Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Е ако учех заради оценките налинови [re: Beнaбили]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано26.06.03 12:01



би следвало да съм доволен, а не недоволен....
Но това как те изпитват е свързано със знанията които придобиваш, първосигнално е да го отричаш.....

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема Re: Помощ - образоват ме !нови [re: Oлмaши]  
Автор Цвeтeтo (лаленце)
Публикувано27.06.03 15:20




Вчера защитавах дипломната си работа и това беше най-голямата пародия, на която съм присъствала!
Да оставим настрана, че никой от комисията не ме слушаше какво говоря и си приказваха, постоянно влизаха и излизаха, но освен това си правиха и снимки. Приказваш си ти и хоп - става един ЧЛЕН на комисията и ще прави снимка с цифров фотоапарат. След което следва 10 мин прекъсване, през което й се обяснява как не трябва да си го забива в очите, а има екранче, после нагласяния, хихихикания и после момчето продължава да говори по темата си.
Освен това постоянно някой подканяше - по набързо, това го прескочи, дай нататък.
Е все пак на тях това ми е работата!!! Аз съм се блъскала сума ти време, за да го направя това нещо, така, че те могат да ме уважават поне 15 мин - да ме слушат, да се опитат да разберат за какво им говоря, и да не ми накъсват представянето!
И естествено веднага след оценките - "Университета предлага магистратури в следните направления ...". Е как да ме накарат да запиша магистратура там. За да се повтори същия ужас още веднъж!
А да не говорим, колко бяха възхитени от 1 бъгав сайт, много по хубав от който съм правила за курсова работа, дето момчето, което го представя 5 пъти се издъни с представянето.
Но какво мога да очаквам от преподаватели(с 1 изключение), които от както се помнят стоят на едно ниво и не се опитват да се развиват по какъвто и да е начин.
Но всичко свърши!!!
Вече няма да ме образоват!!!
Край!!!

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it.


Тема Re: И после, ми разправяйте, че АЛМА МАТЕР...нови [re: snobar]  
Автор Цвeтeтo (лаленце)
Публикувано27.06.03 15:48



Няма значение кой е университета!
УНСС, каквото и да ми разправяш е много по-зле. И ВИНС-а.И техническите. И всички университети в тая държава.
Има едици сред преподавателите, които наистина можеш да наречеш така. И тук се сещам, че някои от истинските ПРЕПОДАВАТЕЛИ са били точно от СУ.
Но съм сигурна, че и там те са сред малкото такива.

И после студентите как да имат мотивация.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it.


Тема Re: Помощ - образоват ме !нови [re: Цвeтeтo]  
Автор whiteflint ()
Публикувано30.06.03 15:03



i studentite i preprdavatelite sa edna stoka. dobre e, che ima hora i ot dvete strani, koita znaiat za kakvo sa v universiteta, za sujalenie te ne sa dostatuchno.
vsichki tezi izlishni gluposti se otraziavat losho, no kakto kazvat koito tursi ne ostava gladen.



Тема Re: И после, ми разправяйте, че АЛМА МАТЕР...нови [re: Цвeтeтo]  
Автор миkpokocмoc ()
Публикувано01.07.03 16:53



Това е основната разлика между училище и ВУЗ - в училище трябва учителите да те мотивират. Във ВУЗ се мотивираш сам. На мен така повече ми харесва - всички опити да се превърне уни-то в училище са глупави. От теб си зависи дали да учиш - доброволно си избрал да учиш в университет, а там преподавателите не са ти учители, т.е. ти си възрастен човек (предполагаемо) и следва сам да се грижиш за професионалното си развитие. Дават ти минимума, ти надграждаш.

Редактирано от миkpokocмoc на 01.07.03 16:56.



Тема Re: И после, ми разправяйте, че АЛМА МАТЕР...нови [re: миkpokocмoc]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано02.07.03 13:15



е най накрая едно по зряло мнение. Абсолютно съгласен Университета ти дава само една основа (добра или лоша зависи от много неща като се почне от традиции, преподаватели, база и т.н.) върху която трябва да се гради. Без допълнително четене нищо не става или е отбиване на номера.
А на по горните плюещи по СУ само няма да ви казвам какво е новото по провинциалните така наречени университети като се почне от програми, мине се през част от преподавателите и се свърши със студентите

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: И после, ми разправяйте, че АЛМА МАТЕР...нови [re: миkpokocмoc]  
Автор Цвeтeтo (лаленце)
Публикувано02.07.03 17:32



Не става дума за разлика между училище и ВУЗ.
Повярвай ми опитвам се да "надграждам". Писах дипломна работа на тема, която въобще я няма в "учебния процес".
Аз говоря за неуважението и нежеланието от страна на преподавателите да разберат какво им говориш и да ти отделят заслуженото 15 мин внимание. (и това го казвам не защото съм недоволна от оценка или нещо подобно, напротив)
Една голяма част от преподавателите, с които съм се сблъскала не са се и опитвали да "надграждат" и минимума наистина е минимален.
Естествено, че има и такива студенти, но те са такива каквито ги е направило "университетското образование".

ПП:е, можеше и с по-малко кавички да се изразя

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it.


Тема Абе човеченови [re: pirx]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано03.07.03 01:40



имам чувството ,че работим на различни честоти -аз ти говоря за нежеланието именно на преподавателите да ми осигурят предполагаемия минимум (основа) , да се занимаят със скромната ми личност в отреденото затова време ,а ти пак - за отбиване на номера от наша (т.е. студентска) страна ...

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема Re: Абе човеченови [re: Oлмaши]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано03.07.03 13:27



всичките преподаватели ?? Не знам ЮФ може защото сте много хора... ами гони ги бе човече и ги тормози питай разпитавай кво да четеш и т.н.
е проблема си остава дакато не се въведе адекватна рейтингова система и тогава некадърниците и мързелите по естествен начин ще отпаднат, но ще възникне друг проблем. В Бг заплащането на преподавателите е смешно с много малки изкл и като се изгонят мързелите кой ще дойде на тяхно място.
Един аситенмт взима около 200 кинта или малко отгоре нали се сещаш ...

Вината не е само в преподавателите още един път двустранно е верно много от тях станали доц и вийдайки че не могат да станат проф се носят по течението айде да си изпеем лекцията, знания от времето на Лагранж и заплатката си я взимам кво да се тормозя. От друга страна лично набл. един куп даже повечето стъденти и те се носят по течението новото пада пълна незаинтересованост и съответно преподавателите дори и по надъхани (обикновено някой гл.ас. или доц.) почват и те да се чудят що адйеба и аз се тормозя като на тези им пука, което за съжаление рефлектира в-у по запалените студенти.

ПС Проблема не е само в Бг почти в цяла Европа с изкл на някои университети

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: Абе човеченови [re: pirx]  
Автор Дpakoнът (звезда)
Публикувано03.07.03 14:21



Аз пуснах мнението като микрокосмос... И аз съм от ЮФ на СУ и досега не знам да са се случвали такива неща, а съм в четвърти курс. Чувала съм, че са по-отпуснати нещата в 1-2 курс.
Абсолютно съм съгласна с теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.