Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови  
Автор snobarМодератор (играч)
Публикувано16.11.03 14:04



Честито на доц. Борислав Борисов - вече ректор на УНСС. В момента е депутат от БСП. Преподавател е в катедра *Интелектуална собственост* на УНСС. Избран е на 12.11.2003г. на Общо събрание на университета. Кофти, че е от БСП, но дано само това му е недостатъка.

На 12.11.2003г. в СУ бе преизбран за ректор проф. Боян Биолчев. Да му е честит стария-нов пост.

Пожелавам и на двамата ректори да управляват с мъдрост и висока компетентност академичните общности. Да възприемат и внедряват новости в образованието, както и да приемат световни модели за висшето образование.


Важното е да си във вестниците, в краен случай може и за хубаво...


Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: snobar]  
Автор Cherniq (virtual cop)
Публикувано16.11.03 22:35



kvi svetovni modeli be batka
na purviq den kato ni predstavqha prepodavatelite gi beha stroili kato na partien kongres. vse edno che se beh subudil prez 60-te na minaliq vek. kak si predstavqsh tiq hora da uspeqt da vnedrat neshto moderno

Edin jivot ne stiga


Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: Cherniq]  
Автор Blind Angel (сляпа)
Публикувано17.11.03 13:52



Ти какво очакваш от хора, живели през изкривени времена? Поколението на родителите ни и това на тези малко преди тях е безнадеждно. Професорите ни са деца на активни борци и са се мазнели на партийни функционери, за да се хабилитират. Толкова са им промити мозъците, че само да ги бутнеш, и ще заприказват за класови борби и за теориите на Ленин за това и онова. Преди тях е имало интелигенти - майка ми ми е разказвала за техните преподаватели, завършили Сорбоната и във Виена, с огромна обща култура, ерудити и полиглоти. За нас останаха някакви мижитурки. Лошото е, че след тях пак идват некадърници - писнало ми е в пети курс да ми предават асистенти, с годинка-две по-стари от мен, непрактикували като юристи... Зубрачи некадърни:(, че и мързеливи.
Новости скоро няма да бъдат внедрени.
Аз поне се радвам, че в СУ Владо Бойлера не стана ректор, защото по-некадърен преподавател почти не съм имала.







Намерих, каквото търсех.


Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: Cherniq]  
Автор snobarМодератор (играч)
Публикувано17.11.03 15:06



черен ти как си представяш първия ден - барбекю и бира на корем в двора ли?

П.П. А и тебе те нямаше на откриването до колкото си спомням

Важното е да си във вестниците, в краен случай може и за хубаво...


Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: snobar]  
Автор whiteflint ()
Публикувано17.11.03 22:07



Аз за 4 години в СУ не сам попадала на преподавател с промит мозък, напротив, в катедрата ни преподават хора, които са "в крак с времето" и смятам, че се развиваме непрекъснато, всичко изисква време, но мисля, че сме в правилна насока. А що се отнаса до Биолчев, радвам се, че го преизбраха, защото е единствения, който има спорта за нещо и отпуска доста средства в тази насока.



Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: whiteflint]  
Автор suede (вече голяма)
Публикувано18.11.03 11:59



Искам по случая да поздравя всички от СУ и да им кажа, че направо им завиждам за готиния ректор, аз на ректора на моя уни даже името не му знам, но чета с възхишение всичко свързано с Биолчев и му се възхищавам много
Поздрави



Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУ [re: snobar]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано19.11.03 14:18



когато ще пораснеш?
намесването на политиката в образованието и изтъкването на политическа принадлежност като характеристика за персонални качества води до аналогия с едни времена отпреди 14 години. Гледай си лекциите и не се меси в работата на големите. демокрацията е имено това - право на избор във всичко.

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: snobar]  
АвторKiril (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 13:27



I kakvo kato sa go preizbrali Biolchev, goliama rabota.
Administratziata i buorokratziata si ostavat. Raboti se po absolutno sashtia nachin kakto ot predi sto godini. Nachini na vodene na lekcii i osobeno kriteriite pri izpitvaneto i vuobshte kachestvoto i organizatziata na predpodavania material e sashto mnogo nisko. Triabva da dobavia i ogromnata svoboda i prava koito imat prepodavatelite i s koito te s udovolstvie zloupotrebiavat. "Iztaknatite prepodavateli" sa nai-chesto znaini i neznaini docenti i profesori - po svoita sashnost komunisticheski podmazvachi i izpolzvachi. Takava i e badeshtata vizia na Univesriteta i na Rektora, nishto novo, da se podmazvame na darjavata za da lapame kolkoto moje poveche bjudgetni sredstva. Nishto novo, starata pesen na nov glas. Da lapame s romatnichni ideali kolkoto se moje poveche ot obshtata banitza.



Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: Kiril]  
АвторMapтo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 17:30



Биолчев ще се пенсионира в СУ.Него ще го изкарат от университета предсрочно сам с КАТАФАЛКА



Тема Re: НОВ РЕКТОР В УНСС и СТАР В СУнови [re: Mapтo]  
Автор snobarМодератор (играч)
Публикувано06.12.03 13:03



при повечето преподаватели става така

...и твойта майка също!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.