Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема moje liнови  
Авторuff (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 17:43



trqbva da napravq prou4vane za6to mladite hora izbirat da u4at v 4ujbina?

nadqvam se 4e 6te mi pomognete kakvo mislite vie po tozi vapros.vsqko mnenie 6te mi e ot polza.

mersi predvaritelno



Тема Re: moje liнови [re: uff]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано17.03.04 00:06



айде сам се сети защо младите избират да учат в чужбина, доста странно, нали?

...ще идва лятото, след него есента...


Тема Re: moje liнови [re: Cherniq]  
Авторuff (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 14:53



pri4inata mi e qsna no mi trqbva i ne6to pove4e,trqbvat mi okolo 3-4 pri4ini i posle da gi podkrepqm s primeri(istorii).lo6oto e 4e mi trqbva za ponedelnik pak ne moga da izmislq.....



Тема дано ти е от ползанови [re: uff]  
Автор oocha (непознат )
Публикувано17.03.04 23:42



Ами ако ме беше попитал/а преди няколко години - категорично щех да ти отговоря, че никога няма да отида да уча или да работя в чужбина. Но... Нещата се променят! И причините определено са много повече от 3-4.

Образованието - каквото и да ми говорите образованието ни вече е под всякаква критика и специално висшето нищо не струва. Приемните изпити се купуват, както и дипломата в много вузове. А ако не се продават, то се преписва. Та кажи ми защо да си губя времето? И накрая дипломата ми нищо не струва и най лошото - нищо не знам

Преподавателите - ниско квалифицирани - които са били добри, отдавна са избягали. А ако все още има някой, който си разбира от работата и за престиж все още преподава - то той си има странична работа и .... или просто гладува.

Контакти - каквото и да ми говорите, повечето университети нямат достатъчно контакти с други европейски или американски университети - няма обмен на студенти, опит или преподаватели. Най много някой може и да работи съвместо с някой колега, но това не е обща практика, което според мен си е невероятен минус. Не сме в час!

Базата - мисля че няма смисъл да коментирам

Стипендии - не знам за другите университети, но в моя стипендията ми стигаше, само колкото да си платя превоза до университета и обратно. А трябва да се плащат и такси и .... Ако си от провинцията .... Е, зхаеш как е!!!

Общежитията - дай да го прескоча!

Библиотеките - къде са??? А ако ги има, трябва да се надпреварваш да отмъкнеш някоя и друга кника. Толкова са мръсни ...... и персонала е толкова приятелски настроен и толкова безумно услужлив, че никой няма да отиде да учи там. А си мисля, че те са за това, но май бъркам

Бюрокрацията даже тук е ужасна!!!

Забравих нещо много важно :

Присъствието на лекции или упражнения на повечето места не е задължително. А и как да е задължително, като повечето студенти са принудени да работят, за да могат да се издържат? А в милата ни татковина няма установена практика за почасова работа!?!

Преподавателите са доста недружелюбно настроени и не изгарят от желание да ти помогнат или поне да ти предоставят някаква литература по предмета.

И накрая:
Излиза ми по евтино да отида да уча някъде - поне не си губя времето, а и ако ми дават стипендия поне ще ми стига да преживявам!

И да не забравяме, че поне в чужбина можеш да си намериш работа, отговаряща на образованието ти със съответното заплащане, а не да мизерстваш в родината, защото нямаш достатъчно връзки, независимо дали си добър или не!

От мен толкова - поне за сега де!

Надявам се да ти свърши работа!
УСПЕХ



Тема Re: дано ти е от ползанови [re: oocha]  
Авторuff (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 15:15



parvo iskam stra6no da ti blagodarq za pomo6ta

4estno da ti kaja,za nqkoi taka da gi nareka pri4ini predi vaob6te ne sam se i zamislqla,no sega kato pro4etoh mnenieto ti,mislq 4e za mnogo ne6ta si prav,i 6te mi badat stra6no ot polza. istinata e, 4e tuk naistina ve4e obrazuvanieto ne e na nivo,i ako vaob6te moje da se nare4e takova.

mersi o6te vednaj za pomo6ta.



Тема Re: moje liнови [re: uff]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано18.03.04 19:41



иди на най-близкия пазар, попитай първите 10 продавача какво образование имат....

...и когато 4 от тях се окажат висшисти не ти трябва да даваш повече примери и истории


статия за вестник ли ще пишеш? ако искаш ме потърси на кюто или мейла и ако имам време ще ти помогна
тая тема ми е любимата

...ще идва лятото, след него есента...


Тема Re: дано ти е от ползанови [re: uff]  
Автор oocha (непознат)
Публикувано18.03.04 22:32



хе хе

Радвам се, че съм била полезна. УСПЕХ в понеделника и кажи какво е станало



Тема Re: дано ти е от ползанови [re: uff]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано19.03.04 18:40



Аз пък имам една братовчедка, дето тук учеше МИО в УНСС. стигна до втори курс и реши, че да учи в България е пълна тъпотия. Едно към едно ми говореше думите на oocha. И отиде в Германия. Първо учеше японистика, после записа химия, след това биология и преди половин година ми писа, че си е намерила призванието в биохимията. Междувременно родителите й си профукаха спестяванията и си продадоха колата, за да я издържат там.
Та ако искаш спомени за нея в своята разработка, щото според мен някаква част от българските студенти отиват в чужбина от чиста лиготия. Такива като братовчедка ми познавам още двама-трима.
Пък относно предложението на черния да ходиш по пазарите и да питаш кой кво образование има, още отсега ти казвам, че ще удариш на камък. Висшистите там са малцинство. Знам го от опит. И въобще тая работа с безработните висшисти доста издиша. Поне статистически безработицата сред висшистите е едноцифрено число. А пък от друга страна, ако си завършил хиперизмислената специалност "технология на производството на подкови" в тутраканския филиал на техническия университет в Габрово, защото това е най-лесната специалност, ми много ясно, че няма да си намериш работа



Тема Re: дано ти е от ползанови [re: f(x)dx]  
Авторuff (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 23:07



Oocha,mersi za pomo6ta 6te pi6a kakvo e stanalo v ponedelnik

F(x)dx, vsi4ki ste mnogo pravi 4e nqma smisal da stoi6 tuka,i da si pilee6 parite na vqtara za obrazuvanie,koeto edva li 6te ti posluji za ne6to.

mersi za pomo6ta



Тема Re: дано ти е от полза [re: f(x)dx]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано20.03.04 15:36



Казах пазарите образно... представляват нискоквалифицираният труд
може наистина процента на безработните висшисти да е малък... но колко от тях работят по специалността си? бачкат... как да е друго... искат не искат.... хора над 25 години, няма кой да ги издържа... наистина висшисти са, но какво работят?!?

П.С. проблема е в министерството. защо допуска толково много висшисти да се произвеждат? трябва малко кадри, труден прием, трудно дипломиране, но после да се знае, че ще те ценят, а не като сега - всеки вече има по 2 висши.... и така висшистите, които така и така ще извършват нискоквалифицирана дейност просто няма да се висшисти.


...ще идва лятото, след него есента...

Редактирано от Cherniq на 20.03.04 15:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.