Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема днес се замислих...нови  
Автор Flight of death (slunshine)
Публикувано25.10.05 19:27



да, точно така, нещо твърде необичайно за мен, но това е друга тема :)

та замислих се всъщност, какво може да направи една лекция интересна. или приспивна песен.

днес на пример къде от скука, къде щото залата е в супер готина сграда, се замъкнах на лекция, която всъщност се очакваше да е пълна простотия, празни приказки, щуротия пълна. да, ама и обаче- отивам аз, и професора се оказва някакъв супер пич- и то в смисъл- с изключително тънка ирония, чувство за хумор, не си мънкаше под носа, не четеше, не ни оставяше да заспим въпреки топлия въздух и приспивния следобеден час.

та ето- стара тема, ама да я погледнем от друг ъгъл- така и така тук повечето лекции си ги избираме сами- та там където професорите предизвикват сериозен интерес, идват и повече хора. и така професора има шанса и да се задържи по- дълго на работа...а където си заспал веднъж-не отиваш втори път..

та се чудех...какво ли щеше да е готино, ако всички професори се избираха освен по количеството информация която им е наблъскана в главите, и по това до колко са способни да ПРЕподадат това което знаят. тук може да се каже- две добри няма- ама все пак при някои се получава.

и то като се замисли човек колко мухлясващи мумии стоят на доживотни назначения- само защото няма начин да ги махнеш от там...брр

Have you said all your goodbyes?


Тема Re: днес се замислих...нови [re: Flight of death]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано30.10.05 20:01



лекциите не са за спане, а място да си полафиш с приятели.. за целта обаче трябва да се седи в задната част на аудиторията, иначе рискуваш гневни погледи и дори забележки



Тема Re: днес се замислих...нови [re: Viper X]  
Автор nachoman ()
Публикувано30.10.05 21:21



Какво е това лекция???



Тема Re: днес се замислих... [re: nachoman]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано31.10.05 10:57



Лекцията е нещо за което се говори много, но почти никой не го е виждал. Пази се в тайна. Там ходят само определен кръг от подбрани хора.



Тема Re: днес се замислих...нови [re: |Bob|]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано31.10.05 16:33





.....Flood for fun !


Тема Re: днес се замислих...нови [re: |Bob|]  
Автор Flight of death (midnight blue)
Публикувано04.11.05 22:09



е аз имах пред вид лекции като общо понятие...

а и някои са наистина интересни...поне първите два- три пъти преди да се успиш :)))

Зад мен ръми. Зад мен вали.
Вали порой печал и стъпките ми заличава..


Тема Re: днес се замислих...нови [re: nachoman]  
Автор Flight of death (midnight blue)
Публикувано04.11.05 22:10



абе през цялото време имах усещането че пускам темата на грешното място, ама знам ли, реших един ден да изляза от вкъщи и да мина и през старите позабравени клубчета :))

Зад мен ръми. Зад мен вали.
Вали порой печал и стъпките ми заличава..


Тема Re: днес се замислих...нови [re: Flight of death]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано05.11.05 00:06



абе какъвто и да е лекторът, ако залата е с южно изложение и лекцията е следобед и грее слънце, няма шанс :(


Щастие. Просто като чаша шоколад или сложно като сърцето. Тръпчиво. Сладко. Живо.

Тема Re: днес се замислих...нови [re: Flight of death]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано05.11.05 10:56



Абе и аз винаги съм се чудила защо тези, които се насочват към преподавателска кариера, не карат педагогически курсове, в които да изучат поне основите на методика на преподаване, педагогика, методи за оценка на учещите и прочие.

Това за учителите в средните училища е почти задължително (има вратички, но по закон се предпочитат тези с педагогическо образование, поне за езици, по мои спомени).
Аз поне в първото си висше съм държала 4 методики на преподаването на чужд език, две педагогики - за деца и обща, две психологии и още разни някакви предмети и ми е набито в тиквата, че преподаването си е специфична дейност, която изисква съответните умения и знания, които се придобиват не само с опит.

Това, плюс умението да грабваш вниманието на аудиторията и добрите знания по съответния предмет, както и различните казуси и примери, правят един преподавател добър и приятен за слушане, а в последствие се учи с интерес.



Тема Re: днес се замислих...нови [re: dexter_sum]  
Автор Flight of death (midnight blue)
Публикувано08.11.05 22:49



именно

дори да не са със специално образование- в края на краищата това, при професори в университетите, които и без друго са си затрили поне 15 години от живота за да стигнат тая длъжност, не може да се изисква стриктно, но поне могат да положат малко старание- все пак, и те са ходили на не малко лекции- би трябвало да им е ясно колко много слушаш някои които си чете от някакви листове в продължение на час...имам чувството че се стараят усилено да забравят как са заспивали някога по лекции...

и не, не е от южното изложение да отговоря и на другото мнение :P

просто си има лекции които използваш за да наваксаш съня, и такива в които слушаш с интерес и не е нужно да пишеш като побъркан за да си спомняш после какво са ти казали- ако е увлекателно и не го слушаш от самодисциплина- нормално и да си спомняш после с какви точно бъзици и примери е било свързано това което са ти казали и да ти е много по- лесно да го преразкажеш...

единственото гадно е в това, че лекциите за спане често преобладават- много му пука на един такъв дето е отишъл да си прочете текста и да си тръгне дали ти е интересно....

и ето ви и друга тема- като толкова много сме се заслили всичките към бленувата диплома/висше образование- питам се, колко от хората които толкова старателно учат нещо, го правят от рутина, щото е перспективно, или защото наистина проявяват интерес към това което правят?

Зад мен ръми. Зад мен вали.
Вали порой печал и стъпките ми заличава..



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.