Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли учащи в International University в  
Автор Mиa ()
Публикувано03.10.04 17:42



София? И какво ви е мнението?



Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: Mиa]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано03.10.04 21:58



tedche беше пуснала линк към статия със списък на незаконно действащите висши учебни заведения в българия.

потърси го и после пак питай за IU


shine on you, shine on you, crazy diamond...

Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: hendy]  
Автор Mиa (дразнител :-)))
Публикувано03.10.04 22:04



Четох я. Малката подробност около този университет е, че 100% дипломите се заверяват с печат от Външното министерство. Проверено е.

Ако не вярвате на партньора си, намерете си друг.


Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: Mиa]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано03.10.04 22:32



ми две мои съученички почват там от утре...

според мен това е място за сноби, които не са ги приели никъде другаде и нямат нищо против да ги мамят.. а тоя номер с дипломите си го бива, определено.. заслугата е изцяло на Портсмунския университет, който има подобни филияли и в западна Африка :)

те получават същите дипломи, които им се издават в Англия като на редовни студенти в Портсмунт и после се легализират като външни, сиреч все едно са си карали обучението там... не е най-легалното нещо на света, ама докато продължават да съществуват хора, които да им дават пари и докато не се оправят пробойните в закона за дистанционното обучение ((както и закона за образованието по принцип де..)) ще съществуват и такива "учебни заведения"


shine on you, shine on you, crazy diamond...

Редактирано от hendy на 03.10.04 22:33.



Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: hendy]  
Автор Mиa (дразнител :-)))
Публикувано03.10.04 22:45



Чак пък хора, които не са приети никъде? Я, моля ти се! Имам познати там, които бяха риети и в СУ, и в УНСС, но предпочетоха този университет. Адски доволни са, но аз искам инфо от други източници.

Що се отнася до качеството на обучението, все ми се струва, че е доста по-адекватно от всички останали легални университети в България.

Има и хора, които не искат българска диплома от т.н. елитни университети, а международно призната диплома, без да напускат страната.

Ако не вярвате на партньора си, намерете си друг.


Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: Mиa]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано03.10.04 23:05



ми възможно е, но моите познати не ги приеха никъде другаде и те отидоха там като последна възможност :)
не знам, може да не са представителна извадка..

за качеството на обучение не знам, обаче университет, където те приемат с елементарно тестче по английски и една година не знаеш какво ще учиш после не ми се струва много адекватно :)

ако искаш международно призната диплома, легално и без да напускаш страната - отиди в АУБГ.

а българските дипломи btw също са международно признати, от 2005 се прилага някво си там на ЕС и тн...


shine on you, shine on you, crazy diamond...

Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: Mиa]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано03.10.04 23:16



а и да си приет "и в СУ, и в УНСС" нищо не значи :)) може да си приет начална педагогика - задочно или маркенитг - редовно във Враца :)


shine on you, shine on you, crazy diamond...

Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: hendy]  
Автор Mиa (дразнител :-)))
Публикувано03.10.04 23:16



Нали знаеш обаче, че едва ли не само в бг за да влезеш в университет трябва да учиш като луд?
В Германия се влиза лесон, в Италия - също. В Америка, в Англия...Навсякъде се влиза с елементарни тестчета, е почти. Испания прави изключение.

лека вечер:)

Ако не вярвате на партньора си, намерете си друг.


Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: hendy]  
Автор Mиa (дразнител :-)))
Публикувано03.10.04 23:18



А, между другото, подготвителната година е характерна за много университети на запад. Нищо ненормално не виждам в нея.

П.С. Говорех за хубавите специалности в СУ и УНСС

Ако не вярвате на партньора си, намерете си друг.


Тема Re: Има ли учащи в International University внови [re: Mиa]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано03.10.04 23:20



в Америка не са чак толкова елементарни ... в Германия изобщо няма тестчета - трябва диплома, за взимането на която се полагат доста тежки матури, които де факто са им изпитите... в Италия и Испания има тестове, които включват по няколко предмета...

изключение правят само частните университети, които искат да привлекат студенти с лесен прием, виж това вече си е така навсякъде, някъде приемат само по документи и със събеседване, някъде са с тестчета...

лека и на теб и успех с избора


shine on you, shine on you, crazy diamond...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.