Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Колко от вас учат в НБУ?  
Автор tarantula (непознат)
Публикувано30.06.02 12:27



Въпросът ми е продиктуван от един постинг, в който се говори колко кофти било образованието в НБУ и колко слаби (разбирай: зле подготвени) били студентите, които този университет произвежда.

Имате ли понятие каква е системата на обучение там?

В НБУ е хубаво за такива хора, които искат да учат, защото те имат възможност да се подготвят по най-добрия начин. И всичко това - по собствено желание, а не защото така трябва.

Знаете ли, че всеки там е свободен да избира голяма част от програмите, които да учи и така се грижи лично за своето образование? А не чака, както сме свикнали от време оно деканатът да спусне програмата и да ходим всички вкупом на лекции (съответно и да бягаме вкупом от тях) и да живее с една колективна студентска душа? Добре е да се знае, че в този университет изключително ясно и целенасочено се поощрява индивидуалността. А това е нещо, от което има голяма липса в България напоследък и по принцип.

Минавам наблизо и реших да споделя това с вас. Благодаря за вниманието!

Нека научим нещо ново

Редактирано от tarantula на 30.06.02 12:30.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано30.06.02 21:10



Достатъчен е фактът, че там влизат тези дето не са ги взели никъде другаде в София и оттук нататък няма какво повече да коментираме!
От тези студенти, които аз познавам в НБУ, дори и да са измислили система за наливане директно на акъл с фуния през ухото, пак нямат шанс да прокопсат.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BRAVEHEART]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано01.07.02 11:26



Аз пък познавам хора, които са учили в НБУ и за тях съвсем не важи тива, което казваш. Може би все пак се отнася до всеки различен човек. Изобщо не вярвам, че тези хора, които учат в СУ-то например са задължително пращящи от акъл и то не заради друго, а заради това, че учат там. От всяко учебно заведение излизат тъпаци, но не те са лицето на това заведение. Освен това в темата тук май се говори за система на обучение в НБУ, а не се коментират хората там. Хайде да не категоризираме по този начин вузовете, защото досега в управлението на страната, например, много от бившите политици са възпитаници на СУ-то, ама това не ви се е отразило добре на джобовете.
Така че помисли за НБУ по друг начин - там е трудно да се учи, защото трябва да платиш определена цена, за да получиш това, което се предлага.

enjoy

Редактирано от Cepxиo на 01.07.02 11:27.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 13:11



Системата в НБУ е добра, но забележете -- системата, а не съдържанието.
Трябва да се признае, че кредитната система е доста по-модерна, гъвкава и напредничава. Но образованието в НБУ просто е без съдържание.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Avidan]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано01.07.02 13:40



Защо мислиш, че системата в НБУ е без съдържание? Имаш ли някакви точни данни за това? Дай да говорим с факти.

enjoy

Редактирано от Cepxиo на 01.07.02 13:41.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
Авторbigair (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 20:53



Predi vreme mi triabvashe belejka za pred voennite. Za celta triabvashe da se zapisha magisterska programa v niakoi Bulgarski universitet. Otidoh v NBU kadeto triabvashe da ima priemen izpit. Platih si taksata ot 220lv. za 3 predmeta i vliazah da "polagam" izpita. Izpita se systoeshe v tova da kaja kak se kazvam i dali sam platil taksata. Posle s radost mi suobshtiha, che uspeshno sam go izdyrjal.
V programata, koiato ucha sega sam dyrjal GMAT, TOEFL i 2 interviewta. Mojesh li da sravniavash priema v ednoto i v drugoto uchebno zavedenie. Ot priema mi stava iasno i sydyrjanieto na programata. Shtom priemniat izpit e takav, neznam kakvo da kaja za drugite vi izpiti.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: bigair]  
Автор tarantula (непознат)
Публикувано02.07.02 10:19



Аз не говоря за приемните НИ изпити, а за възможността за чудесна подготовка на хора, които желаят да се занимават сериозно със своето образование. Хора, които имат мисъл за себе си на първо място.
Както каза вчера Роб Халфорд: "Трябва да се обичаме първо себе си." Не че само той го е казал, но поне е актуално изказването.

Нека научим нещо ново


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 14:00



Що се хабиш да отговаряш на такива елементарни доводи? Ще видим след време кои излизат по-добре подготвени. Опитах се да обясня някои неща в един постинг преди това, но първокурсниците от унсс не зацепват нещо.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Пeнa]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано02.07.02 14:07



Според мен тук не стои въпроса за противопоставяне на университетите, а за правилното разбиране на предимствата, които дава институция като НБУ

enjoy


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
Автор BigAir (TU, Ostberlin)
Публикувано02.07.02 16:33



