Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво се прави в такъв случай?!?!?!нови  
АвторДapko (Нерегистриран)
Публикувано27.09.02 20:01



За съжаление днес стана ясно,че третият човек,с който щях да деля стая в общежитието към софийския,е циганин.Ясно е на всеки нормален тук,че с него който и да е българин,въздух и пространство едва ли би делил.Според правилата за настаняването аз претенции към мургавата мусура не мога да имам.Е..какво да правя в такъв случай?Мога ли да подам молба нещо пред съответните органи,па ако се налага,и рушвети да бутам там където трябва?Изобщо,как се действа при мойта ситуация?



Тема Re: Какво се прави в такъв случай?!?!?!нови [re: Дapko]  
Авторroska (Нерегистриран)
Публикувано28.09.02 16:22



mnogo qsno che mojish
te sofiancite sa nai tupite goveda koito mojish da podkupish nai lesno
a i toq mangal se pak ima pari i akul za da ychi v sofiiiskiq
taka che po dobre da go izturpish
i da go opoznaesh
moji da stanete priqteli
iiiiii ti si nameril kude da ychish
pri tupite nadyti sofianci
nai mnogo kato razberut che ne si ot sofiq i da te skusat na izpitite
:)are bye i yspeh



Тема Re: Какво се прави в такъв случай?!?!?!нови [re: roska]  
Автор Olmek (параненормален)
Публикувано29.09.02 20:18



Пръдло,за това,че не са те приели да учиш в София не сме ти виновни софиятци.
Дарко,кофти работа.По-добре е ако имаш познати да се изнасяш с тях някъде на квартира.В София може да си намериш и нещо евтино.При тая мангуста ще засмърди здраво,а и ще ти е кофти да си водиш мадами.Другият вариант е системен физически и психически тормоз над мангала,докото не се изнесе при роднините си във Факултету.
Успех.



Тема Re: Какво се прави в такъв случай?!?!?!нови [re: Дapko]  
Автормeчтaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 08:33



Не знам до каква степен имаш нещо против циганите... Най-доброжелателно ти препоръчвам, ако не е толкова огромна, да изчакаш малко. Запознай се с него, виж го какъв е. Това, че е различен от нас, не значи, че е задължително по-лош. Мога да те уверя (за съжаление нямам голям личен, непосредствено добит опит), че той е много по-уплашен, отколкото ти, защото е свикнал на подобно отношение. Сигурна съм, че има изключително добри роми, с които си заслужава човек да бъде приятел. Освен това, при всички трудности, които ние самите им създаваме, и които те си имат, е направо похвално, че е решил да учи. Най-вероятно иска да направи нещо добро за хората около себе си и за страната, в която живее, въпреки негативното отношение, с което го засипваме ние, българите. Едва ли е дошъл в София, за да създава проблеми и да пречи. Знам, че е трудно, но бъди търпелив и толерантен. Винаги може да се направи нещо. Още повече, че вече сте разпределени заедно в стая и възможността да преместят теб или него в друга стая не е по-голяма, отколкото ще бъде след 2 месеца ( с или без подкуп). Не знам как бих реагирала аз в подобна ситуация, със сигурност е много по-лесно да даваш съвети отстрани. Все пак, ти решаваш. Пожелавам ти търпимост и успех!



Тема Сериозен съвет.нови [re: Дapko]  
Автор Бarepa ()
Публикувано08.10.02 14:09



Значи не се надъхвай предварително. Може и да е циганин, но да е напълно цивилизован и по нищо не личи, че е циганин.
Ако все пак не искаш да живееш с него, то направи следното:
1.Пишеш молба до Комисия за социално-битово обслужване към СУ.
В нея пише:

До председателя на КСБУ на СУ

МОЛБА
от...
студент... в ... курс, ..... факултет, специалност... ФН....
Господин председател,
поради невъзможност за съжителство с лицето Мангал Мангалов (примерно), моля да бъде преместен в друга стая на същия блок или където и да е.
Лицето Мангал Мангалов дига шум денонощно, замърсява стаята, води големи групи от свои роднини и приятели да нощуват в стаята въпреки протестите ни (моите и на съквартиранта ми Петър Петров-примерно) и прави невъзможно живеенето и ученето ми, което ще навреди на нормалното ми обучение и на вземането на предстоящите семестриални изпити.

Надявам се че молбата ми ще бъде удовлетворена.

