Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема УНСС  
Авторз22 (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 21:11



Здравейте!Дочух,че в УНСС има възможност да учиш каквото искаш без кандидат-студентски изпит и за 2 години.Това истина ли е и ако да,то само за хора вече имащи едно више ли е и изобщо какви са условията?Аз съм студентка (Медицинска академия-Фармация),но искам като завърша да уча още нещо и за това питам.А ако е така,това за което ви питам,мога ли да го започна това второ више сега-докато съм още студентка?



Тема Re: УНССнови [re: з22]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 07:18



Това са ти магистратурите и не е баш съвсем каквото си искаш. и УНСС ли точно избра?! В НБУ можеш д си избереш каквото ти душица иска.
а вишу дали трябва да имаш - тоя въпрос няма да го коментирам





Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано24.06.04 08:21



Ей, ама много си злобна, да му се не види. И стига си плюла по УНСС, щото само се излагаш. Че не е стока не е, ама пак е по-добре от НБУ, където можеш да си ходиш на изпит без студентска книжка. В резултат поне трима души имат шестици по математика, без да са се веснали на изпита.
Айде моля ти се



Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Авторz22 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:47



A не благодаря-в НБУ няма нужда-по-добре да си кандидатствам и да вляза в УНСС,отколкото да уча в измислени университети и да давам маса пари.А на въпроса защо точно там-ами честно казано в сравнение с другите държавни университети в София,там май най-лесно протича обучението-имам в предвид,че дори да учиш редовно,пак можеш да работиш и да не ходиш на всичко.А да ти кажа и след Медицинска,където всеки ден трябва да присъстваш(пишат ни отсъствия,изпитват ни всеки ден) и всеки ден учиш като луд нищо че не си в сесия,ми се ще да уча после и нещо не толкова натоварващо.Иначе ако имах възможността да не работя,а само да си уча,може би щях да запиша нещо в СУ-като Българска Филология или Молекулярна биология.
Абе изобщо в УНСС живот си живеят.Около мен всички приятели учат там(или са завършили там) и си и работят и изобщо не усещат кога са в сесия.Направо умирам от яд като дойде това време и почнат да ме канят по басейни и кафета,а аз не мърдам от нас поне до 21ч. ,за да уча.Та още едно такова више не мога да издаржа-та ето за това искам в УНСС(пък ако трябва и 4г. ще го уча,щом не е вярно това с 2-те).



Тема Re: УНССнови [re: z22]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 12:17



Ама защо така си мислите че плюя по УНСС! Напротив - по СУ-то плюя, щото там уча. Какво толкоз сте се вкиснали на тема УНСС....а-ма-ха

колкото до висше след като си взела едно - да унсс предлага магистратури - мисля година или две по икономически специалности.

споменах НБУ, тъй като там изборът е доста по-голям - в см. има и доста хуманитарни дисциплини.

зависи какво искаш да учиш.
Няма смисъл да пилееш още 4 г. за бакалавър - запиши магистратура. УНСС е едно добро място. От тая г. СУ ще приема за магистратури всички наред, НБУ - винаги е резервен вариант



Тема Re: УНССнови [re: f(x)dx]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 12:18



Ми няма с кой да си храча по СУ - там съм експерт. вече 7 години се подвизавам!



Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Авторз22 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 13:25



Въпросът е дали мога да запиша такава магистратура,след като уча нещо съвсем различно(между Фармация и Икономика няма нищо общо) или няма значение какво си учил преди това?



Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:22



ами давай си експертните мнения за СУ...аз ти казах, явно в СУ основна дисциплина ви е как сте най-велики, и как да плюете по УНСС.

П.П. Това НБУ какво беше?! Университет ли?!

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: УНССнови [re: z22]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:24



Това, че в УНСС не е натоварващо е пълна глупост. Да, в сравнение с техническите университетие може би е по-лесно, но ако си мислиш, че ей така се взимат изпити - лъжеш се.

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:25



До сега не съм прочел един твой постинг в който да плюеш по СУ

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: така кажи!нови [re: з22]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 16:26



ясно! - ами да -можеш. аз така уча икономика, а съм завършила нещо съвсеееем различно.
имаме в програмата и такива, дето в други градове са завършили - един от музикалната има, един от театралната, една дето е завършила режисура в благоевград и т.н....
та ако си решила ти препоръчвам - СУ, Стопански факултет, Икономика за неикономисти - избираш между стоп. управление или икономика, две години е и е 450 на семестър. На сичкото отгоре се водиш редовно - ама лекциите са само след 6. А и не е фатално да не ходиш - всеки преподавател си е издал учебник, от който чете едно към едно, имаш право на карта и общежитие и т.н. благинки.

