Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема НБУ -- удоволствието да си на курорт  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 11:56



Ей, не ме разсмивайте. НБУ е последната дупка на прогнилия кавал на българското образование. Приятелите ми, които отидоха там да учат изобщо не преживяха тежката кандидат-студентска кампания, на която са подложени хората, които влизат в нормални университети (според българските стандарти). Някои от тях дори си отидоха на море от юни и отскочиха до София по някое време, за да положат "приемен изпит". След като отидоха в НБУ забелязах, че докато ние учим здраво за изпити, когато наближи сесията, на тях такъв труд изобщо не им се налага. В моята специалност дори се налага да се учи постоянно, а не само по време на сесия. Обаче пичовете от НБУ са си курортистчета.
Що се отнася до икономическите специалности, почти всички, които преподват в НБУ са наши преподаватели от УНСС. Схващате ли? В НБУ плащат над 1000 лв. на година и получават това, което аз получавам за 160 лв. на година. Че е добра базата, добра е. Не може да се каже на черното бяло. Но да плащаш 1000 лв. отгоре само, заради алуминиевите дограми, модерния дизайн и комфорта не ми се вижда изгодна сделка. В края на краищата университетът е място за учене, а не почивна станция. И изобщо не ме интересува базата, стига да имам достъп до нужните ми книги, да е тихо и да имам маса, стол, листа и химикалка. Приятен и ползотворен ден може да се прекара и в Народната библиотека, Столична библиотека, Центъра за европейски изследвания и навсякъде, където има хубави книги.
Сега се сещам какво един от нашите преподаватели веднъж каза за НБУ: "Абе там ако не друго, поне базата е на европейско ниво, но иначе........."



Тема хахахахах:)))нови [re: Avidan]  
Автор Bad Boy ()
Публикувано25.05.02 18:45



Споко бе брато, нали трява да има место където тъпаците да вземат диплома срещу някой кинт!
така де, нека и тия хорица да имат самочуствие!

What are you gonna do when I come for you?


Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Bad Boy]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 18:54



който иска да учи - учи, а келеша където и да го туриш си е келеш.
в нбу най-малкото ни учат да мислим!
А колко висшисти, които не могат да пишат и не могат да кажат дори здрасти на чужд език бълват ежегодно т.нар. ни елитни университети.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Пeнa]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 03:03



Пено, вие ако досега не сте се научили дори да мислите, значи много сте го закъсали. Миналата година, в началото на втория семестер, дойде нова колежка. Прехвърлила се е от НБУ. Не знам как стават тия работи. На един изпит й писаха 3 и тя се пазареше. Доцентката й се развика: "Лелеееее, и се пазарите. Вие сте се прехвърлили от НБУ. Как стават тия работи, а? Тук хората влизат с изпити, а в НБУ се влиза с някакъв си тест. Прехвърляте се и на всичкото отгоре се пазарите за оценка.........". Но тая колежка....мале колко е тъпаааа, мамата си джаса. По-тъпо момиче не се сещам да съм виждал. Е, аз лично й се радвам, защото забавлява цялата група с постоянните си тъпи въпроси и коментари.
Абе НБУ е голяма работа



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Avidan]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано29.05.02 19:30



To cialoto obrazovanie v Bulgaria (moje bi s izkluchenie na AUBG) e niakakva losha shega. Predi niakolko meseca pomolih edin chovek - 4 kurs Finansi v UNSS, da mi prati link na niakakvi negovi razrabotki. Biah izumen, che ne gi karali da praviat nishto i toi niama nishto kato razrabotki.
Obshto vzeto vyv vseki universitet, nezavisimo dali shte e NBU, UNSS ili SU iako karat da se uchat niakakvi nepotrebni formulirovki, vmesto da se nabliaga na case studies, ot koito polzata e dokazana.
Cialata sistema na obrazovanieto e porochna, zashtoto povecheto ot profesorite ne idvat ot industriata, a sa bili bukvoiadi cial jivot i znaiat samo kakvo pishe po uchebnicite, no niamat nikakva predstava dali realno modela raboti. Inache ne moga da si obiasnia zashto hora, koito prepodavat za borsite, finansovi i kapitalovi pazari ne sa stanali bogati.
A inache po temata za NBU se biah izkazal predi niakolko sedmici, no pak se nameriha niakoi da me ubejdavat, che NBU bilo mnogo dobro uch. zavedenie.
Abe nali znaesh i kakvo kazvat za UNSS. V krastoslovicite go ima kato "pochivna baza v polite na Vitosha s 4 bukvi".



