Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема айде в казармата, студенти.нови  
Автор654 (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 12:23







Тема Да бе, да знаете как ги обичаме вишагитенови [re: 654]  
АвторA7 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 19:25



Като бях в казармата преди 10 години много ги обичахме вишистите, ееее, яко тормоз падаше, и то защото ще служат по-малко. Яко сапунки туй-онуй, делфинчета, спяха с противогази, командата "Пожар!!!" я научиха от раз, нали са учени.



Тема Re: Да бе, да знаете как ги обичаме вишагитенови [re: A7]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано31.05.06 01:19



Добре ги говориш, но аз като служа(или не-това никой не знае) ще бъда на 24-25 години. Нали знаеш как някой 18-19годишен цървул ще ми казва к'во да правя? Мен наборите ми не смеят, та някакви хлапаци. Ай бегай от тука бе. Ако при теб са били някакви смотаняци...друг въпрос, ама иначе...




Тема Re: Да бе, да знаете как ги обичаме вишагитенови [re: A7]  
Автор3545 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 09:18



лееека забележка:
пише се "висшист". и за да знаеш това не е нужно да си такъв, а само да изкласиш 3ти или 4ти клас.



Тема Виж сега,нови [re: |Bob|]  
АвторXYZ (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 19:07



Ами ще видим, като служех имаше някои, които го раздаваха като теб. Но нали се сещаш, че всеки ефрейтор ти е по-старши и може да те гърчи по устав. Все някой трябва да почиства тоалетните, да изнася боклука. Или виж, ако не ти е оправено леглото, трябва пак да го оправяш. Може и до обяд да го оправяш да речем, и пак може да не е в ред. Особено ако на ефрейтора нещо не си му симпатичен, защото ще служиш по-малко от него. После може да се окаже, че шкафчето ти не е в ред, пак трябва да го подреждаш.
После по обяд някой трябва да отсервира, защо да не си ти? После някой трябва да измие пода на столовата, щото е мазен. Пак ти. Няма тормоз, всичко си е супер уставно. Другите си траят. Ако ти не търкаш пода на столовата, който не е чистен от времето на Студената война, трябва да е някой от тях.

След обяд има строева подготовка. Всички бъркат командата "кръгом в движение", но май само ти си виновен и затова тичаш до пожарната за наказание. Докато си оправиш поведението, напълно уставно. Ефрейтора не може да те вкара в ареста, не може да ти сложи непоряд, но виж- може да те кара да тичаш докато си оправиш поведението. А си виновен, защото на ефрейтора му се струва че нарочно бъркаш и не полагаш достатъчно старание. Минавате през дълбока кална локва и извднъж команда "Легни!". Я! само ти си над локвата. Лягаш. Кален си като прасе. И след малко си в издънка- според устава трябва да си чист. И избръснат. След лягането в калта не си нито едно от двете. Дават ти се 10 минути да се изчистиш и избръснеш. Докато другите пушат през почивката. Не успяваш за 10 минути. Естествено че не успяваш. Пак издънка.

Я, след вечеря трябва да се разтоварват два тира с ябълки. Пак ти и още няколко войничета, по някаква случайност всичките с висше образование. Ротния е наредил да се изпрати работна група за ябълките. Няма проблем- фатмака или ефрейтора посочват кой.

