Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ФМИ - продължениенови  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано24.01.02 19:13



Греша, че виждам проблемите.
Съжалявам за което.
Само 5 години още ще си трая, пък после... ще се опитвам бързо да забравя какво е било.
Кога ли ще осъзнаем, че си имаме права и ще спрем да защитаваме безправието си.

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: jj]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 20:39



хич не грешиш даже!!!!
и е гадно!! и мръсно!!!
.....
неприятно!
некрасиво!!
.........
не щастливо!!



Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: jj]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 09:20



ne , ne greshish che vijdash problemite.Vqjno e te da se vidqt i da se opitame da gi razreshim
Greshish che gi pokazvash tuk.
Ima si mqsto za tova. Syjalqvam no e taka. A kolkoto do pravata - zastitavame si gi. I vinagi sme go praveli. Samo che nachina ne e v forumite. Tova e.
Ako naistina ti puka za fakulteta - opitai se pyrvo da ubedish sobstveniq si potok da pazi chisto - i taka bavno i poleka shte se opravqt neshtata. A problemite - te navsqkade gi ima. -Ako predpochitash pred tezi problemi problema korupciq- ok lesno shte se uredi.
Samo che fakulteta e edno ot malkoto mesta kadeto korupciq nqma(ili pochti nqma- az pone takova neshto ne sam chula). I kadeto ima svestni prepodavateli i svestni kolegi ot gornite kursove gotovi da pomognat. :)



Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: AZ]  
Авторcreature (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 12:40



Не, няма да се оправят нещата. Дори и един поток да започне, както казваш, да пази чисто - какво от това? Те са толкова много, и на никой не му пука някой друг какво прави. А още повече че и това е толкова невероятно, че граничи с невъзможното - опитай се ти да убедиш стотина души, че май е по-хубаво да не си хвърлят фасовете по коридорите. Пък и какво значи да се пази чисто - колкото и да пазиш, обувките ти все са мръсни, а чистачките са просто прелест, как си вършат работата не е истина. А и, някак, когато човек влезе на мръсно място - дори да не изхвърля боклуци по пода, пак няма да се старае да го пази чосто. Щото няма какво да се пази. А ти, при положение че влезеш някъде, в учебно заведение, което и да е то, и в кафето те посрещне една велика мизерия и мръсотия, с какво впечатление ще останеш? Нали казват - "като си в Рим, прави като римляните". И по същия начин хората като влязат в кочина се държат като в такава, дори и без да го усещат.
А този форум наистина няма да помогне да се оправят нещата. Само че май никой не е казал "давайте сега да променим вида на ФМИ". Не е нужно всеки разговор да има строго идеална цел да промени света, или част от него.



Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: jj]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано25.01.02 15:34



Изчетох другата тема и тамън си мислех, колко много имам да кажа по въпроса, видях, че сте отворили тази. Ами тъпо е така, колеги, като не можете да се доизкажете, да зацепите наново. Сега се губи и нишката и дискусията от другата тема, но както и да е.

Аз много си обичам ФМИ-то. За сградата - тя не е на СУ, а на семинарията. Сгардата, в която би трябвало да се помещава любимото училище, се намира отзад и е във вид на старо желязо в момента. Вината за това не е на ръководството на факултета, а на това на университета. Да не говотим за дупките в бюджета.

Не съм съгласна, че ФМИ е мръсно, защото не се чисти . Всяка сутрин минава чистачка и от там нататък - всичко е до студентите.
В кафето не се пуши, защото е забранено във кафетата на СУ да се пуши. По коридорите пък се пуши, защото 90% от студентите пушат. Преди имаше пушилня на втория етаж зад 200. Там бяха и картите, но народът вдигаше много шум и пречеше на лекциите.

Имаме си права и ги защитаваме. Ако имаш проблем, отиваш при бате ти Найден или при някой друг от студентския съвет, или както там му викат, казваш му: "Абе, пич еди кво си не ме кефи, може ли да се направи нещо по въпроса?" и той ти казва: "Ами може, дай да видим" или "Няма как да стане, поради тва, тва и тва", където "тва, тва и тва", вервай ми, ако се стигне до тях, ще са разумни доводи и най-малкото ще отговорят на въпросите ти.

