Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема POMOSHT SPESHNO ERASMUS!!!!нови  
Авторcherry (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 22:35



zdraveite
kakto lichi ot zaglavieto na temata problema e mnogo seriozen.predi niakolko dena mi suobshtiha che sum izbrana za student erasmus.ucha v unss.koeto mai e goliama greshka zashtoto po ujasna i neorganizirana kochina ot tova miasto niama.ot 3 mesta znam che dokumentite po zaminavaneto kotio se podpisvat mejdu8 dvata universiteta ne sa moia grija i za tiah se driji universiteta mi.vupreki tova ot unss uporito mi povtariat che sama triabva da si gi osiguria ot ispania/za tam shte zamina/.niakoi ot horata tuk ako e bil dosega na erasmus v ispania ili kudeto i da e moje li da mi kaje kakva e istinataA?!?! viarno che za vsiaka strana e razluichno no tova za dokumentite 100% e obshto za ciala evropa.molia vi kajete mi ako znaete! speshno e!!!!
blagodaria



Тема Re: POMOSHT SPESHNO ERASMUS!!!!нови [re: cherry]  
Автор chou au chocolat (заинтересована)
Публикувано22.11.05 10:55



Аз се върнах скоро от Еразмус в Италия. Мога да ти кажа всичко, от което имаш нужда. Дай ми ако искаш твоя e-mail, за да ти ги напиша там нещата. Държавите ни са различни, но процедурата е една и съща - ти си правиш абсолютно всичко, а университетът едва ли не ти дава само позволението да заминеш. Колкото по-рано започнеш, толкова по-добре, защото се иска време и нерви, за съжаление, но поне накрая всичко си заслужава



Тема Re: POMOSHT SPESHNO ERASMUS!!!!нови [re: chou au chocolat]  
Авторstela (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 10:57



Az sy6to sym zainteresovana ot ot tazi programa, po-specialno za Franciq,sleddyplomna kvalifikaciq.Mnogo 6te sym blagodarna ako nqkoi mi pomogne s informaciq!!!



Тема Re: POMOSHT SPESHNO ERASMUS!!!! [re: chou au chocolat]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 16:58



A били обяснил, някаква стипендия има ли с какви пари преживяваш там, билета ти ли си го осигуряваш и т.н...



Тема Re: POMOSHT SPESHNO ERASMUS!!!!нови [re: A]  
Автор chou au chocolat (заинтересована)
Публикувано02.12.05 19:54



Стипендия има, но не стига за почти нищо. Всяка година се определя от това, колко са кандидатите и се раделят парите между тях. Средно е ок. 320-350 евро, които стигат за квартира само и пак зависи за коя страна кандидатствате. Абсолютно всичко останало е за ваша сметка - всички документи, преводи, билети за пътуването, а в чуждата държава останалото, което не ви покрива стипендията. Вече не се води и стипендия, а грант, което е един вид помощ. Общо взето си е самоиздръжка. Който може да си го позволи е прекрасна възможност. Уреждането на документите си пак ваша отговорност - писма до унивеситетите, покани, виза, затова се иска процедурата да се започне месеци по-рано.
Успех!



Тема Re: POMOSHT SPESHNO ERASMUS!!!!нови [re: chou au chocolat]  
Авторcherry (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 01:20



zdravei:) mnogo ti blagodaria che si tolkova uslujliva:)
az malko se pospokoih zashtoto leko zadvijihme neshtata s momicheto s koeto shte hodim.popdadohme 2 vajni dokumenta,sega predstoi da si namerim miasto za jiveene i sled mesec da uredim i vizata. v tazi vruzka iskam da te pitam za zdravnata zastrahovka.kude se pravi? sam li si ia pravish ili universiteta? tia e mnogo vajna mai shtoto bez neia viza niama..mojesh li da mi kajesh kak da postupia po tozi vupros,kakvi pari struva i t.n.?
mnogo mersi predvaritelno



Тема Re: POMOSHT SPESHNO ERASMUS!!!!нови [re: cherry]  
Автор chou au chocolat (заинтересована)
Публикувано07.12.05 13:43



Разбира се, че ще ти кажа:)
Посолството на самата страна у нас има изисквания за застраховката. Аз бях в Италия и за там ми поискаха да си направя за 1 месец само, колкото да пристигна там и да получа виза, защото нашите застраховки там не важат. Трябваше да направя застраховка за месец за 30 000лв, максималната, която излезе някъде до. 45-50лв. Не помня къде я правих, но мисля, че няма значение. След като пристигнеш там ще трябва да си направиш отново за целия период, на мен за 6 месеца ми беше ок. 37 евро. Но ти трябва да отидеш в посолството и те да ти кажат абсолютно всички документи, които са ти нужно за виза. Също ще ти трябва и банкова гаранция, че имаш някакви пари, ако не са ти внесли стипендията още. Всяко посолство има различни изисквания. (В италианското и всеки служител има различни такива).
Но за да ти дадат виза не трябва ли да имаш и уредена квартира първо? За мен така беше - трябваше ми покана. Не е толкова лесно да си намериш квартира отдалече. И един съвет - вземете си квартира, по възможност, от която да можете да се преместите евентуално, ако не ви допада, тъй като не можете да я видите предварително.
Ако има още нещо, на разположение съм!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.