Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема таксите в НБУ  
Авторashley (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 12:19



семестриалната такса в НБУ от първата година остава ли същата през следващите години. Т.е. ако първата година семестриалната такса например е 1000лв., може ли втората година да ми поискат 1200лв., третата 1500лв. и т.н.



Тема Re: таксите в НБУнови [re: ashley]  
Автор tedche (баПка)
Публикувано16.07.05 14:15



в сайта на НБУ си го пише

"Таксата за обучение е семестриална и се запазва за целия период на обучение, т.е. до пет години – за бакалавърска степен и до три години – за магистърска степен. При условие че прекъснете обучението си за период от пет и повече години, при продължаване на обучението си заплащате утвърдената семестриална такса за програмата и випуска, в които продължавате обучението си. В случай че желаете да заплатите таксата за цялата учебна година, може да внесете удвоена семестриална такса."

отнема три минути да го намериш. Във всеки случай повече, отколкото да чакаш някой да ти отговори.

Макар че винаги е по-лесно някой друг да ти дава готовите отговори, вместо сам да ги търсиш



Тема Re: таксите в НБУнови [re: tedche]  
Авторashley (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 16:01



разгледала съм сайта на НБУ преди да си задам въпроса. Но някога съм учила там и си спомням по друг начин нещата. Предполагам, че мога и да греша в спомените си(защото наистина беше много отдавна), а е възможно и нещата да са се променили. Във всеки случай реших да се доверя на някой, който плаща там и знае точно как стоят нещата, а не на този, който иска парите, защото в условията на пазарния капитализъм съм срещала какви ли не уловки да те изтискат колкото може повече.
P.S- ти какво се нервиш? ако въпроса ти се е сторил тъп, банален, нагъл и т.н. по-добре да не ми беше отговорила, отколкото да правиш коментари ала "как ме ядоса само"



Тема Re: таксите в НБУнови [re: ashley]  
Автор ssugar ()
Публикувано16.07.05 19:56



честно казано приетите преди 2004/2005 плащаме по друга система. новата система е от тази година и честно казано едвали някой може да ти гарантира. че догодина няма да ти поискат друга сума. да бъдем точни на сайта им пише :

Студентите, приети през учебната 2004/2005 година в бакалавърски програми, заплащат семестриална такса от 810 лв. през първата година на обучението си. За студентите от бакалавърски програми "Музика" и "Пластични изкуства и архитектура" таксата е 945 лв., а за студентите от магистърска програма "Право" - 1080 лв.
там нищо не пише за следващите, а и да си го кажем. аз лично плащам по 1000 лв плюс минус 150 лв. на семестър. от както съм приета за всеки следващ випуск таксите са по-високи. така, че много съжалявам, че не вярвам ей така нбу да реши да си намали таксите за този випуск

п.с. знай, че има някаква уловка тази година.

Редактирано от ssugar на 16.07.05 19:58.



Тема Re: таксите в НБУнови [re: ssugar]  
Авторashley (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 20:08



Май ще е най-добре да се обърна с този въпрос директно към някой от администрацията на НБУ (въпреки че ме е малко страх че могат да премълчат някой "маловажен" факт). Все пак ти благодаря за информацията-ще я имам предвид




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.