Shtom sa vi takiva izpitite se predpolaga i kakvi hora vlizat. NBU biha prieli vseki stiga da si plati.
Ako si plati taksata v "universiteta" vi moje da bude priet vseki neuspial drugade student. Shtom e neuspial drugade moga da si predstavia kak shte se zahvane da uchi za izpitite vi, kadeto i da ne se iavi pak shte mu pisha 3, za da ne se zanimavat s nego prez septemvri.
A inache za tia deto iskat da uchat si prava/a. Samo, che po taia logika i v kushti moje da si se zanimavash sys seriozno obrazovanie i da si se samoizpitvash.
A umnite, ako ima takiva vyv NBU, prosto se gubiat v moreto ot tupota zalialo Montevideo 20. Prosto povecheto sa tam, za da imat niakakva diploma, a i da prekarat niakolko hubavi chasa v kafeto.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Пeнa]  
Автор BigAir (TU, Ostberlin)
Публикувано02.07.02 16:35



Ako iskash oshte sega da se sravnim.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BigAir]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано02.07.02 16:45



Адресът в МОНТЕВИДЕО 21 (за да бъдем точни)
А по какво искаш да се сравним още сега?

enjoy


Тема Минава ми една тънка идеянови [re: BigAir]  
АвторCтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 17:40



Защо негодувате против НБУ? Защото чувствате вашият труд, който сте положили, за да се домогнете до СУ и пр., е труд на вятъра ли? Аз ще ви предложа следното нещо: ако не сте доволни от положението си, заповядяйте да учите в НБУ, където ще се отдадете на истинска академична атмосфера. За което ще трябва да заплатите съответната парична сума - всяко качествено нещо се заплаща, т. к. няма нищо даром.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
Автор BigAir (TU, Ostberlin)
Публикувано02.07.02 17:53



Po tova koi kade raboti i koi kakvo e uchil
Za NBU razbrahme, dai da pochnem s rabotata, che tam pone s neshto mojesh da me iznenadash.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BigAir]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 19:12



Shtom e neuspial drugade moga da si predstavia kak shte se zahvane da uchi za izpitite vi, kadeto i da ne se iavi pak shte mu pisha 3, za da ne se zanimavat s nego prez septemvri.
Ако гледаме от тази гледна точка, то на НБУ им е по-далавера да късат до дупка, за да си плащаш до дупка. Но не рушвети (виж темата за корумпираните преподаватели) а такси за поправителни и т.н. Това със "да не се занимават" го няма.
И пак казвам: не говорете в 3 лице, отидете, вижте и тогава коментирайте.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BigAir]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано03.07.02 10:35



Идеята придобива прекалено принизен вид. Не че не искам да кажа какво работя (защото е длъжност достатъчно говореща за себе си и за мен) и да се сблъскам с теб по този параграф, но не си ти човекът, на когото ще го кажа. Така или иначе не е необходимо да изместваме темата, която беше поставена.

А именно: Добрите страни на НБУ

enjoy

Редактирано от Cepxиo на 03.07.02 12:00.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
Автор BigAir ()
Публикувано03.07.02 13:44



Mi dai togava da komentirame kafeto na NBU. Za druga dobra strana prosto ne se seshtam.

P.S. Druga dobra strana moje da bude tova, che studentite ot Datskia College gi priemat samo pri vas. Okazva se, che normalnite uchebni zavedenia ne smiatat polu-visheto im obrazovanie i priemnia im izpit za dostatychno, za da uchat tam. NBU obache se radvat da gi priemat. Tupi ili ne, nali si plashtat
Harvard ne sluchaino e edin ot nai-dobrite universiteti. Prosto tam ne vliza koi da e. A koi shte vleze se opredelia po priemnia izpit. Inache ima mnogo bogati hora po sveta bez gram akyl i ako priema beshe kato v NBU sigurno shtiaha da uchat tam. Universitetite, koito dyrjat na niakakvi standarti priemat opredeleni hora s opredeleni kachestva. Pri povecheto universiteti tova ne e platejosposobnost, a znania.



Тема Баси глупостите!нови [re: tarantula]  
АвторБoko (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 17:45



Баси глупостите! НБУ не е университет, нито учещите там стават нормални вишисти. А за избирането-познайте какво ще изберат-по-евтиното и по-лесното. Да ти пикам на НБУ-то!



Тема Фъшкии!нови [re: Cepxиo]  
АвторБocът (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 17:54



Аз при мен такива завършили НБУ им показвам вратата, като вземат да питат за работа. Най-много някоя секретарка да взема, ама пак не става.
А за политиците-просто не е вярно. повечето са икономисти и инженери. Скапаняци, коите не могат да си намерят друга работа, щото са некадърни та дрънкат.
А за НБУ-който не може да влезе в СУ или някой друг ВУЗ, отива в НБУ. Със сигурност ще го завършите.



Тема Тарантула,нови [re: tarantula]  
АвторЙo-xo-xo! (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 18:00



Ти си идеален пример за възпитаник на НБУ-говориш само глупости. Хората то говорят за учебна програма, знания, а ти си знаеш твоето- изкарваш НБУ като място за самоусъвършенстване по системата на Артхашастра в някой индийски ашрам. Абе даже и тези дето учат там си знаят, че са много зле и много-много не разправят за това колко е супер. Ама ти май си вярваш, а?



