Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема НБУ -- удоволствието да си на курортнови  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 11:56



Ей, не ме разсмивайте. НБУ е последната дупка на прогнилия кавал на българското образование. Приятелите ми, които отидоха там да учат изобщо не преживяха тежката кандидат-студентска кампания, на която са подложени хората, които влизат в нормални университети (според българските стандарти). Някои от тях дори си отидоха на море от юни и отскочиха до София по някое време, за да положат "приемен изпит". След като отидоха в НБУ забелязах, че докато ние учим здраво за изпити, когато наближи сесията, на тях такъв труд изобщо не им се налага. В моята специалност дори се налага да се учи постоянно, а не само по време на сесия. Обаче пичовете от НБУ са си курортистчета.
Що се отнася до икономическите специалности, почти всички, които преподват в НБУ са наши преподаватели от УНСС. Схващате ли? В НБУ плащат над 1000 лв. на година и получават това, което аз получавам за 160 лв. на година. Че е добра базата, добра е. Не може да се каже на черното бяло. Но да плащаш 1000 лв. отгоре само, заради алуминиевите дограми, модерния дизайн и комфорта не ми се вижда изгодна сделка. В края на краищата университетът е място за учене, а не почивна станция. И изобщо не ме интересува базата, стига да имам достъп до нужните ми книги, да е тихо и да имам маса, стол, листа и химикалка. Приятен и ползотворен ден може да се прекара и в Народната библиотека, Столична библиотека, Центъра за европейски изследвания и навсякъде, където има хубави книги.
Сега се сещам какво един от нашите преподаватели веднъж каза за НБУ: "Абе там ако не друго, поне базата е на европейско ниво, но иначе........."



Тема хахахахах:)))нови [re: Avidan]  
Автор Bad Boy ()
Публикувано25.05.02 18:45



Споко бе брато, нали трява да има место където тъпаците да вземат диплома срещу някой кинт!
така де, нека и тия хорица да имат самочуствие!

What are you gonna do when I come for you?


Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Bad Boy]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 18:54



който иска да учи - учи, а келеша където и да го туриш си е келеш.
в нбу най-малкото ни учат да мислим!
А колко висшисти, които не могат да пишат и не могат да кажат дори здрасти на чужд език бълват ежегодно т.нар. ни елитни университети.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Пeнa]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 03:03



Пено, вие ако досега не сте се научили дори да мислите, значи много сте го закъсали. Миналата година, в началото на втория семестер, дойде нова колежка. Прехвърлила се е от НБУ. Не знам как стават тия работи. На един изпит й писаха 3 и тя се пазареше. Доцентката й се развика: "Лелеееее, и се пазарите. Вие сте се прехвърлили от НБУ. Как стават тия работи, а? Тук хората влизат с изпити, а в НБУ се влиза с някакъв си тест. Прехвърляте се и на всичкото отгоре се пазарите за оценка.........". Но тая колежка....мале колко е тъпаааа, мамата си джаса. По-тъпо момиче не се сещам да съм виждал. Е, аз лично й се радвам, защото забавлява цялата група с постоянните си тъпи въпроси и коментари.
Абе НБУ е голяма работа



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Avidan]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано29.05.02 19:30



To cialoto obrazovanie v Bulgaria (moje bi s izkluchenie na AUBG) e niakakva losha shega. Predi niakolko meseca pomolih edin chovek - 4 kurs Finansi v UNSS, da mi prati link na niakakvi negovi razrabotki. Biah izumen, che ne gi karali da praviat nishto i toi niama nishto kato razrabotki.
Obshto vzeto vyv vseki universitet, nezavisimo dali shte e NBU, UNSS ili SU iako karat da se uchat niakakvi nepotrebni formulirovki, vmesto da se nabliaga na case studies, ot koito polzata e dokazana.
Cialata sistema na obrazovanieto e porochna, zashtoto povecheto ot profesorite ne idvat ot industriata, a sa bili bukvoiadi cial jivot i znaiat samo kakvo pishe po uchebnicite, no niamat nikakva predstava dali realno modela raboti. Inache ne moga da si obiasnia zashto hora, koito prepodavat za borsite, finansovi i kapitalovi pazari ne sa stanali bogati.
A inache po temata za NBU se biah izkazal predi niakolko sedmici, no pak se nameriha niakoi da me ubejdavat, che NBU bilo mnogo dobro uch. zavedenie.
Abe nali znaesh i kakvo kazvat za UNSS. V krastoslovicite go ima kato "pochivna baza v polite na Vitosha s 4 bukvi".



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: BigAir]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 22:25



da,syglasen sym che NBU e pylen tashak...samo che edinstvenata razlika mejdu prehvalenoto ti UNSS (um nqma student stana) e v bazata - tazi na NBU e mnogo po-dobra.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: BigAir]  
Авторstudent-worker (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 03:18



Az u4a v UNSS i moga da napravia sravnenie s NBU, kydeto u4i moi priatel. Toi sy6to raboti, no ne e imal problem s izpit dosega (4 godini), a v universiteta hodi samo na kafe i da mu pi6at ocenka (imam vpe4atleniq, 4e kafeto go vylnuva pove4e ot izpita).Tova e.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: gat3way]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано30.05.02 11:20



Zashto prehvaleno?
Kakto vijdash pisal sym, che vsichki unita sa s loshi standarti. Nai-loshia go zatvoriha, no ostana NBU. Tam mai se pomeshtava i VT universitet, kadeto te priemat da uchish kato pokajesh parzaliva diploma ot nepriznato uchebno zavedenie kato datskiq koleg ili neshto podobno.
A bazata e dobra za Bulgaria. Otidi niakoi put v chujd universitet i shte vidish, che tazi "prekrasna baza" deto ia imate v NBU ne e nishto osobenno. Daje normalen parking niamate, a triabva da se parkira v kalta.



Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: Avidan]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 16:39



Говорете в първо лице единствено число поне, когато хулите нещо. Всички обадили се говорят за "техен приятел", който учел там и било еди кво си.
Пак повтарям и настоявам за това, което казах за келеша.
А точно НБУ е университета, където се правят споменатите по-горе разработки - по 7-8 на семестър.
Естествено, че и тук има платежоспособни лайнари, които си гледат кефа....системата позволява да си платиш да ти правят тези разработки и да отидеш да играеш тото на теста....
Да добавя, че съм завършила и държавен университет преди това, и то не от най-леките. Там кълвах като гламава, завърших с добър успех и сега хабер си нямам от ученото на практика. В НБУ обучението е практически насочена, което е ценното... не ми се пише вече



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: gat3way]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:53



Пич, има още една разлика, в НБУ плащат 10 пъти повече от нас. А има и друго, в НБУ ако искаш можеш и да не учиш. Никакъв проблем. В специалност МИО на УНСС ако не учиш те късат и често прекъсваш.
УНСС също е ташак с изключение на две три специалности.
BigAir, аз съм 4-ти семестер и имам доста разработки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.