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: BigAir]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 22:25



da,syglasen sym che NBU e pylen tashak...samo che edinstvenata razlika mejdu prehvalenoto ti UNSS (um nqma student stana) e v bazata - tazi na NBU e mnogo po-dobra.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: BigAir]  
Авторstudent-worker (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 03:18



Az u4a v UNSS i moga da napravia sravnenie s NBU, kydeto u4i moi priatel. Toi sy6to raboti, no ne e imal problem s izpit dosega (4 godini), a v universiteta hodi samo na kafe i da mu pi6at ocenka (imam vpe4atleniq, 4e kafeto go vylnuva pove4e ot izpita).Tova e.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: gat3way]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано30.05.02 11:20



Zashto prehvaleno?
Kakto vijdash pisal sym, che vsichki unita sa s loshi standarti. Nai-loshia go zatvoriha, no ostana NBU. Tam mai se pomeshtava i VT universitet, kadeto te priemat da uchish kato pokajesh parzaliva diploma ot nepriznato uchebno zavedenie kato datskiq koleg ili neshto podobno.
A bazata e dobra za Bulgaria. Otidi niakoi put v chujd universitet i shte vidish, che tazi "prekrasna baza" deto ia imate v NBU ne e nishto osobenno. Daje normalen parking niamate, a triabva da se parkira v kalta.



Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: Avidan]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 16:39



Говорете в първо лице единствено число поне, когато хулите нещо. Всички обадили се говорят за "техен приятел", който учел там и било еди кво си.
Пак повтарям и настоявам за това, което казах за келеша.
А точно НБУ е университета, където се правят споменатите по-горе разработки - по 7-8 на семестър.
Естествено, че и тук има платежоспособни лайнари, които си гледат кефа....системата позволява да си платиш да ти правят тези разработки и да отидеш да играеш тото на теста....
Да добавя, че съм завършила и държавен университет преди това, и то не от най-леките. Там кълвах като гламава, завърших с добър успех и сега хабер си нямам от ученото на практика. В НБУ обучението е практически насочена, което е ценното... не ми се пише вече



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: gat3way]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:53



Пич, има още една разлика, в НБУ плащат 10 пъти повече от нас. А има и друго, в НБУ ако искаш можеш и да не учиш. Никакъв проблем. В специалност МИО на УНСС ако не учиш те късат и често прекъсваш.
УНСС също е ташак с изключение на две три специалности.
BigAir, аз съм 4-ти семестер и имам доста разработки.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Avidan]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано07.06.02 10:13



Mi dai niakoi link kam tia razrabotki.
Poznavam mnogo hora, koito v MIO moje da gi spre samo Sirakov, Micheva i eventualno S. Alexandrov. Prez drugoto vreme klatiat kraka.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: BigAir]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано07.06.02 18:44



Не съм ги качвал в нета. И нямам намерение. По-скоро ще ги продам. Тоя бизнес с продажби на всякакви разработки и курсови работи добре върви. Като се има предвид, че и преподавателите не ги четат, няма и да разберат, че се повтарят.
А клатенето на крака...прав си. Сега ще видим колко от тях ще останат след настоящата сесия, колко ще се мъчат на септември, колко ще прекъснат и колко ще изхвърчат. Не вярвам, че някой ще продължи да си позволява да си клати краката в трети курс.



Тема Re: хахахахах:)))нови [re: Avidan]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано07.06.02 20:46



2 i 3 kurs sa nai-trudni. Tam prepodavat govedata.
Uchite li po uchebnika na Danov? Beshe go izdal syshtia 2 godini po-kusno ot imeto na sina si.
A inache tia deto ne mogat da vzemat izpitite s akyl, shte gi vzemat s pari.

P.S. Razrabotki se kachvat v .pdf format i se zakluchvat, taka che da ne moje da se kopira i pastva.



Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: Avidan]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано11.06.02 12:34



Не може изобщо да става сравнение между НБУ и УНСС. Истината е, че нивото се определя не от качеството на преподавателите, а от качеството на студентите. А в 3-те специалности, които си струват в УНСС се влиза дяволски трудно - говорим за честния път на влизане. В тези специалности общата бройка на приетите е около 500 - 600 човека. 1/4 от местата са "запазени" за всякаквите му там саздовци, каракашевци и т.н. За 300-400 места се борят около 13 000 - 14 000 души. Не можете да ми кажете, че е лесно да се промъкнеш през това сито. Твърдя, че е не по-лесно от това да влезеш право, публична администрация, информатика или за стопанския факултет на СУ. А и е факт, че всичките 10-тина съученици от гимназията, които сме във финанси, счетоводство и контрол и МИО изпитите в СУ (предимно история и математика) по всеобщото ни мнение бяха по-леки от тези в УНСС(говоря за миналата година). По история в СУ дадоха средновековие - най-лесната част, а в УНСС Съединението, но така формулирано, че 20% от кандидатите въобще не са се усетили за какво става въпрос и са писали по най-различни въпроси. По математика верно, че първият изпит беше тежък, но все пак имаш два шанса, което си е много голям бонус. След тези думи, мисля е излишно да сравняваме качеството на студентите в УНСС и НБУ най-малкото като потенциал, а дали този потенциал се насочва правилно от преподавателите е съвсем друга тема.
Не съм съгласен, че преподавателите в УНСС са само теоритици. Който е в хубавите специалности има възможността да учи финанси например при Стоян Александров - е ако той няма практически опит незнам кой в България има. Въобще преподавателите по микро-, макроикономика, финанси, счетоводство и другите основни предмети за различните специалности са почти без изключения с богат практически опит.
За корупцията - хората които са си влезнали честно си изкарват и изпитите честно в 99% от случаите, а останалите дори и да ги плащат си е за тяхна сметка и живота рано или късно ще им покаже, че не може винаги така.

Има и проблеми в УНСС:

Морално остаряла методиката на преподаване, но това е проблем за България като цяло.

Изключително големи проблеми възникват ако ти се наложи да се докоснеш до администрацията на УНСС - просто силно се съмнявам, че на тази планета има по нелюбезен човек от секретарката на специалност финанси. Да не говорим какво те чака ако си изгубиш книжката и трябва да ти се прави нова и да ти се нанасят оценките от изпитите - по-добре да се откажеш от следването.

28 специалности за икономически университет е абсолютна смехурия. Няма просто друг такъв случай в цивилизования свят. Но доколкото знам се работи по въпроса.

Материалната база може и да е важна за специалности като медицина, химия, биология и т.н. но при икономическите специалности не е толкова необходима и все пак мизерията и в университета и в спортната база е минус.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: BRAVEHEART]  
АвторЛидep (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 13:06



Много ти се радвам на туй, дето го написа за УНСС. Явно ги виждаш нещата по-задълбочено.
Ама нека ти кажа и за обслужването в НБУ. При нас "нема начин" да не ти обърнат внимание и правят всичко, независимо дали ти си в издънка или не. А ако нещо все пак не си доволен имаш пряк достъп до абсолютно всеки шеф. така че и контролът е на ниво.
Не съм много съгласен за това, че ти стига само маса, стол и химикалка. Хайде сега да не се правим на възрожденци. Сигурен съм че няма да откажеш и компютри (нови) и постоянен интернет и т.н. нужни "глезотийки". Признавам, че не знам какво е в УНСС. Може и там да са се погрижили за вас както ни дундуркат тук.
А че навсякъде ги има "тъпите копелета" си е факт. И нека не приравняваме който и да е университет с лошите му примери.
Не ви ли прави впечатление, че сравняваме наистита значимите ВУЗ-ове в София. А това е добре. Значи ще искаме повече и повече. Кво по-хубаво. Само да има кой да ни слуша и да го прави по-бързо, че нямаме време.
Стискам ви полци на всички.



Тема ЕДИНСТВЕНИЯнови [re: Лидep]  
АвторPicha (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 14:07



Единствения добър университет в БГ е и си остава ТУ.Който е бил там знае за какво говоря!