Тема Re: Фъшкии!нови [re: Бocът]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано05.07.02 11:19



Шефе, ако искаш не взимай никого на работа. Твой си проблем. Върху кого ще шефстваш, абаче??? А за студентите в НБУ не виждам причини да имаш такова мнение.

enjoy


Тема Re: Баси глупостите!нови [re: Бoko]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано05.07.02 18:49



такъв като теб дори и в НБУ няма шанс да започне да учи. не и с този правопис на дете от детската градина. чудно ми е даже как се справяш с клавиатурата.

стой та гледай


Тема Re: Завистта е по-силна от всичко...нови [re: tarantula]  
АвторMarиcтъp (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 02:09



Евала за готините думи. Вярно е всичко. Нек` се пукат душманине!



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
АвторNikolova (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 02:22



Leleleee po goliama glupost ne biah chela. Koi te laje taka i koi te e nadahal?:))) Kakvo ti prechi da uchish v drugite universiteti?:))) Razni nekadarni mamini dechica koito ne sa gi priaeli v drugite universiteti otivat v NBU kadeto priemat kuco kioravo i sakato samo zashtoto shte mogat da mu vzemat parichkite koito nikak ne sa malko sled tova zapochvat da si viriat nosovete i da si misliat che uchat v nai elitnia univetsitet..........smeshno e i e mnogo jalko za vas. Az poznavam mnogo studenti koito parvata godina kategorichno sa otkazvali da uchat tam i sa se izkazvali negativno za tozi universitet no kato vidiat che nemogat da gi priemat na drugo miasto a roditelite im imat goliamo jelanie tehnite glezli i glezliovci da sa s dipomki ot universitet i vednaga si promeniat mnenieto. Az znam kakvo pisha zashtoto poznavam nivoto i na darzavnia universitet i cha NBU. Za men NBU ne e universitet a niakakva piramida koiato laje horata i samo im vzima parite kato predi tova hubavo gi e nadahala che te sa nai dobrite i nai umnite no tova e edna laja. I az da davah vseki semestar po 600 lv moje bi i az bih zapochnala da se zablujdavam che tozi universitet e nai dobria.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
АвторNikolova (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 02:34



Fakt e che tam se priema vseki. Fakt e che da uchish tam se iskat mnogo pari. Fakt e che samia universitet pecheli mnogo ot teb kato student i ne im e izgodno da se otkajesh.Fakt e che vsichki koito uchat tam sa kato roboti i povtariat edni i sashtia zaucheni frazichki koito sa dosta smeshni. Fakt e che horata koito uchat tam nishto ne razbirat. Fakt e che posle ne gi iskat na rabota. Neznam kolko oshte fakti iskash?



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: bigair]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 02:41



Lele ama teb sa te pitali mnogo slojni neshta. Za moia radost men me pitaha po malko i vednaga me prieha:)))



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
АвторNikolova (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 02:45



Ne mi kazvai che oshte ot malko dete si iskalo da uchish v NBU. Priznai si che ne sa te prieli na drugo miasto. A ako ste tolkova umni tam zashto posle i na rabota ne vi iskat a predpochitat hora ot sofiiskia ili ot unss-to. I nezabraviai che vinagi moje da se proveri kolko mnogo znaete:))))



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Cepxиo]  
АвторNikolova (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 02:52



Neiskash zashtoto ili ne rabotish ili rabotish v NBU:)))))



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: tarantula]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано25.07.02 02:55



Сетих се една история и като я прочетете ще разберете, че дори и да са измислили система за наливане на акъл през ухото, пак няма как да прокопсат студентите в НБУ.

Действието се развива в края на втория срок в десети клас. Историята е едно към едно, но ще сменя имената защото не е коректно.
Имах един съученик(да приемем, че се казва Панталей). Та момчето си беше парашутистче - син на учителка от гимназията. И не само си беше парашутистче, а си му и личеше. В края на учебната година географичката(много взискателна учителка) ни беше събрала 2 класа и изпитваше наред за крайна оценка. Аз знам, че наш Панталей нищичко не отбира от икономическа география, но тя му писа четворка. После вдигна да изпитва момче от другия клас - нека го наречем Харалампи(Разбира се и той беше парашутист - с някаква измислена диагноза за болест на дихателните пътища). И му казва:"За теб се съмнявам, че ще можеш каквото и да те питам да ми кажеш за тройка". Мен тогава ми кипна! Не знаех какво знае Харалампи, ама Панталей си беше за 2 минус. И подхвърлих:"Е как едни мамини синчета като нищо не знаят 4, а други не могат да се борят за 3?" Тя усети намека(натвърда) и само ми каза: "Ами сега ще видиш разликата между незнаене и незнаене". Та тя още преди да го е питала, той почна да мели някакви глупости за Балканския полуостров(беше паднало здраво зубрене). Тя по едно време го прекъсна и му каза: "Хайде стига с този Балкански полуостров, кажи нещо за Франция например". Той помисли, помисли и започна: "Ами Франция е в западната част на Балканския полуостров"!?!?!?!?!?!?!?
И това е ученик в десети клас!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Познай къде учи в момента Харалампи! Да, точно така - в НБУ.
Надявам се с вашата страхотна система да сте му обяснили поне къде е Франция.

