Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 14.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 17 май Мирен поход за равноправие  
Автор musha-busha ()
Публикувано13.05.05 17:58





Уважаеми приятели,

17 Май е Международният Ден Срещу Хомофобията!

На 17 май 1990 година Генералната Асамблея на Световната Здравна Организация (СЗО) премахна хомосексуалността от списъка с психически заболявания. Това решение сложи край на вековната хомофобия в медицината. С това свое решение СЗО превърна историческата дата 17 май в силен символ за членовете на ЛГБТ обществото. Затова смятаме за напълно основателно 17 май да бъде отбелязван като всеки друг Международен Ден (както е например Международният ден на жената, Международния ден на човешките права и други).

През Януари 2005 г. БГО Джемини започна националната кампания за признаване на 17 май като Национален ден срещу Хомофобията в официалния български календар. Кампанията е част от глобална инициатива на правозащитни организации от цял свят, в която БГО Джемини се присъедини от самото начало. БГО „Джемини” призовава официалните власти в България, държавни агенции и институции, национални и местни медии, стопански и неправителствени организации и отделни личности да подкрепят кампанията за признаване на 17 Май като Ден Срещу Хомофобията в националния календар на България. До момента кампанията получи подкрепа на международно и национално ниво от Европейският съюз, партии в Европейският парламент, национални медии, институции, компании и неправителствени и правозащитни организации.

Обръщаме се към с Вас молба и призив за помощ да превърнем 17 Май 2005 година в Ден Срещу Хомофобията! Покажете своята подкрепа като подпишете петицията на адрес: или изпратите до офиса на БГО Джемини писмо за подкрепа, което можете да изтеглите:

Вашата подкрепа ще бъде още по символична и по-силна, ако с Ваша помощ поставим основите за отбелязване на 17 май всяка година, като се присъедините към нас на Похода за равноправие на 17 май в 12:00 часа на главният вход на НДК. Не е необходимо да сте с хомосексуална или бисексуална ориентация или транссексуални, необходимо е да вярвате, че всички сме равни, защото всички сме човешки същества. С този мирен поход за равноправие ще покажем, че ни има и не искаме да се отнасят към нас като невидими.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна

Тема Re: 17 май Мирен поход за равноправиенови [re: musha-busha]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано13.05.05 20:07



Муша-буша, после кажете в клуб ЛГБТ, че съм бил хомофоб!

Ако бях, темата щеше да е дилейтната

...и твойта майка също!



Тема Re: 17 май Мирен поход за равноправиенови [re: snobar]  
Автор musha-busha ()
Публикувано14.05.05 18:37



Стара любоффф сме с теб Вземи някой ден мини да пием по едно кайве в офиса

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: 17 май Мирен поход за равноправиенови [re: musha-busha]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано14.05.05 19:29



Приемам поканата за кафе...ама в кой офис да мина???

...и твойта майка също!



Тема Re: 17 май Мирен поход за равноправиенови [re: snobar]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано14.05.05 23:00



Почваш да ме съмняваш




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: 17 май Мирен поход за равноправиенови [re: Cherniq]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано15.05.05 17:37



Немай притеснение, добре, че темата я е пуснала жена, иначе до сега да я бех тръкнал

Освен това не мога да скрия, че харесвам муша-буша...и то много...жалко, че е заета

...и твойта майка също!



Тема Re: 17 май Мирен поход за равноправиенови [re: snobar]  
Автор musha-busha ()
Публикувано16.05.05 13:46



Вай вай После обяснявай, че нямаш сестра, раааабираш ли

Да опресним информацията - това няма да е гей парад, нито гей шествие. Това е поход ЗА еднакво отношение към всички хора. На повечето хомосексуални не им личи сексуалната ориентация. За съжаление, ежедневно сме свидетели на други такива, които просто си ходят с табелка на челото "Аз съм гей". Не ме интересува кой какво прави в дома си и с кой го прави, стига заради това, което прави, да не ми нарушава съня. Имаме си такъв съсед - наскоро се оженил човека и си балу майката, всяка нощ се чудя дали тази вечер полилея ще издържи на напъна...

За този Поход бях изненадана, че повечето хора, които ще дойдат, не са хомосексуални. За сметка на това разбират, че както искат да се отнасят към тях заради това, че са руси, с крив нос или с прекомерно тегло или не знам какво си, така се отнасят и те към другите хора.

Сигурна съм, че всеки от вас познава поне един гей, дори да не знае това. Замислете си как се чувстват тези хора, дори когато на чаша бира обсъждате похожденията си сред срещуположния пол. Не смятам, че гейовете са жертви на обществото - проблема си е техен, ако непрекъснато се чувстват като жертви. Човек не си избира сексуалната ориентация, но в крайна сметка избира дали да смята, че всички проблеми в живота му са причинени от това, че е гей.

Мирния поход на 17ти е един прекрасен и хуманен повод да липсваш за час от работа или лекции, примерно

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Черееееееен, виде ли кво каза муша-буша:нови [re: musha-busha]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано16.05.05 20:05



На повечето хомосексуални не им личи сексуалната ориентация....И като се замисля....ами на теб не ти личи

...и твойта майка също!



Тема Re: Черееееееен, виде ли кво каза муша-буша:нови [re: snobar]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано17.05.05 10:28



Как ше не ми личи бре

Имам алиби: Ако внимателно ме наблюдаваш ще видиш, че не пропускам да надзърна в дамско деколте или да се обърна зад някоя прити луман

То нали знаеш, че обикновено крадеца вика "дръжте крадеца"




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: Черееееееен, виде ли кво каза муша-буша:нови [re: Cherniq]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано17.05.05 19:14



Аз съм толкова ангажиран с наблюдаването на мадами, че не съм забелязал ти да се заглеждаш...

...и твойта майка също!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.