Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 17.04.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема informatika v NBU ili SU  
АвторTanya (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 16:15



Zdarsti,

tryabva mi vuzmozhno nai-mnogo mneniya na zapoznati. Izkarah okolo dve godini i polovina informatika v shtatite i sega kandidatstvah v nov bulgarski i v sofiiski da produlzha. Kazhete mi molya kakvo e nivoto na programite v dvete uchilishta, i vsyakakva po-podrobna informatsiya i mneniya. Tehnicheski ne me interesuva zashtoto moyata spetsialnost e software development.

Mnogo vi blagodarya.



Тема Re:нови [re: Tanya]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано04.09.05 20:44



СУ е класика, но моят съвет е НБУ. Уча там и смятам, че преподавателите са едни от най-добрите. Има доста хора от БАН, които са добри специалисти. НБУ е по-близо до системата в САЩ.



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторpc (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 15:39



И СУ има от БАН и от СУто ходят да четат лекции в НБУто. До колкто знам в СУ е за предпочитане, първо защото нивото на студентите е по-високо и воторо дипломите се признават почти навсякъде (за НБУ нямам такова наблюдение). Но моето впечатление е от преди години, така че нещата може и да са се променили (за дипломите със сигурност не са).



Тема Re:нови [re: pc]  
АвторTanya (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 01:12



Blagodarya za mneniyata. Az bih iskala da napravya sled tova magisturska v germaniya ili finlandia, zatova che tova dlai se priznava diplomata ili ne shte e osnovniya faktor da resha kude iskam, ako me priemat i na dvete mesta (tova shte stane yasno sled dva dni). Chuh ot priyatel vchera obache che v germaniya ne priznavat bg diplomi za bakalavur (priznavat gi kato zavursheni dve godini i polovina pri tyah) Ne znaya dali e vyarno, nyamah vreme da tursya, no dopuskam che e, tui kato priyatelcheto , koeto mi kaza, toku shto se vurna ot germaniya. Kazhete ako znaete neshto po vuprosa.



Тема Re:нови [re: Tanya]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано07.09.05 10:44



Защо не питаш в чуждестранните университети, така ми се струва най-разумно.

Нямам представа от каква класа е бил университета ти в САЩ, но ако не е бил от добрите, ще ти бъде много трудно в СУ.

Помисли и за това, че в българските университети предстои акредитация и уеднаквяване на учебните програми с тези на университетите в ЕС. До датата на твоето дипломиране, най-вероятно, ще сме членове на ЕС и признаването на дипломите може би няма да стои, като проблем?



Тема Re: informatika v NBU ili SUнови [re: Tanya]  
АвторVEN (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 20:00



Spored men trqbva da zalogi6 na SU.
Az sum 3-ti kurs tam i sum gore dolu dovolen. Dosta e trudno, zaradi matematikata. No se ubegdavam 4e bez neq ne moge.
I ot vipusk priet 2003 natatuk, diplomite se priznavat v EU.

Moq suvet e SU


Imame dosta prepodavateli koito predavat v NBU ;)

Za komputarnata baza - moga da kaga 4e e dosta dobra ve4e.
Nai-lo6ite komputri sa s 1Ghz i 256MB ram. :))
Zeliqt fakultet skoro 6te ima izgradena WIFI mrega.
6te ti e trudno no nqma da sburka6.



Тема Re: informatika v NBU ili SUнови [re: VEN]  
АвторTanya (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 11:57



Mersi mnogo za mnenieto. Ako nyakoi drug "mine" ottuk, koito e v NBU ili SU, molya da otdeli minuta da si kazhe i toi/tya mnenieto, ponezhe mi ostavat samo nyakolko dni do eventualnoto zapisvane. Mersi otnovo.



Тема Re: informatika v NBU ili SUнови [re: Tanya]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано09.09.05 14:50



СУ! не се колебай..

ако искаш да не учиш и да минеш лесно - и в СУ се получава ако не си наистина тъп.. а ако искаш да научиш много - това може да стане само в СУ :)

аз май изкарах първите две години с научаване, вторите две ги минах по лесната система :))



Тема Re: informatika v NBU ili SUнови [re: Viper X]  
АвторTanya (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 14:22



Nyakoi ot vas koito uchat v SU mozhe li da mi izprati v meila word document s kopnata programata za informatika po koyato uchite v SU (toest kakvo kursove se iziskvat). Priyatelkata mi otishla onzi den da vidi prieli li sa me i Geshev ot ucheben otdel, i kazal che ne sum bila napisala v molbata si v koi fakultet sum iskala da buda, a to imalo 15! Az na uni sofia saita vidyah samo edin s dve spetsialnosti.. Ta vsushtnost interesuvat me programite za dvete spetsialnosti-Informatika i Kompyuturni nauki.



Тема Re: informatika v NBU ili SUнови [re: Tanya]  
АвторTanya (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 14:23



Uf, veche se poburkvam.. Ne znam za kakvi meili govorya, prosto go kopnete tuk, ako e vuzmozhno. Shtoto mislya che do tazi info online mai mogat da stigat samo uchenitsi v SU s account i parola..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.