Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 23.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Споко - БТВ
*Кратък преглед

Тема За расизма...нови  
Автор Mиxaeлa (вълшебница)
Публикувано17.11.03 16:39



Поздрави на екипа, че постави тази тема за обсъждане. Има върху какво да се замислим. Толерантни сме само наужким. Инче имаме вътрешна непоносимост към всичко различно, което ни заобикаля.
Много боли да те дискриминират по какъвто и да било признак. Това засяга самото твое същество. Все едно някой си да казва: теб те няма, ти не може да съществуваш. Смазващо е.



Тема Re: За расизма...нови [re: Mиxaeлa]  
Авторioioi (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 13:58



Prava so tkae !!!!
Znaesh li turskata imperia e bila mnogo po tolentna kum prishaltsi otkolkoto sega nie bulgariete



Тема Re: За расизма...нови [re: Mиxaeлa]  
АвторSP (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 21:11



Kakvi gi govorish be momiche? