Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Колко от вас учат в НБУ?нови  
Автор tarantula (непознат)
Публикувано30.06.02 12:27



Въпросът ми е продиктуван от един постинг, в който се говори колко кофти било образованието в НБУ и колко слаби (разбирай: зле подготвени) били студентите, които този университет произвежда.

Имате ли понятие каква е системата на обучение там?

В НБУ е хубаво за такива хора, които искат да учат, защото те имат възможност да се подготвят по най-добрия начин. И всичко това - по собствено желание, а не защото така трябва.

Знаете ли, че всеки там е свободен да избира голяма част от програмите, които да учи и така се грижи лично за своето образование? А не чака, както сме свикнали от време оно деканатът да спусне програмата и да ходим всички вкупом на лекции (съответно и да бягаме вкупом от тях) и да живее с една колективна студентска душа? Добре е да се знае, че в този университет изключително ясно и целенасочено се поощрява индивидуалността. А това е нещо, от което има голяма липса в България напоследък и по принцип.

Минавам наблизо и реших да споделя това с вас. Благодаря за вниманието!

Нека научим нещо ново

Редактирано от tarantula на 30.06.02 12:30.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано30.06.02 21:10



Достатъчен е фактът, че там влизат тези дето не са ги взели никъде другаде в София и оттук нататък няма какво повече да коментираме!
От тези студенти, които аз познавам в НБУ, дори и да са измислили система за наливане директно на акъл с фуния през ухото, пак нямат шанс да прокопсат.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BRAVEHEART]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано01.07.02 11:26



Аз пък познавам хора, които са учили в НБУ и за тях съвсем не важи тива, което казваш. Може би все пак се отнася до всеки различен човек. Изобщо не вярвам, че тези хора, които учат в СУ-то например са задължително пращящи от акъл и то не заради друго, а заради това, че учат там. От всяко учебно заведение излизат тъпаци, но не те са лицето на това заведение. Освен това в темата тук май се говори за система на обучение в НБУ, а не се коментират хората там. Хайде да не категоризираме по този начин вузовете, защото досега в управлението на страната, например, много от бившите политици са възпитаници на СУ-то, ама това не ви се е отразило добре на джобовете.
Така че помисли за НБУ по друг начин - там е трудно да се учи, защото трябва да платиш определена цена, за да получиш това, което се предлага.

enjoy

Редактирано от Cepxиo на 01.07.02 11:27.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 13:11



Системата в НБУ е добра, но забележете -- системата, а не съдържанието.
Трябва да се признае, че кредитната система е доста по-модерна, гъвкава и напредничава. Но образованието в НБУ просто е без съдържание.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Avidan]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано01.07.02 13:40



Защо мислиш, че системата в НБУ е без съдържание? Имаш ли някакви точни данни за това? Дай да говорим с факти.

enjoy

Редактирано от Cepxиo на 01.07.02 13:41.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
Авторbigair (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 20:53



Predi vreme mi triabvashe belejka za pred voennite. Za celta triabvashe da se zapisha magisterska programa v niakoi Bulgarski universitet. Otidoh v NBU kadeto triabvashe da ima priemen izpit. Platih si taksata ot 220lv. za 3 predmeta i vliazah da "polagam" izpita. Izpita se systoeshe v tova da kaja kak se kazvam i dali sam platil taksata. Posle s radost mi suobshtiha, che uspeshno sam go izdyrjal.
V programata, koiato ucha sega sam dyrjal GMAT, TOEFL i 2 interviewta. Mojesh li da sravniavash priema v ednoto i v drugoto uchebno zavedenie. Ot priema mi stava iasno i sydyrjanieto na programata. Shtom priemniat izpit e takav, neznam kakvo da kaja za drugite vi izpiti.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: bigair]  
Автор tarantula (непознат)
Публикувано02.07.02 10:19



Аз не говоря за приемните НИ изпити, а за възможността за чудесна подготовка на хора, които желаят да се занимават сериозно със своето образование. Хора, които имат мисъл за себе си на първо място.
Както каза вчера Роб Халфорд: "Трябва да се обичаме първо себе си." Не че само той го е казал, но поне е актуално изказването.

Нека научим нещо ново


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 14:00



Що се хабиш да отговаряш на такива елементарни доводи? Ще видим след време кои излизат по-добре подготвени. Опитах се да обясня някои неща в един постинг преди това, но първокурсниците от унсс не зацепват нещо.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Пeнa]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано02.07.02 14:07



Според мен тук не стои въпроса за противопоставяне на университетите, а за правилното разбиране на предимствата, които дава институция като НБУ

enjoy


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
Автор BigAir (TU, Ostberlin)
Публикувано02.07.02 16:33



Shtom sa vi takiva izpitite se predpolaga i kakvi hora vlizat. NBU biha prieli vseki stiga da si plati.
Ako si plati taksata v "universiteta" vi moje da bude priet vseki neuspial drugade student. Shtom e neuspial drugade moga da si predstavia kak shte se zahvane da uchi za izpitite vi, kadeto i da ne se iavi pak shte mu pisha 3, za da ne se zanimavat s nego prez septemvri.
A inache za tia deto iskat da uchat si prava/a. Samo, che po taia logika i v kushti moje da si se zanimavash sys seriozno obrazovanie i da si se samoizpitvash.
A umnite, ako ima takiva vyv NBU, prosto se gubiat v moreto ot tupota zalialo Montevideo 20. Prosto povecheto sa tam, za da imat niakakva diploma, a i da prekarat niakolko hubavi chasa v kafeto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.