и още нещо:
Не сравнявай, моля те, ФМИ с италианския лицей. Италианският има хубава сграда, останала му от Тошово време, когато там учеха номенклатурни синчета. Всичките му сгради и гъзарии идват от мама и тате на някаква част от учащите. Във ФМИ, слава Богу, такива работи няма. Предпочитам гадна сграда и готини хора, отколкото обратното.

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.

Редактирано от lady Marian на 25.01.02 15:38.



Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: lady Marian]  
Автор Lovech (непознат )
Публикувано25.01.02 15:56



абсолютно те подкрепям .
То ще е най лесно като УНСС например- влизат половината с пари а не с знания и ето парите:)
но във ФМИ това няма да се случи! Никога!



Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: Lovech]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано25.01.02 15:58




Никога е много силна дума, за да се използва ей така, но стискам палци да си прав.

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: lady Marian]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано25.01.02 15:59



Благодаря за коректния отговор. То и аз това го казах, не е точно до ръководството на факултета а едно-две звена по-нагоре.
За Италиански лицей, права си, аз със сигурност не очаквам да е като там, най-малкото червения мрамор по фасадата струва колкото 2 или 3 сгради на СУ, заедно с всичката техника в тях - по това нещо две мнения няма. Но освен мама и татко на еди кой си има и направо гениални мениджърски решения от страна на директорката, такива неща ги правят само хора с талант. Не бих казал, че съм си страдал от липса на готини хора там, напротив. Всичко си е дотолкова относително, колкото е и навсякъде.
Мине ли ми сесията ще поразуча как стоят нещата.
ФМИ се чисти но всяко нещо си има предел - повечето от мръсните според мен неща са практически непочистваеми вече; говорим си за остаряване.
В стая 323 която била най-чистата, обаче, стоят една купчина разглобени столове + бутилки от Кока Кола бълг. производство, които честно казвам ти съм виждал само в детството си - такива вече не се произвеждат от години. Тази там се басирам, че е с антикварна стойност.
За това говоря, за изоставянето на нещата с години - навсякъде може да се намерят белези за това. Или за нечии навици да "чистят" чиновете с тебеширената вода, сгъстявала се дни наред.
В инет повече няма да се жалвам по въпроса - прави са хората, че няма смисъл. Исках да проверя дали съм единствения, който забелязва, че там нещо не е както трябва, после започнаха да ми изопачават думите. Ще проуча какви са "каналните редове" за действие там и мисля, че и сам ще разбера дали има смисъл да действам.
Поздрави

Късо съединение. Потрес!


Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: jj]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано25.01.02 16:17



323 къде беше? В коридора на 326? Не се сещам по номера, най-вероятно не сме имали нищо там.
Ситуацията е следната: 90% от учещите във ФМИ изобщо не се интересуват от интериора. Идват само да вземат по някой изпит и да си видят народа. На мен лично ФМИ не ми пречи, каквото и да е. Не съм предричива, просто и повечето хора не са.
Ако ти си свикнал на нещо повече, едва ли тук е мястото. Както вече казах - гепваш си за гушата някой от студентския съвет, да ти обясни кое какво и що. Ако си от тоя тип хора, нищо не ти пречи и ти да се наместиш там. И тогава ще можеш да направиш най-доброто, на което си способен.
Ако можеш да направиш нещо, много ще се радвам за теб, но държа да ти призная нещо: изключително много ме издразни с темата. Наистина. Не го приемай лично. Просто никога не ми е хрумвало, че сградата може да има такова значение или че някой може до толкова да се изнерви, че да почне да я плюе наляво и надясно по форумите ;-)
За мен са важни колегите ми и това, което се учи. Другото е само фон, който рано или късно няма да го има, но първото остава.
И още нещо - спомена, че си чакал на опашка. Тук се намесва факторът "Лили Харизанова". Никой не може да направи нищо по въпроса, съжалявам.
Но е част от екшъна, вервай ми!

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: ФМИ - продължениенови [re: jj]  
Автор Lovech (непознат )
Публикувано25.01.02 16:33



Смисъл има.....
Така че действай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.