Тема Re: ЕДИНСТВЕНИЯнови [re: Picha]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано14.06.02 16:17



TU puk predlaga MBA programa zaedno s niakakva firma.
1. Ostaviame na strana fakta, che sa tehnichski universitet, a predlagat business programa. I drugi sa go pravili, taka che ne sa parvite ili poslednite.
2. Koi im e dal akreditacia za MBA programa, ta da ia predlagat, che i da iskat da se plashta za neia
3. Universitetite obiknovenno si partnirat za syzdavaneto na MBA programa. Obiknovenno kogato edinia niama akreditacia i iska da polzva akreditaciata na drugia. TU vmesto s universitet se svurzva s firma!

i taka natatak. Universitetite ni sa mnogo loshi, za da mojem da gi sravniavame po dobrite im kachestva. Na fona na mnogoto loshi universiteti mislia, che pone na malko po-visoko nivo sa 3 sofiiski - TU, SU i doniakade UNSS. Predpolagam, che i v Plovdiv, Varna i drugi gradove ima gotini VUZ-ove, no ne sam chuval nishto za tiah.



Тема Re: ЕДИНСТВЕНИЯнови [re: BigAir]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 21:27



Дали ще са добри университетите зависи и от нас, студентите. УНСС определено е много закостенял университет. А много лошо е, че през 96 г. са приели нови учебни планове за нашата специалност по странни критерии -- да няма сръдни сред преподавателите. Съкратили са часовете за чужди езици и са въвели някакви препокриваши се дисциплини. И всичко това по инициатива на мушморока Румен Гечев докато е бил вицепремиер. Но можем ли да направим нещо ние? Можем ако сме организирани. Има при нас Студентски съвет, който е пълен ташак. Конституиран е с избори, които изобщо не са били обявени и членовете на съвета са се избрали взаимно. Това са гадни мижитурки, които не само не са от помощ, а по-скоро пречат.
Но сме решили с няколко колеги да променим тая работа. Срещнахме разбиране и получихме пълна подкрепа от страна на ръководителя на нашата катедра проф. Боева. Тя ни увери, че имаме и подкрепата на декана. Става дума за това, че искаме промени в учебния план. Странни работи стават в УНСС. Оказва се, че имаме подкрепага на катедрата, на деканата, но някакви професори мижитурки от Академечния съвет, които и един чужд език не знаят, изпортват цялата работа.
Възможно е да организираме някаква асоциация на студентите от специалност МИО, за да защитаваме интересите си. Доколкото знам съществува някаква подобна структура на четвъртокурсниците и може на нея да стъпим. Обаче лошото е, че не срещаме никаква реална помощ от страна на колегите. Не са активни. Все пак ако има колеги, които биха участвали в подобни инициативи, пишете. Трябва да го издухаме тоя идиотски студентски съвет и да направим нещо свястно.

Поздрави



Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: Avidan]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано27.06.02 14:13



хе хе!
май доста си е изнервил!
и аз бих се подразнила, ако учех в УНСС
и ми се налагаше да уча в толкова дискомфортна
обстановка,а на всичкото отгоре и да плащам, за
да си взимама изпитите успешно!
или пък повече те нервира мисълта, че вашите преподаватели-
"светила", предават и на колегите от НБУ?
Пожелавам ти успешна сесия и по-малко пари, дадени за изпити!




Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: mari]  
Автор BigAir (TU, Ostberlin)
Публикувано27.06.02 21:08



Na nego pone firmite gledat s po-seriozno oko. Edinstveno zavurshilite Pravo v UNSS ne mogat da si nameriat lesno rabota i niakde ne gi iskat poradi fakta, che UNSS e ikonomicheski universitet i da predlaga Pravo e malko smeshno.
Ot NBU ima obache neglasno pravilo da ne si priemat hora v golemite i izvestni firmi. Vsichki vi znaiat kak ste vlezli i kak uchite.
V UNSS navremeto universiteta Humberside e bil progonen poradi loshite uslovia na obuchenie, koito predlagal (predstavi si kakva tragedia sa bili shtom i po-bulgarskite standarti sa bili loshi). Poznai s koi universitet sa se hvanali da predlagat zaedno programi sled tova.



Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: mari]  
АвторAvidan (Нерегистриран)
Публикувано28.06.02 20:07



Мацка, аз пари за изпити не давам. Плащам си таксите, които както вече стана дума, са 10 пъти по-ниски. И не съм се изнервил, а ми е смешно какви сте бълъци в НБУ да плащате толкова много само за едната база. Е, имате си бол пари, давате ги, ама поне да имаше смисъл.



Тема Затова...нови [re: Avidan]  
АвторБocът (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 18:07



Затова и никой нормален човек не ги взема на работа. Лично аз ги отпращам веднага, щом чуя за НБУ. Това не е ВУЗ, там не учат, там няма студенти.



Тема tipi4no po bulgarski...нови [re: Лидep]  
Авторstudent (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 18:38



Ot cialata tema i ot mnogo mnenia se izlu4va goliam negativizam i agresia.Za6to e tazi zavist kum NBU?Za6to po-dobre ne si gledame v sobstvenata panica,a vse triabva da namirame kusurite na drugite?Iasno e,4e vse za ne6to triabva da se prikazva tuka,no vse pak...Az ne u4a v NBU,a v edin drug uni,kadeto tuk se pisa,4e se vlizalo s parcaliva diploma ot Datskia kolej,koeto e dale4e ot istinata,no kakto i da e,ne sam trugnala da tursia treskata v okoto na blijnia.



Тема Re: Затова...нови [re: Бocът]  
Авторtina (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 14:11



mnogo hubavo praviete Vie i Vashite kolegi, no mai zabraviate 4e diskutiranite ot vas spetzialnosti sa s ikonomi4eska naso4enost.imate li predstava kakvo stava s drugite spetzialnosti?da ste 4uvali za prilojna lingvistika,dizain,reklama, ... imate li predstava,4e taka obsujdanat baza+po-dobre zaplatenite,i podbrani prepodavateli+voilata da vlerze6 lesno,no da isara6 sus setni usilia mnojestvoto prakti4ni predmeti=te pravi gotov za rabota mnogo pove4e ot niakoi baluk ot UNSS ili jugozapadnia i t.n., koito i da u4i ili ne, mu pi6at kolkoto si iskat, ni6to 4e si e sudral gaza da u4i za da vleze i pole kvo?taka nare4enite rabotodateli s pretentzii vzimat nikoi ne zaradi umeniata mu, a zaradi zavur6enia Universite.ABSURDNO!a tapanari i tkiva koito pla6tat ima navsiakude.i nakraia ne zabraviate,4e v tzil sviat priema vuv VUZ e lesen, vaprosa e dali ima6 ka4stva i mozak da zavur6i6!



Тема Re: Затова...нови [re: tina]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано17.07.02 23:52



В НБУ-то ли ви казаха, че в цял свят приемът е лесен?
Душицо, да знаеш, че ви лъжат!
Лесно е да те вземат в треторазряден немски университет!
Дай да грабваме дисагите и да отиваме в Харвард щом е толкова лесно по света!

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Затова...нови [re: BRAVEHEART]  
Автор BigAir (rad|air)
Публикувано18.07.02 10:49



Prostotiata na tezi ot NBU e pulna!
Naistina Harvard e edin mnogo dobar primer za uchebno zavedenie s mnogo strogi i visoki iziskvania za vlizane. Taka i podbirat tochnite hora.



Тема Няма ли край българската простотия и завистнови [re: BigAir]  
Автор мapтинзлaтkoж (непознат )
Публикувано23.01.07 17:22