Май няма какво повече да говорим!
Ако някой се познае в тази история, нека не ми се сърди, ама май няма да стане, защото съм сигурен, че според Харалампи, интернет се намира някъде в Северна Америка и още не го е виждал.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Минава ми една тънка идеянови [re: Cтyдeнт]  
АвторNikolova (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 02:58



Imam poznata koiato uchi v NUB i kato ia gledam edinstvenoto neshto na koeto se e otdala e rabotata zashtoto vse pak triabva ot niakade da gi vzeme parite za taksata.I ne i ostava nikakvo vreme za lekcii i uchene. Nosi parite sled tova hodi na niakakvi izpiti koito sa edna parodia i na tova vie mu kazvate universitet i mnogo dobra sistema:))))))



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BRAVEHEART]  
АвторSexyBoy (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 17:53



Braveheart, ti si kuh na hralupa be moi... tva che nemash kinti da uchish v NBU, ne oznachava, che universiteta dava kofti obrazovanie. Staoi niakude iz durjavnite dupki, i chakai da ti doide akul, shtoto na zapad e privilegia da uchish v chasten universitet.


Bednite da go duhat...



Тема samo, che v chastniteнови [re: SexyBoy]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано25.07.02 21:46



universiteti na zapad ne priemat hora s kinti, a hora sys znania. Bogati ima mnogo, ama Harvard, Princeton, INSEAD ima zavurshili malko.
Ia si vijte kriteriite za priem i gi sravni s tezi na zapadnite universiteti.
Mi to ako vyv vashia VUZ provedat edin test po GMAT za magisterska programa sigurno i edin niama da go izkara. Zatova i predlagat magisterska programa bez takav slojen izpit, a kato edinstven kriterii sa samo parite. Strashni "akademichni" kriterii imate.

I kakvo se razpraviame tuk za NBU sled kato firmite predpolagam vi znaiat kakvo predstavliavate. Moje da imate diplomi ot universitet, ama kato ste prekarali cialoto sledvane po kafetata edva li mojete da vurjete neshto pri razgovorite s firmi (puk i NBU nikoga ne go kaniat na Dni na Karierata, koeto sushto e pokazatelno)
Tova e zavedenie, koeto otyrva oshte na komunisticheskia mantalitet, che vseki triabva da e vishist.
Za kachestvo ne se govori



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: SexyBoy]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано26.07.02 00:05



Ето, появи се поредният екземпляр представител на НБУ и то точно навреме да подсили думите ми от предишния постинг.
Ей, Секси бой ли си, Харалампи ли си - нали знаеш къде можеш да си ги завреш парите "бе мой"!

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BRAVEHEART]  
Автор Птиц@_Ckитницa ()
Публикувано27.07.02 15:04



Neznam za6to ste protiw NBU no az ne sam na wa6eto mnenie! Kandidatstwah na 3 mesta na 2 we4e znam rezultata i sam prieta s dobra ocenka.No utre 6te sam na izpit to4no w omrazniqt wi NBU i znae6 li za6to .za6toto mi hareswa gawkawata sistema na obu4enie 4e moga da bada indiwidualna a ne 4ast ot stado ovce. Za6toto to4no na towa mi prili4ate .... wsi4ki zlobee6ti tuk protiw uniwersiteta. A za rabota sam ubedena 4e 6te ima sled zawar6waneto stiga da si probiwen i da znae6 kakwo iska6 i kade da go iska6 . A koq e garanciqtq 4e za teb 6te ima rabota kato si zawar6il drugade? Kato te 4eta mi prili4a6 na edno kompleksirano 4owe4e .....



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Nikolova]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано27.07.02 18:51



ох, милата .
я си кажи сега, ти УНСС ли си завършила? или СУ?
защото имам изненада за теб - УНСС е най-корумпирания университет в цяла България. Немалко хора са ми разказвали за преживелиците си около "безплатните" изпити там. казвали са ми и как точно става "стиковката"...
а за онази твоя приятелка, дето учела в НБУ, но непрекъснато работела... ами какво да ти кажа. имам си няколко много способни колеги, които учат в СУ, много сериозна специалност (не икономика). Ами те милите по цял ден висят в офиса, изчезват само по сесиите, и то само за изпитите. и какво сега - по твоите думи излиза, че те на практика нищо не знаят, че се трепят, вместо да учат. горките!