Дата:...... С уважение:...... (подпис)


П.П.Ако комисията се запъва- нахалствай. Не давай на никого никакви пари. Ако ти се обясняват, че няма свободни стаи- нахалствай. Кажи съвсем културно: "Е сега, не може да няма поне едно свободно място!" Ако ти кажат да се изнасяш на квартира, кажи им, че нямаш пари и че ще трябва да прекъснеш ако няма място на общежитието за теб. Това за прекъсването е много сериозен аргумент и се вслушват в него. Добре е да говориш и с някои от инспекторите- Даков или другия (не му помня името). Не говори за благодарност и пр. поддържа тон, все едно че са длъжни да го направят (което си е самата истина). И пак да повторя: не давай пари на никой. На всички тези това им е работа, няма какво да им даваш за това.
Може и в твоя подкрепа да се позовеш на домакинката (поговори и с нея за това).
И да не забравиш- преувеличи нещата. Ако е направил един купон, кажи, че е направил 5. Ако гаджето му веднъж е спяло при него, изкарай че 5 роднини са спали цяла седмица. И така нататък.
Всичко това ти го казвам от личен опит, 5 години съм живял на общежитие и съм сменил 4 блока.



Тема Какво се стягаш толкованови [re: Дapko]  
Автор Meйджъp™ (зелен)
Публикувано09.10.02 02:10



Щом е влязло студентче момчето, значи не е от онези лошите, дето дишат лепило.

Как да летиш сред орлите, като си заобиколен от пуйки?!


Тема Съветнови [re: Meйджъp™]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано10.10.02 19:26



Еми и аз подържам горепосо4ения сериозен съвет само доуто4нявам да подадеш молба не при Даков нито при Горанов защото няма да ти обърнат внимание то даже е съмнително да припариш до тях така 4е си дай молбата за да се преместиш в друга стая при комисията препоръ4вам ти да дя дадеш на Деси или на Даниел в никакъв слу4ай на Калин и 2 рото моми4е забравих я как се казваше защото няма да направят нищо аз сега имам горе долу същите проблеми с тази разлика 4е вместо в су блок са ме сложили в хтму блок и е ужас нямам право на абсолютно никакво преместване днес цял ден съм висял при даков и деси ама зор имат си подписан договор и няма местене абе аз съм си хитър и платих само докрая на месеца пък ще 4акам да се освободи някакси нещо та да се намърдам и моя съквартирант е доста мургав та май ще се съберем ние двамата за да ги изметем ех ако софийския не беше в софия

ReD | VaNdAL


Тема Re: Съветнови [re: HAMELEONA]  
Автор Saikal (новак)
Публикувано14.10.02 20:27



Izchakai malko,nedei baraza-kakto kazva "mechtatelkata",momcheto moje da e gotino i da ne e njakav "bukluk". Ako pak se reshil tvardo da se "razvedete",debni go v izdanka ili sazdai sam takava njakak si!! Abe v kazarmata imashe mnogo mangasari i bjaxa mnogo divi-samo smjax s tjax.
Are dano sa opravjat neshtata... gore glavata!!!



Тема Re: Съветнови [re: HAMELEONA]  
Автор tatuiranata ()
Публикувано01.11.02 01:12



heeee, ama sofiiskiq si e v sofiq :))))))))))
na koito ne mu haresva da e tuk- znae si putq predpolagam

moito gadje be6e v kazarma v novobranskiq centar s mnogo cigani okolo nego.deistvieto se razviva v pleven, iuni, iuli i avgust.straaaaaaa6ni jegi.i poznaite koi s koi e spodelql manerkata si s vodata-vseki s vseki.
az se po4uvstvah v na4aloto zle, kato go razbrah tova , no vse pak vsi4ki sme hora.
ne sum nito za, nito protiv ciganite, no nqma zna4enie kakuv si- moje da si leke kakuvto i da si po rojdenie:))))

opoznaite se s mladeja, puk moje i da ne si dopadnete vupreki vsi4ki pliusove:)
aaaade, sus zdrave:)



Тема ubii go. [re: tatuiranata]  
АвторOto (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 11:56



nqkoq ve4er dokato spi....(predi towa si syzdai alibi 4e si se pribral v prowinciqta za 2-3 dni)Sled dejstwoeto wednaga napusni Sofia za okolo sedmica ili dve.Kogato se wyrnesh policaite shte te porazpitat no nqma da razberat nishto.(razbira se ako ne si ostavil sledi)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.