За първи път ми се случва да напиша коментар в какъвто и да е бил форум.Това се дължи изцяло на коментарите, които се пускат по отношение на Нов български университет и останалите висши заведения.Не мислите ли, че наистина е малко нахално и отчасти проява на ниска култура да се такива коментари по отношение на неща, за които сигурно си нямате и понятие за какво става дума или все още не сте пораснали достатъчно, за да си пазите мнението за себе си и да си вадите заключения.Забавно ли ви се струва да се пускат някакви историйки от рода, кой какво ни бил казал на пиянско сабиране в някоя квартира за обучението в България.Мисля че е вече време да престанете и с комплексарските си изказвания от рода, че НБУ е университет за хора с умствена изостаналост.Както във всеки университет в BG и в Чужбина има студенти в НБУ, които не се справят по желания начин.Много ясно след като преподавателите от елитните университети идват само,за да вземат заплатат и да нахранят семейството.Някои си заплащат за да стане, а други се трудят, за да постигнат нещо в живота си и това не е по-различно от останалите ВУЗ-ве.Според мен именно колегите, които се интересуват от специалността си, която изучават и залягат над книгите имат право на коментар.Аз също съм студент в НБУ и такива коментари ме дразнят изключително много, защото едвали 20% от отговорите тука са от личен опит.Никога не съм си позволявал да казвам лоши думи за друг университет, без да съм го видял със собствените си очи, защото ако го направя то мога да сбъркам.Моето желание беше да уча в НБУ информатика още от самота начало, а не защото не са ме приели никаде другаде и това е било единствения начин да стана студент.Кандидатсвал съм и в други учебни заведения и резултата не е бил никак лош.Това, че нещо не е наред и някои се опитват да си избият комплексите на чужд гръб си е изцяло за тяхна сметка.Ако това тука е някаква клюкарска седянка на няколко студента кажете ми, за да не го приемам сериозно.Мисля, че всеки трябва да прави това, което му харесва и разбира се това, което ще му помогне след време, за да изкарва прехраната си.Всеки универитет ако сте забелязали е тясно специализиран в някаква насока както за всеки влак си има пътници.Надвам се че както колегите ми, коио учат в УНСС, ТУ, СУ ще разбират от професията си след дипломирането и ще пъдат полезни както на себе си така и на околните, защото това е най-важното в едно общество в противен случай за какво ни е дипломата и на кого му е нужен още един консуматор.Късмет на всички и благодаря.
Аз гаранции не закупувам надявам се и никой да не го прави,защото няма смисъл!



Тема Re: Няма ли край българската простотия и завистнови [re: мapтинзлaтkoж]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано23.01.07 18:43



Мартине, Мартине... така е по форумите, завистливи сме



Няма как човек да види с очите си всичко и да опита всичко. Затова понякога вярваме на хора, които твърдят, че са видяли(преживяли, опитали) нещо. Решението дали да им вярваме естествено остава в наши ръце. Можем да изслушаме мнения на различни очевидци и така да си оформим по-близка до действителността представа за нещото.

От мненията на достатъчен брой хора аз стигам до изводите, че в НБУ материалната база е добра, преподават добри преподаватели.... но също така и болшинството студенти са такива, които не могат да влезнат някъде другаде, или са влезнали, но не могат да избутат и се местят в НБУ.... или пък искат да имат някакво висше, колкото да кажат, че имат такова.....
Естествено има и такива като теб, които са си имали някакви други причини да влезнат в НБУ, но в НБУ гореизброените категории преобладават.

Айде, и не се плаши да пишеш в форумите....не е страшно.



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: НБУ -- удоволствието да си на курортнови [re: Avidan]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 18:05



само няколко неща
първо - кой и кога успя да измени правописа, та вече семестър се изписва "семестер"
второ- избройте ми изпитите необходими за Сорбоната например, че нещо не се сещам да има такива
трето - УНСС = утре носете съответната сума?
четвърто и последно - ако човек не иска да учи, може да прави това напълно успешно и в държавен университет. особено от както въведоха условното взимане на изпити.
Рекох!



Тема Горд съм, че уча в НБУ !нови [re: BigAir]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 18:57



Ей, големи завистници бе!
Аз уча в НБУ и се гордея с това! Взимам стипендия, плащам 200 лв на семестър, ползвам максимално всичко, което университетът ми предоставя, кефя се, че уча в модерна база, която е по-добра дори от някои европейски университети (виждал съм го с очите си). Писна ми да слушам разни комплексари да се оплакват колко им е тежко - да, ще ви е тежко, като преподавателите ви са изкуфели дъртаци. Нашите са млади практици, а не възрастни теоретици. И не ми разправяйте колко по-добри са СУ, УНСС и т.н.. - навсякъде има некадърници и свесни хора.

ИЗВОД: Който иска - учи, който не иска - не учи, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ в кой университет се намира.
Надявамсе да съм бил полезен





Тема Re: Горд съм, че уча в НБУ !нови [re: Пeтъp]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано31.01.07 23:54



няма лошо






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.