стой та гледай


Тема Za korupciata v universitetite!нови [re: tarantula]  
АвторGeodezistka (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:44



Az da vi kaja za novite prou4vania.Ta sushtite so4at 4e na purvo miasto po korupcia ne e UNSS.Ne,ne a poznaite koi?UASG,be priatel4eta!Eto gi i tarifite: 6000 lv za da te vkarat arhitektura i 2600 lv za da te vkarat v niakoia ot injinernite specialnosti.Shte gi vkaram az tiah,samo 4e tam kudeto nikoga ne pe4e slunce.O ot gde da gi vzema tia mangizi.Dali priemat v natura?4e taka 6te mi e po-lesno. geo_projects@yahoo.com



Тема Re: samo, che v chastniteнови [re: BigAir]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано30.07.02 11:55



Нещо си в грешка за сиситемата на прием в Нов български университет. Тя е улекотена, за да могат много хора да започнат обучението си. Не е гаранция, обаче, че те задължително ще се дипломират. Много хора не се дипломират, защото не успяват да покрият изискванията на университета. И само не ми казвай за статистика, защото няма да приведа такава - вземи думите ми на доверие.

Не се учудвам, че имате някакво негативно отношение към университета - той може да има своите кусури, но работи здраво, за да ги отстранява - за това е доказателство постоянната промяна на учебните програми в търсене на оптимума. Повярвайте ми - това е сериозна академична институция, която много внимателно анализира и планира своята дейност.

Разбира се, че е много лесно да се провери колко знаят възпитаниците на Нов български универистет. Твърдя, че много от тях работят на достатъчно престижни длъжности, което е атестат за тяхното можене и знаене. Ако толкова много искате да знаете къде работят възпитаниците на НБУ, можете да разпитате тук и там и да задоволите любопитството си.

По отношение на платеното обучение - това е бъдещето в образованието, в здравеопазването и пр. Колкото и да не е изгодно за много хора. Слушахте ли Боян Биолчев (ректор на СУ), когато каза, че след като няма платено обучение в СУ, финансовото положение се влошило значително. Даже се чу вопъл да се закрие този университет. Колко жалко... В нашия свят парите са определящи и мисля, че няма още дълго време да има безплатно образование в България. Затова тези, които сега учат в СУ, са едни от последните по безплатната система. Така ще бъде.

Причините, поради които сте така злобно настроени към НБУ, обаче са неразгадаеми за мен (разбирай - не ми се занимава с тях). Но забележете - вие не търпите никакви загуби от съществуването на НБУ, а нападате. Не е добре така, не е добре.

И една забележка по отношение на правописа:
съветвам ви да използвате кирилицата, щом това е възможно. Другото е показател за слаба култура и лош вкус.

Толкова от мен. Помислете и не се чувствайте длъжни да отговаряте.

enjoy


Тема Re: samo, che v chastniteнови [re: Cepxиo]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано30.07.02 13:59



Mnogo blagodaria za otgovora, samo che tova che NBU neprekusnato promenia programite si moje da se vidi i ot drug ygyl. Moje bi tova oznachava, che sa bili tvurde loshi i sega se opitvat da im povishat kachestvoto.
Za men tova koi kakva prestijna dlujnost ima v Bulgaria ne e atestat za tova kolko znae. V Bulgaria e pulno s glupaci izdignali se do shefove, dori tova mai se prilaga masovo v bulgarskite firmi.
Nikoi ne e protiv platenoto obuchenie. Az ucha MBA, taka che nai-malkoto na men moje niakoi da mi pishe za "neizgodnostta na platenoto".
A za zagubite ot NBU: gubim vsichki drugi, koito ne sme prieti po kriterii pari, a znania. Gubim zashtoto universiteti kato NBU Datskia College i drugi takiva prodyljavat da bulvat diplomirani studenti na kilogram i uvelichavat predlaganeto na "vishisti" na trudovia pazar, a v Bulgaria predpolagam znaesh ne tursiat nai-dobria chovek za opredelena rabota, a tozi koito shte se syglasi da raboti na niakakva niska zaplata. I poneje iziskvaniata za povecheto slujbi sa da imash diploma (bez znachenie ot koi universitet) takiva hora omalovajavat truda na tezi, koito 4 godini ne sa sediali po kafetata, a sa uchili.

Izviniavam se za pravopisa, no niamam vuzmojnost da polzvam kirilica. Niamam pravo da kachvam nikakvi programi.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: lndependent]  
АвторNikolova (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 16:08



Hehehehe skapi mi umniko az sam zavarshila Tehnicheskia Universitet Za tam kakvo znaesh? Imam predstava ot vsichkite universiteti i opredeleno NBU ne mi e napravil dobro vpechatlenie. Zalagvaite se che e mnogo dobre da uchite v NBU i toi e nai dobria no nedeite da lajete ostanalite zashtoto te prosto ne vi viarvat. Vsichkite mi poznati koito ne gi prieha na drugo miasto otidoha v NBU, a sega nikade ne gi iskat na rabota zashtoto sa palni nekadarnici. Sajaliavam vas i roditelite vi che si davate samo parite i si mislite che ste studenti a istinata e savsem druga.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Nikolova]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано31.07.02 12:01



ами какво да ти кажа - в ТУ учих 5 години, 4 от тях бях първенец на курса, 2 години бях в университетския отбор по математика и накрая един куп "колежки" се дипломираха с по-висок успех от моя. да не споменавам всички преподаватели, които хал хабер си нямат по какво преподават, всички асистенти, които мигат на парцали, когато им зададеш въпрос вън от темата на упражнението и всички състуденти, които си преписаха курсовите задачи и проекти от мен.
така че не се пъчи толкова много