ако искаш повече инфо питай



Тема Re: УНССнови [re: snobar]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 16:29



ми значи четеш избирателно
в интерес на истината може би съм малко по рязка, но това се дължи на личната ми вражда с г-н ректора - настоящия и близки хора от обкръжението му.
иначе към студентите не съм критична - напротив, повечето ми приятели са от УНСС.



Тема Re: така кажи!нови [re: tedche]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:29



А така, събирайте си се в СУ от разни други специалности, та в УНСС да сме си все икономисти. После да не ни тръгне слава на хора с дипломки, които нищо не разбират

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:30



Чета всичко - вервай ми

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: така кажи!нови [re: snobar]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 16:31



ми предложи нещо на питащия - аз тва знам, тва предлагам. специалността е една голяма дрисня в интерес на истината, но колегите са забавни



Тема Re: УНССнови [re: snobar]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 16:33



да ама не си ми коментирал постинга за изпита и теста

очквах доста подигравки за дриснята СУ, ама ... нечего!

не се заяждам за УНСС - вервай ми!

явно вие сте доста чувствителни там



Тема Re: така кажи!нови [re: tedche]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:34



Ти не си се записала заради колегите си да учиш, нали?

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:36



Като всички свестни хора учещи в УНСС и аз съм чувствителен, особено когато някой се изказва доста некомпетентно по различни въпроси

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: така кажи!нови [re: snobar]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 16:38



записах се щото ми писна да ходя само на работа и на заведения. В СУ-икономика - първоначалните планове бяха журналистика, но имах неблагоразумието да се скарам с декана по учебната дейност на СУ дни преди изпита и ми биха една здрава балтия, после реших че ми е близко до бачкането икономичския и няма много да се тъпча в градския - за това. а и беше със 150 лв. по ефтино от УНСС



Тема Re: УНССнови [re: snobar]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 16:41



казах ти причината и се извинявам.

мене ме приеха застраховане 97 ама ми се видя мн. сложно, да предпочетох СУ-то.
иначе амен амен бях подала документи



Тема Re: УНССнови [re: snobar]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 16:43



казах ти да четеш внимателно, всъщност цялата ми ирония е насочена към СУ - напоследък с бая некадърност се сблъсках там, а и доста корупция - но ще дойде видов ден



Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано24.06.04 16:51



брееее, да не вярваш, че имало корупция и в СУ

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: УНССнови [re: snobar]  
Авторz22 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 19:14



Ами това заключение си извадих.Все пак гаджето ми завъзши сега УНСС,а най-близката ми приятелка мин. година и да ти кажа и двамата си живяха живота по време на сесия.С гаджето ми сме заедно от 5г.,а от 2 живеем заедно и имам съвсем конкретни наблюдения.Може да зависи от специалността-незнам,той учеше маркетинг,но ученето му се състоеше в това да почете 3 часа преди изпит,а често пъти отиваше ей така без дори да има учебника и да знае нещо и с помоща на пищови от някой имаше поне 5.Мен по принцип не ме плаши сериозното учене-все пак в Медицинска ща не ща ми се налага да уча яко и то целогодишно,а не само по време на сесия,но поне не работя.А като почна работа няма да имам толкова време и за това мисля,че там е идеално-пък и не държат на присъствие.



Тема Re: УНССнови [re: z22]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 20:16



Е гаджока от УНСС не можа ли да ти обясни как седят нещата там?

и дет се вика три часа - ама качествено учене, нещо като две думи ама като от Ботев (бту. с тва се оправдавах всеки път като не можех да вържа и две изречения )

върви в СУ все пак. ако не ги ликвидират до тогава де. Аз и по три часа не чета пък ей ме на-отличничка



Тема Re: УНССнови [re: tedche]  
Авторz22 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 23:23



Ми той сега завърши ,а и работи и няма време да ходи да проверява,пък и на него честно казано не съм му казала за тази си идея-искам първо да запиша нещо и тогава.Ако разбере ще ми се сърди ,защото му е писнала с това мойто учене постоянно и искам да го поставя пред свършен факт.
А ти направо ме разби-значи и в СУ не се учи чак толкова-е само нас в Медицинска ли ни скапват така-не е честно,че започваме и на 06.09 учебната година,а не като другите места от октомври,съответно и поправките ни са август месец, а сесията + практиката свършват в края на юли и аз имам 20 дни,в който на море ли да ходя или да уча ако ми е останало нещо.



