Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови  
Автор Плoвдивчaнka (зелена)
Публикувано27.02.05 21:42



Дали шъ можете да ми отговорите?
Отскоро съм студентка в УНСС (задочно). Един от предметите ни е макроикономика. Учим за "чичко Кейнс", както се изрази един колега. За пределна склонност към потребление. Която с нарастване на доходите намалявала и представлявала оная част от нарастването им, която се изразходва за потребление, а не се спестява. Тоест растежът на потреблението изостава спрямо растежа на доходите. Абе, учили сте го, кво да го повтарям.
По-нататък учим за мултипликатора, който зависи от тая пределна склонност. Ако в икономиката се направят Х разходи, нарастването на съвкупното производство ще зависи от тях и от мултипликатора.
И сега, колеги, казва преподавателят, вие сте едно правителство и искате да направите разходи, за да стимулирате производството в нац. стопанство и да го увеличите с У лева. Пределната склонност съм потребление ви е дадена, айде сега изчислете колко да са разходите.
Добре, питам аз, пределната склонност към потребление в задачата ни е дадена, ами ако наистина сме правителството, откъде ще я вземем? Откъде ще знаем точно с каква скорост би изоставал растежът на потреблението от растежа на доходите? Казано ни е само, че изостава. С колко - от опит ли ще го имаме проверено, или как?
При първия опит да задам въпроса не получих отговор. При втория опит отговорът беше следният: "Ако за трети път ми зададеш тоя въпрос, с теб на изпита няма да се видим. Все едно да си обущар и да питаш как се правят обувки."
Аз продължавам да не разбирам как се правят обувки. Който си е взел изпита, моля да ми обясни. И да не казвате на преподавателя, ей!

Насила хубост не става.

Редактирано от Плoвдивчaнka на 27.02.05 21:50.



Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-) [re: Плoвдивчaнka]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.02.05 08:03



ми що не му кажеш на тоя олигофрен да си .... майката. напомни му, че все пак плащаш, за да получиш някакви знания. тъй де.
а иначе има НСИ.

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови [re: Плoвдивчaнka]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.02.05 08:29



Майна, и ти си в клуба, не се цепи от нас




Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови [re: Плoвдивчaнka]  
АвторCCC (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 12:03



питай някой психолог може и да знае ;-)
нали сме си заспал и консервативен народ дето гледа първо цената и после качествата и вземането на решение често се определя само от това.
Ти колко време обмсляш покупката на нова кола ?
Американеца предполагам си я купува още същия ден ако реши че му трябва за да спести време ;-)



Тема Много просто колежкенови [re: Плoвдивчaнka]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано28.02.05 21:12



ако наистина сте правителство, пределната склонност към потребление ще я вземете от предното правителство

...и твойта майка също!


Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови [re: Flight of death]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано28.02.05 21:16



Абе що някой като учи в чужбина си мисли, че е хванал Бога за шлифера...нали от бачкане не ви остава време да учите

...и твойта майка също!


Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови [re: Плoвдивчaнka]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 21:18



Мултипликатора е числов коефициент, изразяващ зависимостта между изменението на инвестициите / автономните/ и предизвиканите от това изменения в обема на съвкупното производство /съвкупния доход/.

/\ Y= М * /\ Ia


Обаче самият мултипликатор се изразява чрез формулата:

1
-------
1-МРС , където МРС е пределната склонност към потребление.

Теб те вълнува от къде вземаме МРС. това се осъществява чрез проучване на пазара и субектите в икономиката.
Всичко се гледа на макроравнище и се вземат осреднени стойности.

Така поне мисля аз, но може и да бъркам



Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови [re: snobar]  
Автор Flight of death (blood rose)
Публикувано28.02.05 22:41



мнеее- няма такова нещо- все е университет....само се чудя що нямаме такива истории бе дееба....

I could have screamed without a sound...


Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови [re: Плoвдивчaнka]  
Автор Viva Sweden (5:0)
Публикувано28.02.05 22:56



Първо и основно правило: Професорът винаги има право.

Добре дошла в голямото семейство на УНСС.





Тема Re: Щом казвате, че сте клуб "УНСС"... ;-)нови [re: Лopa]  
Автор _bmd (tarikat)
Публикувано01.03.05 12:10



Има една институция в БГ, където се акумулират данне за инвестиици, депозити - в банки, извън банки; правителствени разохди и т. н. .... та ей от там на макро ниво се изчисляват тези показатели. Самата тази институция е на Батенберг и ни е добре позната. Друг е вече въпросът зъщо ако са ни известни тези показатели видиш ли БВП не се е увеличил с толкова, колкото показва формулата....

.....Flood for fun !



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.