стой та гледай


Тема КОМПЛЕКСАРИнови [re: Geodezistka]  
АвторBARBARELLA (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 18:20



Тази година си кандидатствах в НБУ (никаде другаде) и ме приеха.Но имах познати които са приети в други държавни университети но не им стигнха точките в НБУ.Завършила съм ПМГ имам си много добра диплома,средства да си платя образованието и въобще не се чувствам тъпа.Така че Вие,комплексари такива,не си мислете че който има пари да си позволи платен институт е глупак който не са го приели другаде.Колкото до Харвард - да не би там да учат бедните,но умни сомалийски деца?!Така че ако си "мека глава" с болни но неосъществени амбиции и възможности по добре отиди на гурбет в Германия да миеш чиний!!!



Тема Re: КОМПЛЕКСАРИнови [re: BARBARELLA]  
АвторMarita (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 11:17



Absolutno sum suglasna s teb za kompleksite, no spored men ima i
chisto zlobni izkazvaniq!
Oshte dosta vreme triabva da mine , za da razberat horata, che chastnoto obrazovanie s nishto ne e po-losho ot durjavnoto -daje obratnoto!
Vsichki v povecheto normalni strani se stremiat kum chastni yniversiteti,
a i ychilishta!
Koito ne e suglasen -mnogo sorry, ama tova sa si fakti!

I ako se opitate da mi govorite za Avstria ili Germaniq, oburnete vnimanie na tova, che kazvam - v pochti vsichki strani!



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Nikolova]  
АвторMarita (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 11:41



Ей, това е най-голямата глупост, която всички от уннсс и су повтарят непрекъснато!
Абе вие от къде знаете кой работодател,какъв служител предпочита?
Или може би си ходила на много места, където са те взимали заради дипломата, а после са те гонели, поради не достатъчно знания?
Извинявай, но точно така звучи



Тема Re: КОМПЛЕКСАРИнови [re: Marita]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано22.08.02 11:43



Vsichki se stremiat kam chastni universiteti, ama hubavi. I iziskvaniata za vlizane v tia chastni universiteti sa seriozni, a ne niakakvo obshtoobrazovatelno testche.
Dokato az sam uchil GMAT studentite na NBU sa se shliali po kruchmi i kafeta. Ne vijdam vuobshte osnovanie vie da se narichate studenti. Tova e obida za vsichki, koito sa uchili, za da postignat neshto.

I ne si mislite, che horata zlobeiat prosto zashtoto vie plashtate. V AUBG syshto se plashta i to dosta poveche ot kolkoto pri vas, no tam imat kriterii za priem i nikoi kakto vijdate ne pishe nishto losho za tiah.



Тема Re: КОМПЛЕКСАРИнови [re: BigAir]  
АвторMarita (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 11:53



Za hubavite chastni universiteti -OK
Obache nali ot niakude triabva da se trugne!?
Ti kakvo iskash dnes otkrivat universitet -utre veche e s tradiciite i kachestvoto na Oksford? Ne stava taka - triabva vreme , za da se postigne neshto!
Ili moje bi kogato sa otkrili SU ne e bilo po-prestijno da si zavurshil
vuv Viena, Paris, London ili Rim?
Haide - de



Тема Re: КОМПЛЕКСАРИнови [re: Marita]  
АвторBARBARELLA (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 14:01



Аз си мисля .. защо е толкова голям този дебат..кой къде учил!!??Ние си учим в Нов български университет,Вие си учете където искате!Затова има толкова институти,за да си избира сам всеки учебното заведение,как да влезе в него ,колко може да плати за да се издържа и т.н.Все пак всеки се шири според чергата си.Ти като се хвалиш че си влязал с кой знае какви изпити аз пък съм влязла с тест.И ако погледниш реално съм се готвила по 8 предмета(не включвам Разсъжденията и Семантиката).Цяла година съм чела разни Христоматии и Географии за 8 9 и 10 клас.Така че и аз считам че съм положила достатъчно труд за да вляза в НБУ.



Тема xaxaxa,ama kak mojeнови [re: BARBARELLA]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано22.08.02 15:10



ne4ove6ko e 4ovek da se gotvi po 10 predmeta,o6te pove4e,4e pri 4 opita spokoino moje da si igrae6 na toto i vse pri ediniq 6te stane,az taka vlqzoh,no ne vijdam ni6to lo6o v tova,universiteta si e super i vvu vsi4ki civilizovani strani izpita e takuv i e kraino vreme komplexarite ot sofiiskiq i unss da se zamislqt kakvo mu e hubavoto nA takuv ne4ove6ki izpiti,v kraina smetka vliza6 za da nau4i6 ne6to,ne moje predi da si vlqzul da si nqkakuv profesor



Тема Re: xaxaxa,ama kak mojeнови [re: stranger]  
АвторMarita (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 16:19



Absolutno suglasna



Тема Re: xaxaxa,ama kak mojeнови [re: stranger]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано22.08.02 17:12



A kakva e garanciata, che kato si priel v universiteta si sulio i pulio te shte nauchat neshto prez sledvashtite 4 godini?
NBU e prekrasen primer za tova, che nikoi nishto ne uchi. Da si chul za niakoi iziavil se absolvent na NBU? Az ne.
Vyv vsichki civilizovani strani izpita ne e kato vashia. Edinstveno universitetite bez akreditacia mogat da prilagat metodite za priem na NBU, no te zatova i niamat akreditacia.