Тема Re: УНССнови [re: z22]  
Автор tedche ()
Публикувано24.06.04 23:44



Ами да ти кажа често, аз очаквах нещо много по-сериозно! НО НЕ! такава простотия е - че направо ми се плаче, като си помисля на какво дередже е всичко. можеш да погледнеш сайта на курса ни - има и доста лекции, така че ще добиеш горе-долу сериозно - но уверявам те - не е! с лекота можеш да завършиш за по малко пари и при това РЕДОВНО

ето виж адреса ни





Тема Re: УНССнови [re: z22]  
Автор BSG ()
Публикувано25.06.04 08:45



Е, сравнение с Медицинска навсякъде си е почивка.
Няма какво да се изненадваш за СУ, там трудно се влиза, лесно се излиза. А УНСС аз каквито впечатления имам е по-тежко от прехвалената "Алма Матер", естествено ТУ и УАСГ са най-кофти, но за щастие теб не те занимават на тоя етап.



Тема Е ми то е яснонови [re: z22]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.06.04 18:23



че ще учите най-много.
В крайна сметка аз ако направя грешка като счетоводител най-много няколко души да си загубят работата. Пък ти ако сгрешиш, нали се сещаш.



Тема Re: УНССнови [re: BSG]  
Автор tedche ()
Публикувано25.06.04 18:41



Да бе! трудно се влизало в СУ-то! може - ако бъркаш Вазов и Яворов и умножението с изваждането - пак обаче няма гаранции че системата ще те изплюе. У УНСС-то - същата работа

Ама един приятел финанси в УНСС все ме бъзикаше че при нас било "кръжок". Нямам основание да не му вервам



Тема Re: УНССнови [re: snobar]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано26.06.04 00:48



В отговор на:

но ако си мислиш, че ей така се взимат изпити - лъжеш се.




незнам със сигурност, щото не съм учил там, ама от първа ръка (човек, дето го завършва тая година) знам, че има изпити дето протичат така: "колега, вие сте идвали на лекции, виждал съм ви, 6.... оооооо, вие колега не сте идвали - 5 за вас..." ... и понеже в средното училище на същата тематика имах подобни учители съм склонен да вярвам :) просто черта на професията



Тема Re: УНССнови [re: Viper X]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано26.06.04 14:00



Абе да ти кажа, аз гледам да не се доверявам много на Агенцията "Една Жена Каза"
Не е коректно и сравнението м/у УНСС и техническите

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: УНССнови [re: METHOD]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано26.06.04 19:53



не уча в технически ВУЗ, а в СУ.... при нас има някаква система с някакви кредити, и общо взето е така направено, че около една трета от нещата дето учиш си ги избираш ти...... и определено има възможност да си избереш неща, дето оценките не падат под 5... и без да се напрягаш :) те си се знаят кои са тия неща всяка година и масово се посещават... но не го и крия =:)
но задължителните дисциплини са си сериозни и там няма такива екстри

а ви се чудя на вас кво се правите на ударени с мокър парцал и не си признавате, че е така.... или пък може просто да не сте попаднали на точните преподаватели, но 100 процента има смешни изпити, просто няма причина да ме лъже човека....



Тема Re: УНССнови [re: Viper X]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано27.06.04 11:13



не съм попадал на такъв изпит...не е изключено - сигурно има и такива преподаватели, но не вярвам да са само в УНСС

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема СУнови [re: Viper X]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано27.06.04 11:15



Аз пък съм чувал, че в СУ задължително ви правят отличници и дори да заслужавате ниски оценки, преподавателите ви пишат 5 и 6ци?!

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: СУнови [re: snobar]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано27.06.04 12:45



Хмммм, и аз имам подобно наблюдение

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: СУнови [re: snobar]  
Автор tedche ()
Публикувано27.06.04 14:20



За философски факултет съм съгласна, ама за икономическия - в никакъв случай. едва успявам тройки да вържа от втория път! а бях отличничка.......

макар че то има две оценки само - 2 - не знаеш и 3 - знаеш



Тема Re: СУнови [re: snobar]  
АвторViper X (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 21:47



поне в моя факултет не е така със сигурност :)))))) ахахах, ебаси, как го измисли това :))

още първия семестър в първи курс имахме изпит, дето на писмения скъсаха 30, 40 човека от 100 човека поток... още на писмения!

и оценките почти по всички изпити варират по цялата скала от 2 до 6




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.