Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 05.07.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: tedche]  
Автор adi_cool (непознат)
Публикувано06.10.04 21:32



Znachi vse pak izliza che ne stydentite sa vinovni za tiahnoto "ogranichavane" a samite prepodavateli sa im vinovni. No netriabva li i samite stydenti da polojat niakavo ysilie i da se pointeresyvat pri polojenie che saa naiasno che neshtata se razvivat dinamichno i imenno te da izpolzvat tezi novi tehnologii i da se razvivat!? No mai e po-lesno da si kazvash che sistemata ti e vinovna i nishto da ne pravish za tvoeto razvitie



Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: Viper X]  
Автор adi_cool (непознат)
Публикувано06.10.04 21:35



Shtom yniversitetite sa tapi zashto vsichki iskat da ychat v tiah? Za da stavat po-tapi???



Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: Tomoe]  
Автор adi_cool (непознат)
Публикувано06.10.04 21:41



A ne mislish li che za da se raziskva tazi tema iavno ima neshto viarno? Zashtoto az poznavam stydenti ,koito sa strashno ymni i se razvivat i takiva ,koito sa mnogo tapi i stavat vse po-tapi....
Iavno ymnite styenti sa deficit i zatova sashtestvyva mnenie che stydentite zatapiavat...



Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: kpeм]  
Автор adi_cool (непознат)
Публикувано06.10.04 21:47



Dobre kazano
Ama vse neshto moje bi triabva da se napravi! Nemoje bolshinstvoto da e namnenie che stydentite zatypiavat, a tochno obratnoto triabva da misliat...



Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: METHOD]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано07.10.04 01:04



личен опит нямам, всичко е от разговори с приятели

айде аз малко да питам
посочи ми български университет с нормална Research програма? А ако те попитам и със стипендии по тази програма?

и поне като съдя от личния си опит във ФМИ на СУ - учебната програма не е пипана от години, материала е пообновен, но си личи че е новите технологии са някакси изкуствено напъхани в него, много от преподавателите са крайно безинтересни (диктуват или четат от предварително написани лекции и отговарят неадекватно на въпроси) - има изключения, но досега за 3 години само при 4-ма или 5-ма наистина си струваше да се ходи на лекциите...

материалната база при нас мааалко я пообновиха по някакви програми последните години, но е на светлинни години от това, което трябва да бъде...


а твоята констатация "Щото навсякъде по света, преподавателите поркат и се стремят да забиват топлите студентки, но и да дадат нещо на дицата" е абсолютно неподплътена с факти

C.R.E.A.M.


Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: adi_cool]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано07.10.04 01:05



ми щото немат пари за чужбина

C.R.E.A.M.


Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: adi_cool]  
Авторkpeм (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 10:08



Трябва да се направят твърде много неща.Но те са такива, че просто не зависят от мен и от теб adi_cool.Аз уча педагогика.В нашия университет постоянно се изтъква, че учим по нови съвременни програми, което мен лично твърде ме съмнява.Знаеш ли имах един професор в 1-ви курс, който никога няма да забравя - проф.Павлов.Влезе човека на първата лекция и каза: Всеки да се определи с 3 думи.Лекцията протече в разговори, негови разкази, вицове и изобщо си говорихме за нещата от живота, като се въртяхме все около темата - какъв е смисълът на човешкия живот, защо човек се учи, какви са приоритетите му и т.н.В последната си лекция, след въпрос от наша страна - как всъщност ще протече самият изпит, той каза така: Аз нямам учебник, но ви забранявам да четете от всичко публикувано до този момент в областта на педагогиката.От нас искаше да направим реферат на тема: Смисълът на човешкия живот.Просто ни провокира да мислим.При всичко казано до тук имай предвид, че става въпрос за човек над 60 години, който явно е видял твърде много и е преценил, че е излишно да ни пълни главите с глупости.Просто беше адски интересен човек.Как да го забравя!?! А на останалите преподаватели просто не им помня имената /не че е нужно/ и физиономиите.Това, което написах обаче касае единствено проблемът за учебния материал и начинът, по който се поднася.За съжаление има още десетки фактори, които играят съществена роля за ефективността на обучението. Това е от мен засега! После пак!



Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: adi_cool]  
Автор tedche (баПка)
Публикувано07.10.04 12:05



Е чак такава крайна оценка не съм давала. Просто казвам, че има изоставане. За което вината е обща.
на преподавателите - че подценявт новите информационни технологии, дори съм попадала на случаи да ги отричат! сега ще ти споделя нещо интересно. На една кръгла маса съм с преп. от СУ, като темата е: новите инфрмационни технологии за по добро образование, с генералното спонсорство на майкрософт. И какво става - супер модерна техника, видеостена...и "презентации" - ама на Уърд! прост файл с текст и ми четат! Та накрая вс. се обединиха, че трябва да има повече ПС, интернет ...И изведнъж един мастит професор се изказва (за нововъведените специалности) - "каква е тая специалност - систем администратор! аман от измислени специалности! (изречено с всичкия авторитет натрупан след 1000 публикации и проф. титла!). Абе джанъм! - кой ще ти се грижи за компютрите бе! да не би от самосебе си да се поддържат! Ама иначе всички сме за!

на студентите - лошото е, че от интернет прихванаха най-лошата страна - плагиатската! много е лесно да намериш в някой руски сайт разработка, да я преведеш и предадеш, без дори да я осмислиш дори.



Тема Re: Затъпяват ли днешните студенти??нови [re: adi_cool]  
Автор tedche (баПка)
Публикувано07.10.04 12:16



честно казано, не смятам че такова мнение съществува. по скоро съществува като цяло негативно мнение към висшето образование, което ей такива педалчета като иван и индрей експлоатират, за да си вдигнат рейтинга. да аз също съм попадала на тъпи колеги - но тъпи според моята собствена класификация и от моята гледна точка. - виждаш ли на аз съм по-умна от тях.
един от най-тъпите ми колеги, дето един свястен въпрос не можеше да формулира, нон-стоп къркаше ракия и си беше спретнал оранжерия за тревица в стаята в студентски град и си я тоглеждаше с невероятна любов, в момента държи един от най-посещаваните и печеливши сайтове за образование. легализира си бизнеса и сега продава всякакви видове компютър-беизд тестове за вс. университети по света.
Той тъп ли е? според мен - докато учехме - да. но се пласира много по добре от повечето. улучи къде е празната ниша на бизнеса и сега си е много добре.
така че крайните мнения са много отрицателни - както за теб самия, защото изкуствено се надценяваш, така и за хората около теб.



Тема Преди време ...нови [re: kpeм]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано07.10.04 15:29



... в едно междучасие, стоях в един коридор, на един ФМИ на един български университет. Гледах студентите, които отиваха или си тръгваха от занятия и си рекох "Ако едните си мислят, че другите учат, а другите мислят, че първите ще ги научат, значи всички са идиоти или не са чели сценария на пиесата, в която участват..."

С това искам да кажа, че когато минеш от другата страна ставаш дървен философ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.