Тема hahahahahahaaaaaнови [re: BigAir]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано22.08.02 17:31



ne e zle predi da izkazva6 mnenie da se informira6 pone malko kak stoqt ne6tata za da ne se izlaga6.predi moje bi godina NBU polu4i akreditaciq,pri tova za 5 godini



Тема Re: hahahahahahaaaaaнови [re: stranger]  
Автор Marita (непознат)
Публикувано22.08.02 17:40



Да, а освен това не ми е ясно за какви изяви точно говори този тип stranger?

Нещо на остаряло и неадекватно мислене ми намирисва!




Тема Bigairнови [re: Marita]  
АвторMisho (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 17:57



Bigair - ili vazduh pod naliagane, kakto iskash go prevejdai, vseki ima pravo da si uchi kadeto poiska, neznam zashto si sednal kato decata da se zaiajdash i da pluvash naliavo i nadiasno - che si selianin mi e iasno veche. Dobre, uchi si kudeto iskash, pluvai po NBU, a nakraia ela da se sravnim, koi kakvi znania ima i koi e po-kompetenten. Aman ot starovremski razbirania, ogranichen pichaga.......



Тема Re: xaxaxa,ama kak mojeнови [re: BigAir]  
АвторPaдka (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 18:20



Абе вземи млъкни най-после да те еба в недораслото пишлеме. Говориш само глупости.
Или просто искаш внимание?



Тема Re: Bigairнови [re: Misho]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано22.08.02 20:14



maleee,gorki4kiq,naistina si mnogo zle.purvo vie ste tezi,koito postoqnno se zaqjdate a nie prosto se za6titavame,puk i se opitvame da vi otvorim o4ite.
vtoro ne moga da shvana kakvo starovremsko ima v tova da ne priemam anti4nata obrazovatelna sistema na SU

Редактирано от stranger на 22.08.02 20:18.



Тема Re: xaxaxa,ama kak mojeнови [re: Paдka]  
Автор Marita (непознат)
Публикувано23.08.02 11:52



Po skoro iska vnimanie, ama po-dosta agresiven nachin
i nai-veroiatno shte poluchi neshto drugo.........



Тема Re: Bigairнови [re: Misho]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано23.08.02 11:54



Mojem da se sravnim kogato iskash.
Az ucha MBA v akreditiran universitet. A ti?
Selianite si ciklite v Bulgaria, zashtoto niamate akyl.

Uspehi v NBU

Редактирано от BigAir на 23.08.02 11:57.



Тема Re: Bigairнови [re: BigAir]  
Автор Marita (непознат)
Публикувано23.08.02 12:28



A ti ot koga imash akul?
Ot kakto zamina li be, selio?



Тема Re: xaxaxa,ama kak mojeнови [re: Marita]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано23.08.02 12:42



hehe,znaete li kude e problema-ami prosto v SU i UNSS vlizat hora,koito si izbivat komplexite s qko u4ene i ne mogat da vuzpriemat normalno ni6to izvun tqhnata si teritoriq.razbira se,vinagi ima izklu4eniq de,razli4nite da ne se obijdat



Тема Re: Bigairнови [re: BigAir]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано23.08.02 12:49



haha,abe 4ovek,ne znam kakuv ti e problema,oba4e pak povtarqm,4e moje bi predi okolo godina NBU polu4i 5-godi6na akreditaciq,taka 4e probvai s nqkoi drug argument



Тема !!!нови [re: stranger]  
АвторBARBARELLA (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 16:43



BigAir-Приятелите ми които не ги приеха в България отидоха да учат в чужбина..така че не се надувай много.
BigAir -струва ми си,че е анален палавник



Тема Re: !!!нови [re: BARBARELLA]  
Автор Marita (непознат)
Публикувано23.08.02 16:49



Хе-хе!

Това много ми хареса!

Той затова ли е толкова нервен?




Тема Re: Bigairнови [re: stranger]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано23.08.02 18:08



akreditacia ot koi? Bulgarskata durjava nai-veroiatno.
Bulgarskata akreditacia v Evropa i USA ne se priema.
EFMD se kazva pan-evropeiskata agencia za akreditacia i FIBAA, EMBA, AMBA i Equis prinadlejat kam neia.
Predpolagam ot tezi agencii ne e akreditiran. V Albania obache sigurno shte ti priznaiat obrazovanieto.
Problem niamam, otgovariam na tova kakvo mislia za NBU. Vse pak za tova sa forumite.



