Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BRAVEHEART]  
АвторSexyBoy (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 17:53



Braveheart, ti si kuh na hralupa be moi... tva che nemash kinti da uchish v NBU, ne oznachava, che universiteta dava kofti obrazovanie. Staoi niakude iz durjavnite dupki, i chakai da ti doide akul, shtoto na zapad e privilegia da uchish v chasten universitet.


Bednite da go duhat...



Тема samo, che v chastniteнови [re: SexyBoy]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано25.07.02 21:46



universiteti na zapad ne priemat hora s kinti, a hora sys znania. Bogati ima mnogo, ama Harvard, Princeton, INSEAD ima zavurshili malko.
Ia si vijte kriteriite za priem i gi sravni s tezi na zapadnite universiteti.
Mi to ako vyv vashia VUZ provedat edin test po GMAT za magisterska programa sigurno i edin niama da go izkara. Zatova i predlagat magisterska programa bez takav slojen izpit, a kato edinstven kriterii sa samo parite. Strashni "akademichni" kriterii imate.

I kakvo se razpraviame tuk za NBU sled kato firmite predpolagam vi znaiat kakvo predstavliavate. Moje da imate diplomi ot universitet, ama kato ste prekarali cialoto sledvane po kafetata edva li mojete da vurjete neshto pri razgovorite s firmi (puk i NBU nikoga ne go kaniat na Dni na Karierata, koeto sushto e pokazatelno)
Tova e zavedenie, koeto otyrva oshte na komunisticheskia mantalitet, che vseki triabva da e vishist.
Za kachestvo ne se govori



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: SexyBoy]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано26.07.02 00:05



Ето, появи се поредният екземпляр представител на НБУ и то точно навреме да подсили думите ми от предишния постинг.
Ей, Секси бой ли си, Харалампи ли си - нали знаеш къде можеш да си ги завреш парите "бе мой"!

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: BRAVEHEART]  
Автор Птиц@_Ckитницa ()
Публикувано27.07.02 15:04



Neznam za6to ste protiw NBU no az ne sam na wa6eto mnenie! Kandidatstwah na 3 mesta na 2 we4e znam rezultata i sam prieta s dobra ocenka.No utre 6te sam na izpit to4no w omrazniqt wi NBU i znae6 li za6to .za6toto mi hareswa gawkawata sistema na obu4enie 4e moga da bada indiwidualna a ne 4ast ot stado ovce. Za6toto to4no na towa mi prili4ate .... wsi4ki zlobee6ti tuk protiw uniwersiteta. A za rabota sam ubedena 4e 6te ima sled zawar6waneto stiga da si probiwen i da znae6 kakwo iska6 i kade da go iska6 . A koq e garanciqtq 4e za teb 6te ima rabota kato si zawar6il drugade? Kato te 4eta mi prili4a6 na edno kompleksirano 4owe4e .....



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Nikolova]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано27.07.02 18:51



ох, милата .
я си кажи сега, ти УНСС ли си завършила? или СУ?
защото имам изненада за теб - УНСС е най-корумпирания университет в цяла България. Немалко хора са ми разказвали за преживелиците си около "безплатните" изпити там. казвали са ми и как точно става "стиковката"...
а за онази твоя приятелка, дето учела в НБУ, но непрекъснато работела... ами какво да ти кажа. имам си няколко много способни колеги, които учат в СУ, много сериозна специалност (не икономика). Ами те милите по цял ден висят в офиса, изчезват само по сесиите, и то само за изпитите. и какво сега - по твоите думи излиза, че те на практика нищо не знаят, че се трепят, вместо да учат. горките!

стой та гледай


Тема Za korupciata v universitetite!нови [re: tarantula]  
АвторGeodezistka (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:44



Az da vi kaja za novite prou4vania.Ta sushtite so4at 4e na purvo miasto po korupcia ne e UNSS.Ne,ne a poznaite koi?UASG,be priatel4eta!Eto gi i tarifite: 6000 lv za da te vkarat arhitektura i 2600 lv za da te vkarat v niakoia ot injinernite specialnosti.Shte gi vkaram az tiah,samo 4e tam kudeto nikoga ne pe4e slunce.O ot gde da gi vzema tia mangizi.Dali priemat v natura?4e taka 6te mi e po-lesno. geo_projects@yahoo.com



Тема Re: samo, che v chastniteнови [re: BigAir]  
Автор Cepxиo ()
Публикувано30.07.02 11:55



Нещо си в грешка за сиситемата на прием в Нов български университет. Тя е улекотена, за да могат много хора да започнат обучението си. Не е гаранция, обаче, че те задължително ще се дипломират. Много хора не се дипломират, защото не успяват да покрият изискванията на университета. И само не ми казвай за статистика, защото няма да приведа такава - вземи думите ми на доверие.

