Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Work&Travel USA 2007нови  
АвторPaлф (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 21:30



Нека да обсъдим към кои фирми да се ориентираме, споделете личен опит от лято 2006, ако вече сте ходили. С кои фирми пък въобще да не се захващаме, за да не бъдем измамени? На мен ми предстои тепърва да се запознавам с всички тях, а има и много други, които със сигурност търсят подобна информация.
Знам, че вече има една подобна тема, но информацията там не е много актуална.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано05.10.06 18:00



И затова откри тая ли :)
Помоли Мод-а поне да я качи по-отгоре за да е видна от и за всички...иначе аз имам бол инфо за споделяне...

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано05.10.06 20:20



Ти започни да споделяш, пък окачването най-горе е лесно



...no problema mañana



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: snobar]  
Авторfruit (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 18:13



Изчетох много по темата WAT и колкото повече чета толкова повече се разубеждавам да отида в Usa започвам да предпочитам UK.
Искам да отида в щатите само и само да си подобря английския, което в Англия на полето няма да стане.
Изобщо има ли някой доволен от Америка, който е успял да си покрие инвестицията да отиде до там, и разходите по престоя + да си позволи да си купи някои дрешки и посещение на забележителности.
Ако има такива пишете pls! Колко са ви платили, на колко работи и колко часа?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: fruit]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано15.10.06 22:26



Разубеждавате се щото незнаете къде да ходите...:) Мене пък Англия много ме дразни...бих отишъл естествено, но само ако намеря вариант, по-добър от този на полето...
Аз съм мегадоволен от това лято...избих разходи, заделих почти толкова пак за сега /за догодина/ и ми остана като печалба 3/4 от сумата която ми съставляват разходите...или горната кръчмарска сметка води до следното уравнение /леко грубо изчислено/: 3 големи зелени за първа година /смятай ги винаги повече щото като си първа година не се знае какво може да изкочи/ + 2-2.5 големи зелени за втора година /ако естествено човек е амбициран да иде пак, в противен случай печалбата почти се удвоява/ = 5-5.5 големи зелени като разход /за текуща и бъдеща година/. Останалото до 10 е печалба /което е напълно реално число с малко повече напъване на дупето/. Естествено, това число е постижимо според мен само и единствено в Аляска /при работен час ~ 8.5-9, И ПЛАЩАЩ се овъртайм/. Естествено ако някой от тукприсъстващите, които не са ходили и имат мерак да направят огромно богатство могат изобщо да се откажат...МИЛИОНЕР НЕ СЕ СТАВА, но си мисля че печалба от рода на 3-4 хиляди долара чисти съвсем не са малко за 4 месеца работа...естествено трябва и да си готов да си ги изработиш, понеже там поне в едно се уверих - пари даром никой никога няма да започне да ти тика в джоба :>

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Авторfruit (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 18:41



Зная за Аляска и рибените фабрики, че се изкарват обаче не мога да работя с риба.
Най-много ме безпокоят нещата с визата и искам да питам следното: ако двойка момче и момиче решат да заминат но единия получ виза а другият не - какво става? Връщат ли парите и на двамата или този, който е получил виза си заминава сам?? В две фирми ни казаха две различни неща сега не знам кое е вярно. Спред мен единствената гаранция, че се връщат пари е да го пише в договора.
А толква ли трудно се взима тази виза, че големи легенди се носят! Ако си за пръв път - 3 курс, с добър английски и нямаш роднини в Щатите има ли смисъл да се притеснявам? Никак не ми хареса един слух дето четох тука, че някакво момиче не си чуло името и затова я скъсали - не може да бъде и толкова ли е шумно там, че чак да не си чуеш името??



Тема Re: Work&Travel USA 2007 [re: fruit]  
АвторTyти (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:24



В чакалнята на посолството е толкова шумно, че съвсем спокойно може да не си чуеш името. Обаче обикновено сутдените, които са близо до камибнките като чуят кое има казва посланика и го казват на висок глас...та общо взето трябва да си много заспал за да не чуеш :)



Тема Re: Work&Travel USA 2007 [re: Tyти]  
АвторMyers (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 19:13



Аз също съм трети курс, и отивам за първи път. Записах се вече в Usit Colours, смятам че имат хубави оферти, а още през декември ще организират Job Fair. Цената е поносима.
А за интервюто за виза - наистина се носят легенди, макар че от какво толкова трябва да се притеснява човек, щом е сигурен в знанията си и има чиста съвест... Едва ли не ги изкарват тия изпитващи някакви чудовища, които разкъсват студентите, но това не е така. Така че - напред!
А освен Аляска, чувал съм за добри пари и в Cape Cod. Вярно ли е това ? Някой ако има имформация, да каже.



Тема Re: Work&Travel USA 2007 [re: Myers]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано18.10.06 00:36



Относно фиума с момчето и с момичето - тоя дето е взел виза си заминава, тоя дето не е - стои и чака другия...всеки тръгва сам индивидуално...ако вземеш виза и не заминеш изгаряш със всички дадени през целия период пари...ако не вземеш - ти се връщат парите, които си дал без ~около 300+- долара, и то не веднага а чак септември в текущата година /т.е. ако са те скъсали Януари, Февруари и т.н. парите ти се връщат чак Септември, освен ако не искаш експресен вариант, които мисля че е макс до 2-3 седмици, но ти удържат още 50-100 долара за самата експресна поръчка като пощенски разходи/
Относно фиума с шума в залата - шума е толкова голям, колкото чакащите вътре студенти си го направят...аз на моето интервю през Март /нашата петиция, състояща се от около 60 човека/ се бяхме разбрали да мълчим и да слушаме въпросите щото е в наш интерес все пак, тъй че в момента в който влязохме в самата чакалня всеки да му дойде реда, можеше и муха да се чуе ако избръмчи...
Относно фиума с Cape Cod - има доста доволни, но за сметка на това и доста недоволни...лично аз и от двете страни хора съм слушал...тъй че не мога да заявя лично мнение по въпроса...
Мисля че това е...някой ако има въпроси...може да се чувства свободен да пита...аз/ние, колегите които сме ходили/ пък ако сме подготвени с отговор можем да се чувстваме свободни да отговорим...
Инджой енд хев фън олл...



Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del

Тема Re: Work&Travel USA 2007 [re: e2e]  
Автор heligirl (непознат )
Публикувано27.10.06 22:28



ти нали си ходил на бригада там??доколкото разбрах де/...
кажи моля те имаш ли някаква оферта, е-мейл адрес или интернет адрес, който можеш да напишеш,защото аз и моята приятелка мислим да заминаваме тази година, но като сами си търсим работа..които може да помага
мерси на вси4ки които помогнат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.