Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: нашии студентнови [re: Aвидaн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.01.05 09:02



Каква специалност?

Матея 7:6


Тема Re: нашии студентнови [re: Пpивидeниe]  
Автор Flight of death (alive)
Публикувано17.01.05 19:08



нямам една задължителна лекция, и въпреки това всички идват защото им е интересно, а професорите се мъчат да го направят интересно щото са на ясно че по времето когато тече тяхната лекция текат още 10 други които са им конкуренция- нищо против нашите университети- не са много по- различни- друго е отношението само...
ще се върна, хванала съм се на бас със себе си

.....you bleed just to know you're alive.....


Тема Re: нашии студентнови [re: Aвидaн]  
Автор Flight of death (alive)
Публикувано17.01.05 21:41



проблемът на хората влизащи в унсс е просто в това че влизат с прекалено големи очаквания, за прекрасен студентски живот, с купоните и всичко но и за място на което да може да се научи нещо...аз не се нервирам на самото унсс, обаче някои хора го взимат прекалено на сериозно и остават разочаровани на края...така че нагласата да е следната- всичко което ви говорят за това място е вярно или поне се доближава до истината и от там на татък си знаете че ако искате да научите нещо- инициативата си е ваша

.....you bleed just to know you're alive.....


Тема Re: нашии студентнови [re: Flight of death]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.01.05 22:42



в моята специалност ни скъсват г**овете.
очаквах по-малко учене

Матея 7:6


Тема Re: нашии студентнови [re: Flight of death]  
Автор Пpивидeниe (бродник)
Публикувано17.01.05 23:38



Е , не се и съмнявам, че щом е частен университет има и повече съревнование за ученици/доходи и следователно повече старание в преподавателите...Като се замисля ти и като се върнеш какво мислиш да работиш тук? Имаш една бира от мен ако се заблудиш наистина да дойдеш..

мълчанието убива част от нас



Тема Re: нашии студентнови [re: Flight of death]  
АвторAвидaн (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 23:55



Завърших МИО. В момента съм в процес на дипломиране. Аз знам, че личната инициатива и труд са от първостепенно значение. И аз проявявах отговорност към образованието си. Следването наистина не беше леко. Преподавателите се престараваха в късането. Но тежко следване не означава полезно. Някак си имам чувството, че кипеше излишен труд и се чувствам балък. Всеки, който е минал два семестера при Данаил Данаилов ще се съгласи, че това беше загубено време в занимавки с безполезен материал. Минахме множество безполезни маркетингови и мениджърски дисциплинки, които се състояха в заучаване на някакви дефиниции и понятия и ни късаха за една грешна дума в дефиницята. Повечето колеги, които са учили Основи на маргетинга, Международен мениджмънт, Международен маркетинг, Международен бизнес и Фирмено сътрудничство в международния бизнес при преподавателите от катедра МИО и бизнес ще ме разберат.

Не е въпросът човек да си хване службичка в някое държавно ведомство, банка или голяма/малка частна фирма и да върши това, което се нарича технически сътрудник (с други думи - секретар/ка). Затова не е нужно висше образование. Всеки би могъл да усвои задълженията, но няма развитие.

Аз лично работих известно време на службичка. След като напуснах започнах да търгувам (с много малък капитал) на БФБ и засега ми върви. Но съзнавам, че това е по-скоро късмет, защото така както се развива пазарът от доста време, човек и да иска, ще му е трудно да сбърка. Тревожи ме дефицитът на познанания по финанси. А уж съм учил. Е, правя нещо по въпроса, но все пак...

Та такива ми ти работи. Поздрави. А вие колеги от УНСС, не се впрягайте толкова като псуваме университета ви. Имаме си причини. А и това не е обида към вас все пак.



Тема Re: нашии студентнови [re: Aвидaн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано18.01.05 09:28



Хм, времето при Боева не го считам за загубено...

Обачееее... при Данов - страши... Нямам думи, просто! Нямам.
А за късането си прав, просто е ад на моменти, аз имам чувството, че имам луд късмет.

Матея 7:6


Тема Re: нашии студентнови [re: dexter_sum]  
Автор Flight of death (alive)
Публикувано18.01.05 18:11



според мен номера е не в малкото или многото учене, а в това да е нещо смислено и най- важното да ти прави кеф

.....you bleed just to know you're alive.....


Тема Re: нашии студентнови [re: Пpивидeниe]  
Автор Flight of death (alive)
Публикувано18.01.05 18:22



кой ти каза че е частен? съвсем държавен си е, семсетриалната ни такса е малко по- ниска от тази в унсс струва ми се- съревнованието не е за доходи- непрекъснато мрънкат професорите как на тия в швейцарско им плащали повече, само че не ходят да преподават там а си преподават в нашия си университет, щото им прави удоволствие и си обичат работата- естествено че има и такива темерути дето си пеят материала научен на изуст с годините и не им пука, но те са малко, а и студентите излъгали се да влязат на такава лекция повече от веднъж пак са малко ;) повечето са готини пичове и се стараят да ти обясняват нещата а не да те карат да зубриш дефинциции дати и имена, готино е че към всяка лекция или семинар има и упражнение с полезни съвети и практични неща, които да ти помагат- от познати знам че и в унсс има такива упражнения, но какво се прави и учи там- не мога да твърдя....
а и бира не пия..вече

.....you bleed just to know you're alive.....


Тема Re: нашии студент [re: Aвидaн]  
Автор Flight of death (alive)
Публикувано18.01.05 18:31



не псувай унсс- каквото не си научил там в процеса на работа ще си го допълниш- гадното е да установиш че са ти губили времето, но този риск всеки влизащ там си го поема- вярно е че унсс ти е точно и само за тапията- никой няма и да ти даде шанса да се изявиш или да научиш нещо без висшето икономическо, това е...

.....you bleed just to know you're alive.....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.