Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема С.У.-И тук вече измама и копупция...нови  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 12:16



Здравейте!
Аз съм студент 5 курс по спец. Туризъм в С.У. -ГГФ. Искам да споделя мнение за промените, които настъпиха във факултета (ГГФ=Геолого Географски факултет) и най-вече в катедрата ни.
Когато ме приеха преди 4 години нещата бяха много по-различни. Личеше си, че съм в С.У. където, за разлика от УНСС например, корупцията нямаше големи шансове. Обаче с течение на времето нещата започнаха да се променят тотално. Преподавателите решиха, че са им малки заплатите и трябва да си "изкарат" нещичко допълнително на гърба на студентите. И се започна...
Например доц. Давидков по картография ни продава карта на страната, която е на доста солидна цена, и която след това си прибира, за да продаде на следващия студент.
В края на 4 курс се появи доц. Ченешев, който нарочно скъса половината курс и си създаде брутален имидж сред нас. След 3 месеца на поправителната сесия, "бруталния" доцент ни заяви следното: "Ако някой не е сигурин, че знае всичко много добре и не иска да рискува да си провали държавния изпит, нека да си купи учебника ми и срещу него ( с подпис) ще му пиша 4-ка". Естествено при такава заплаха всички предпочетохме този вариант, и така господина си продаде цялото нелеглно издание, което не беше дори минало редакция и имаше по 10-15 грешки на всяка страница!
Но най-фрапиращо беше класирането за магистратура преди 2 седмици. Спиъка на приетите така и до ден днешен не се изкара на показ!!! Защо ли?
Ами от 12 приети се оказа, че едно и също момиче е писано на 2 места (уж по погрешка). И после на "дублираното" място със специална за случая заповед на декана-доц. Воденска е записан племенника на професор П. Петров-Веселин Авджийски!!! А има хора с по-висок бал, които обаче са останали извън класацията за държ. поръчка и сега трябва да платят 1200 лева, за да продължат образованието си! Оценяването както на държавния изпит, така и на есето за прием за магистратура беше изключително некоректно, като резултатите за последното също бяха скрити!!! Логично, на "леля", която е в комисията племенничето и Иван също е кандидат, който е приет държавна поръчка!
Та така, колеги, ако някой си мисли, че в С.У. всичко е честно и почтено, може да забрави за тази илюзия!
Просто вече всичко е толкова пошло и гадно, че нямам думи ...



Тема Re: С.У.-И тук вече измама и копупция...нови [re: Fido]  
Автор ironcode ()
Публикувано29.10.03 15:02



Най-вероятно всичко е до съответния факултет, а не до СУ като цяло. Във ФМИ поне до сега проблеми с корупция като че ли няма (вече съм пета година, и такива изцепки не е имало / не съм чувал да е имало).

А ти направи ли някакъв опит да се свържеш с декан / ректор / полиция / etc?



Тема Re: С.У.-И тук вече измама и копупция...нови [re: ironcode]  
АвторAnichka (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 21:39



Tazi istoria s uchebnika mnogo mi napomnia na nesto, koeto se sluchi predi 4 godini v SU - Pravo. Zabravila sum imeto na profesora, no si spomniam, che beshe po Filosofia na Pravoto. Ta toi na izpita ochakvashe da mu zanesesh kopie ot negovia uchebnik i pomagalo, i ako gi imash pishe 6, ako gi niamash ili imash samo edno ot dvete pishe 5, bez izobsto da gleda kakvo drugo si pisal (izpita beshe pismen!)
Ta misulta mi e, che korupciata ne e ot vchera v SU, prosto ne vsichki prepodavateli sa taka- ima i svestni ima i korumpirani, dano samo da ne sa ti po vajen predmet.



Тема Оказва се, че...нови [re: Fido]  
Автор snobarМодератор (играч)
Публикувано29.10.03 22:16



УНСС съвсем не е ВУЗ-а с най-висока степен на корупция, колкото се опитват някои да го изкарат. Освен това всичките митове, които съм слушал за УНСС съвсем не са толкова нагли, колкото описаните от вас случаи в СУ.

"Успехът е въпрос на късмет" - казал Провалът.


Тема Re: Оказва се, че...нови [re: snobar]  
Авторne, (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 22:17



okazva se, che si kompleksar.



Тема Re: Оказва се, че...нови [re: ne,]  
Автор snobarМодератор (играч)
Публикувано29.10.03 22:26



Лика-прилика сме си...нали аз съм те създал...

И друг път да не наричаш татко си - комплексар!

"Успехът е въпрос на късмет" - казал Провалът.


Тема Re: С.У.-И тук вече измама и копупция...нови [re: ironcode]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 10:06



Полиция ?!
Ти ме разсмиваш рано сутрин :)
Писах до ректора и канцеларията, ама за сега никакъв отговор. Мислех да агитирам някой вестник да напише статия по въпроса, ама не знам дали ще се заинтересуват от това. Още повече, че желая да остана анонимен, че като ги знам нашите преподаватели във факултета... Няма да се дипломирам



Тема Re: Оказва се, че...нови [re: snobar]  
Авторedna ot SU (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 11:49



E, извинявай, но едно е да дадеш 8лв. за учебника на Ченешев, друго е 100$ за изпит...



Тема Re: Оказва се, че...нови [re: edna ot SU]  
Автор snobarМодератор (играч)
Публикувано07.11.03 13:32



Как разбра, че тарифата в УНСС е 100$


Важното е да си във вестниците, в краен случай може и за хубаво...

Редактирано от snobar на 07.11.03 14:01.



Тема Re: Оказва се, че...нови [re: snobar]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано07.11.03 16:18



Защо го защитаваш толкова УНСС, не е кой знае какво.
Аз лично тредно го понасям тоя хамбар, но скоро ще свърши

Пролетарии всех стран соединяйтесь!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.