат да ти отговорят смислено.
Не разбирам какъв е този страх от казармата- само 6 месеца е за висшистите.



Тема Re:нови [re: cтyдeнт]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано13.02.07 18:42



e като навършиш 27 нали вече не те вземат или още не е влязло в сила?



Тема Re:казарманови [re: Zo]  
Автормaмaн (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 08:55



И аз съм на мнение, че не си струва да се страхуваш от казармата.На моя колежка синчето беше на 26, когата вече по никакъв начин не успяха да го скатаят и се наложи да влезе в казармата. Майка му беше в нервна криза. особенно като му взеха телефона!!!!! Момчето беше тук някъде около София. Когато дойде време за уволнение, младежът заяви на майка си:" мамо, намирай връзки да остана поне още 3 месеца"!
До колкото знам за магистратура не отлагат! Късно е да "се разболееш"! Освен скоростно да те приемат в някой университет редовен студент/поне до декември/. АДСКИ Е ГАДНО ДА СИ ТАКЪВ КАРЪКЫ ЧЕ ДА ВЛЕЗЕШ С ПОСЛЕДНИЯ НАБОР!!
Синът ми завърши тази година.На историята в СУ - получи 2! На следващия ден излизат резултатите и от др. университет -2! и в този заветен ден, получи като твоята честитка! Няма да забравя сълзите на детето ми.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.