Пишеш се в книгата за желаещите градска отпуска. Ефрейтора със смотан почерк пише "НЕ" (той май не може да пише много, не е изкарал средно), нещо не си оправяш леглото като хората и няма отпуска. В събота и неделя ти идват на свиждане, носиш плика с яденето. Ефрейтора те пресреща и ти напомня, че според устава нямаш право да внасяш храна в спалното помещение. Ако изобщо ефрейтора е наблизо, щото може да е в отпуска. И ако не искаш да си в издънка, трябва да го ядеш отвън, или виж, може да го разделиш с него.
Абе ако си мислиш, че като си вдигал щанги като пубер на някой му дреме- определено не е така.
Заканваш се че ще биеш ефрейтора. Ама излиза, че всички са на негова страна, а само двама-трима висшисти са с теб. И да се пробваш или ще те бият здраво, или ако го удариш пред някой ще стане още по-зле за теб. Могат и да те съдят. Ама ротния те хваща и ти казва че ще замаже нещата, но ще изкараш петорка в ареста и без отпуска два месеца. Командира на батальона така е наредил. Все пак ефрейтора е много примерен и уставен и откъде-накъде ще му налиташ на бой? Ефрейтора не те е обиждал никога, не е накърнявал достойството ти. А и да го е правил, има си ред да се оплачеш. Казват ти, че нали си висшист, айде, 5 дни в ареста и толкова. В ареста по няколко пъти на ден миеш тоалетните, в които се изхожда целият въоръжен наряд на поделението. През останалото време те карат да копаеш нещо, може канал, дето на другия ден те карат да го засипеш. Или цветята. За ташак са ти сложили 18-годишен хлапак с автомат да те пази да не избягаш, нали си арестант.
Като не те пускат отпуска се опитваш да се пуснеш сам- презоградска. Ама всички авери на ефрейтора те киризат. И веднага те топят. Олеле, това вече си е отклонение от военна служба. И пак в ареста. И така нататък. А след няколко седмици виждаш, че ефрейтора го направили младши сержант. За примерна служба. Толкова се е спичал, че ротния, взводния и старшинката са по-свободни и се занимават по-малко с войниците. Бившият ефрейтор прави нещата вместо тях. И най-важното- има дисциплина в ротата, всичко се изпълнява точно и в посоченото време. Мда, ако не беше тоя ефрейтор щеше да е пълна анархия и тая войска щеше да заприлича на занзибарската. На тебе вече ти е все едно че няма такава държава. И да го кажеш, току виж е неуставно.
Айде, стига вече. Става ясно кой кой е на терена.



Тема Re: айде в казармата, студенти.нови [re: 654]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано14.06.06 14:51



Къде се гласува на този сайт?

Злобният помияр "ефрейтор" убедително потвърди Младежкия съюз:
Невярна е тезата, че редовната военна служба възпитава в младите патриотичен дух и национална гордост. Тя е един вид крайно ограничаване на правото на човешка свобода, тъй като лишава хората от възможността сами да управляват своите действия.

Четейки гнусотиите, с които заплашва незнайния висшист и които съм напълно уверена, че се случват постоянно, веднага желая да подкрепя подписката.

Няма опасност да попадна в казармата, но винаги мога да намеря цаката на такова лайно, дето се пръска от яд, че името си пише грешно и е носило въглищата на учителките, за да му дадат някаква диплома, а хората са учили като откачени и са дошли в тъпата казарма с висше образование.
Пфу, дай на пишльото власт и му брой изцепките.







Тема Re: айде в казармата, студенти. [re: SoulMate]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано14.06.06 15:29



Абсолютно си прав. Аз на моя младши сержант, му намерих цаката още на втората седмица и то баш в поделението. Не че съм вишист, ама пак няма да се дам на някакъв гьотферен.

Да бъдеш като KMETA HA HETA в наши дни е много рентабилно.



Тема Re: Да бе, да знаете как ги обичаме вишагитенови [re: A7]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано14.06.06 15:31



Жалко, че не си ми бил старо куче. Особенно пък на заставата. Те там искам да ви видя, как се правите на стари войници.



Да бъдеш като KMETA HA HETA в наши дни е много рентабилно.

Редактирано от KMETA HA HETA на 14.06.06 15:31.



Тема Re: айде в казармата, студенти.нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано14.06.06 22:47



Много ясно бе, нали като му обърша два пъти шамарите...после няма да смее, че ще види пак ръката. Щял да ме прати да мия тоалетните

ще ги измия 2пъти, а него ще пратя при колега(стоматолог). За трети път няма и да помисли. Пък и това е най-първичното решение. Има доста други методи, които действат безотказно
Жалкоче човека се беше изписал толкова.



Тема ????Дискриминация???нови [re: SoulMate]  
АвторXYZ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 08:16



"Тя е един вид крайно ограничаване на правото на човешка свобода, тъй като лишава хората от възможността сами да управляват своите действия."
Кога пък си можла, бейби, да решиш че винаги можеш сама да си управляваш действията напълно независимо от всичко около теб. Няма такава ситуация.

Виж сега, за въглищата и висшето образование не си права. Аз също имам висше образование, и какво от това? Значи ли, че момчетата със средно образование трябва да служат повече от тези с висше? Засега военната служба е задължение и да караш някои граждани на републиката да имат повече задължения от други (различен срок на военна служба) на базата на образованието ми изглежда дискриминация. Същото като да карат висшистите да плащат по-малки данъци поради това че са висшисти. Къде са равните права, задължения и равноправното отношение на държавата към нейните граждани. Ето ти малко материал за рамисъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.