Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема след прекъсваненови  
Авторhug (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 01:10



Искам да разбера как е в останалите университети (ще си спестя в кой уча).
При възстановяване на студентските права след като си прекъснал за "x" години и има частнична промяна в програмата включваща нови специалности, изисква ли се да се преминават изпити по тези специалности. А също така освен таксата за ликвидация изискват ли тези специалности да се заплащат като лекции.
Примерно прекъсваш 3-ти курс и след като си възстановиш студентските права вече има 10 нови специалности от 1ви и 2ри курс и ти освен всички други такси трябва да платиш 700-800ле.
Така ли е прието в другите университети (като изключим размера на самите такси).



Тема Re: след прекъсваненови [re: hug]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 19:34



би трябвало да си учих по ТАЗИ ПРОГРАМАПО КОЯТИ си започнал при записването. Не мисля че е редно да вземаш новите предмети. Ти за колко време прекъсна? Аз питах тука дали предсрочно мога да си възстановя правата но никой нищо не е отговорил а не мога да отида в университета вмомента. Виж дали имате някакъв правилник в университета .



Тема Re: след прекъсваненови [re: hug]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано09.10.05 02:18



Завършваш по новата програма и трябва да си вземеш изпитите по нея.
Поне в УНСС е така.




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: след прекъсваненови [re: hug]  
Авторtb (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 21:04



Здравейте! Тази година възстанових студентски права след много години прекъсване. Попълних молба за възстановяване на правата и я оставих на инспекторката на факултета. Тя си я придвижва по етапен ред. След резолюцията от ректора за разрешение си платих таската за възстановяване на права от 250 лева и семестриална такса. Много зависи от инспекторката в кой курс ще се върнеш, защото всяка година учат по нови програми. Аз имам 5 приравнителни изпита, които трябва да взема до края на учебната година. Успех!



Тема Re: след прекъсваненови [re: hug]  
АвторElizabeth (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 13:08



A kak stoi vaprosa ako si semestrialno zavarshil, no ne si se diplomiral v ramkite na 3 godini. V kanzelariata na UNSS mi kazaha, 4e moga da podam ednokratno molba do rektora, da si pisha diplomnata rabota, pak te shte umuvat, dali da me dopusnat do zashtita. Niakoi ima li informazia za moia kazus?



Тема Re: след прекъсване [re: Elizabeth]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано29.11.05 16:18



в СУ поне искат една семестриална такса за всяко явяване на дипломна защита след третата година... видях го някъде написано, не знам дали го правят наистина.
Аз като чета май много скромно съм минала - само с 30лв. за възстановяване на правата и нито един приравнителен изпит.



Тема Re: след прекъсваненови [re: gamina]  
Авторprekasnala (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 13:56



1 kurs sam v SU - Ne sam si vsela nito edin ispit i ne mislia da gi polagam sega.
Kakvo triabva da napravia sa da prekasna , da si sapasia pravata i da prodalja primerno na septemvri. Molia otgovorete imam nujda ot savet spe6no . Blagodaria.



Тема Re: след прекъсваненови [re: prekasnala]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано12.02.06 13:20



Предполагам, че след 1вия семестър автоматично ще прекъснеш по слаб успех. Догодина зимната си взимаш изпитите, плащаш и записваш лятната




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.