Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми * *Кратък преглед

Тема защо магистратура?  
Авторбpъм (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 20:27



кажете ми защо да уча магистратура ?

-изобщо?
-ако не съм доволна от бакалавърската?
-въобще вашата причина да учиш магистратура?

благодаря :)



Тема Re: защо магистратура?нови [re: бpъм]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано02.05.06 22:46



за да мога да заемам висок държавен пост...иначе качествата още от малък ги имам

...и твойта майка също!



Тема Re: защо магистратура?нови [re: snobar]  
Автормarиcтъp (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 15:52



За да не ходя в казарма :)



Тема Ами не знамнови [re: бpъм]  
АвторA-7 (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 16:49



Както виждаш, някои учат магистратура за да не ходят казара, други за да станат министри (ами то за министър и висше образование не се иска), а някои жени- за да си намерят мъж.
Като работодател определено ми е безразлично дали си бакалавър или магистър. Като й гледам програмите, магистратурата си е леко губене на време, освен ако не искаш после да ставаш аспирант/докторант/. А най-загубените магистратури са за неспециалисти. Тях определено не ги броя за магостратури. Сега не може за три семестъра да изучиш нещо, дето другите са го учили 4 или 5 години.



Тема Re: Ами не знамнови [re: A-7]  
АвторCиcи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 15:54



Напоследък, покрай еуфорията за влизането ни в ЕС, стана модерно всеки втори да завършва след бакалавърска степен и магистърска.
Едва ли не, ако нямаш магистратура, си за никъде ако искаш да се пласираш в голяма, международна фирма, или желаеж да работиш в някои от страните в ЕС.
Според мен, зависи си от човека. Ако желаеш да се специализираш в дадена област или да получиш допълнителни знания в областта, която си завършил като бакалавър, ок, учи и за магистър. Но иначе, ако се разчита на още една степен, за по-висока заплата, министерско място ;-) или други разни привилегии, в България нещата стоят по-различен начин...



Тема Защотонови [re: бpъм]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано17.05.06 18:02



всички, които завършиха(завършихме) преди да въведат степените бакалавър и магистър или както е в моя случай - на ръба, имат магистърска степен. А не знаеш кога, къде и кой ще иска да се заяде с теб, че си необразована и да ти направи мръсно. За това поне съм чувал, че записват магистратура хората. Или от снобизъм ...




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.