Тема Re: Bigairнови [re: Marita]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано23.08.02 18:11



Ami kato priemem, che sam zavurshil uchilishte, bakalavarska stepen i sega MBA v chujbina, moje da se predpoloji che otdavna imam akyl.
Kakto predi ti kazah - tezi bez akyl si cikliat v Bulgaria i glavno v NBU shtoto na po-serioznite izpiti gi kysat, a i e po-hubavo da se hodi na kafe vmesto na lekcii.
Predpolagam sama mojesh da si otgovorish zashto ti si tam.



Тема Re: !!!нови [re: Marita]  
АвторBARBARELLA (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 19:24



Не знам!Може да има и глисти?!



Тема Re: !!!нови [re: BARBARELLA]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано23.08.02 20:08



hahaha,mnogo me kefite,universiteta ni trqbva da se gordee imenno s tova,4e v nego studentite ne sa zatupqli suhari



Тема Re: BigAirнови [re: stranger]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 12:25



BigAir, напълно съм солидарен с теб. Тази дискусия показва, че простотията и нахалството на тия от НБУ нямат граница. Невъзпитани са и парадират с това. Така че те са си точно за там. Предполагам, че и те смятат, че са за там. За какво спорим тогава.

А сега да те питам по един дург въпрос...
Ти къде правиш МБА? Какви изпити ти признаха? Какви стипендии се дават, защото нямам пари да си плащам и.т.н. Сега си търся къде да се прехвърля в чужбина, но трябва в университета да се преподава на английски, защото за съжаление само този език знам



Тема Re: BigAirнови [re: Avidan]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано26.08.02 17:43



V Berlin.
MBA e magisterska i triabva purvo da si zavurshil bakalavarska programa - t.e. 4 godini uchene.
MBA e dve godini i pochti navsiakade e na angliiski. V Germania e razlichno. Ima samo na angliiski ili na angliiski i nemski.
V koi universitet uchish?
Ako si v SU ili UNSS mnogo lesno mojesh da se prehvyrlish v Universitaet Saarland, zashtoto imat spogodba s tezi dva universiteta v Bulgaria.
Ot priateli znam, che priznavat 100% vsichki izpiti ot tezi 2 universiteta.
Sledvaneto e na nemski obache. Shte te priemat i shte ti dadat edna godina bezplatni kursove pri tiah dokato izkarash DSH.

Opitai i uspeh.



Тема Re: BigAirнови [re: BigAir]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано27.08.02 17:30



Мерси за информацията.
Сега ще съм трета година в УНСС.
Лошото е, че съм завършил английска гимназия, а друг език не съм учил. Сега тепърпва ще започвам с немския. До какво ниво трябва да го докарам, за да се прехвърля?



Тема Re: BigAirнови [re: Avidan]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано27.08.02 18:32



haha,mi mnogo qsno,4e ne si go u4il,za6toto v tiq universiteti ste kato kone s kapaci i nqmate ponqtie ot ni6to izvun va6ata specialnost,a pri nas iziskvaniqta za angliiski(a i za komputri)sa tolkova visoki,4e nqma na4in da ne se ogramoti6



Тема Re: BigAirнови [re: Avidan]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано28.08.02 12:57



Prehvyrli se vednaga sled tretata godina.
Kakvo tochno uchish?
Edin priatel zavurshi 1 angliiska v Sofia i sled tova be priet MIO v UNSS. Kaza mi, che v Uni Saarbrьcken sa mu priznali absolutno vsichki izpiti, koito e dyrjal v UNSS - 37 na broi. Toi se prehvyrli sled 3 kurs. Nemski znaeshe na osnovno nivo - Grundstufe 3 (okolo 300 chasa nemski). Universiteta go prie i mu dade srok edna godina da nauchi nemski, za da si izkara DSH. Tova e izpita po ezik i ne e truden. Povecheto hora bez vuobshte da znaiat nemski se podgotviat za izpita za 8-9 meseca. Kursovete sa bezplatni i polzvash vsichki privilegii ot tova, che si student - semester ticket, obshtejitie i evtina zastrahovka.
Sledvaneto v Germania e 5 godini, no e na dosta po-slojno nivo ot kolkoto v Bulgaria.
Drugia variant e da se prehvyrlish v angloezichni programi. V golemite gradove ima mnogo universiteti prepodavashti na angliiski.
V Berlin znam, che ima magisterski programi na angliiski, no za bakalavarski po ikonomika sys sigurnost ima vyv Pforzheim i mislia, che Furtwangen. Shte ti iskat rezultat ot TOEFL i academic transcript. Predpolagam i niakolko preporyki i drugi takiva neshta.



Тема Re: BigAirнови [re: BigAir]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано30.08.02 09:40



И аз уча МИО, а от тази година и "Счетоводство и контрол" като втора специалност.
Мерси за информацията. Значи всичко ще ми признаят. Това е хубаво. Остава само малко немски да понауча. Колкото за една година.

Успехи ти пожелавам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.