Не се учудвам, че имате някакво негативно отношение към университета - той може да има своите кусури, но работи здраво, за да ги отстранява - за това е доказателство постоянната промяна на учебните програми в търсене на оптимума. Повярвайте ми - това е сериозна академична институция, която много внимателно анализира и планира своята дейност.

Разбира се, че е много лесно да се провери колко знаят възпитаниците на Нов български универистет. Твърдя, че много от тях работят на достатъчно престижни длъжности, което е атестат за тяхното можене и знаене. Ако толкова много искате да знаете къде работят възпитаниците на НБУ, можете да разпитате тук и там и да задоволите любопитството си.

По отношение на платеното обучение - това е бъдещето в образованието, в здравеопазването и пр. Колкото и да не е изгодно за много хора. Слушахте ли Боян Биолчев (ректор на СУ), когато каза, че след като няма платено обучение в СУ, финансовото положение се влошило значително. Даже се чу вопъл да се закрие този университет. Колко жалко... В нашия свят парите са определящи и мисля, че няма още дълго време да има безплатно образование в България. Затова тези, които сега учат в СУ, са едни от последните по безплатната система. Така ще бъде.

Причините, поради които сте така злобно настроени към НБУ, обаче са неразгадаеми за мен (разбирай - не ми се занимава с тях). Но забележете - вие не търпите никакви загуби от съществуването на НБУ, а нападате. Не е добре така, не е добре.

И една забележка по отношение на правописа:
съветвам ви да използвате кирилицата, щом това е възможно. Другото е показател за слаба култура и лош вкус.

Толкова от мен. Помислете и не се чувствайте длъжни да отговаряте.

enjoy


Тема Re: samo, che v chastniteнови [re: Cepxиo]  
Автор BigAir (worldwide)
Публикувано30.07.02 13:59



Mnogo blagodaria za otgovora, samo che tova che NBU neprekusnato promenia programite si moje da se vidi i ot drug ygyl. Moje bi tova oznachava, che sa bili tvurde loshi i sega se opitvat da im povishat kachestvoto.
Za men tova koi kakva prestijna dlujnost ima v Bulgaria ne e atestat za tova kolko znae. V Bulgaria e pulno s glupaci izdignali se do shefove, dori tova mai se prilaga masovo v bulgarskite firmi.
Nikoi ne e protiv platenoto obuchenie. Az ucha MBA, taka che nai-malkoto na men moje niakoi da mi pishe za "neizgodnostta na platenoto".
A za zagubite ot NBU: gubim vsichki drugi, koito ne sme prieti po kriterii pari, a znania. Gubim zashtoto universiteti kato NBU Datskia College i drugi takiva prodyljavat da bulvat diplomirani studenti na kilogram i uvelichavat predlaganeto na "vishisti" na trudovia pazar, a v Bulgaria predpolagam znaesh ne tursiat nai-dobria chovek za opredelena rabota, a tozi koito shte se syglasi da raboti na niakakva niska zaplata. I poneje iziskvaniata za povecheto slujbi sa da imash diploma (bez znachenie ot koi universitet) takiva hora omalovajavat truda na tezi, koito 4 godini ne sa sediali po kafetata, a sa uchili.

Izviniavam se za pravopisa, no niamam vuzmojnost da polzvam kirilica. Niamam pravo da kachvam nikakvi programi.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: lndependent]  
АвторNikolova (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 16:08



Hehehehe skapi mi umniko az sam zavarshila Tehnicheskia Universitet Za tam kakvo znaesh? Imam predstava ot vsichkite universiteti i opredeleno NBU ne mi e napravil dobro vpechatlenie. Zalagvaite se che e mnogo dobre da uchite v NBU i toi e nai dobria no nedeite da lajete ostanalite zashtoto te prosto ne vi viarvat. Vsichkite mi poznati koito ne gi prieha na drugo miasto otidoha v NBU, a sega nikade ne gi iskat na rabota zashtoto sa palni nekadarnici. Sajaliavam vas i roditelite vi che si davate samo parite i si mislite che ste studenti a istinata e savsem druga.



Тема Re: Колко от вас учат в НБУ?нови [re: Nikolova]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано31.07.02 12:01



ами какво да ти кажа - в ТУ учих 5 години, 4 от тях бях първенец на курса, 2 години бях в университетския отбор по математика и накрая един куп "колежки" се дипломираха с по-висок успех от моя. да не споменавам всички преподаватели, които хал хабер си нямат по какво преподават, всички асистенти, които мигат на парцали, когато им зададеш въпрос вън от темата на упражнението и всички състуденти, които си преписаха курсовите задачи и проекти от мен.
така че не се пъчи толкова много

стой та гледай



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.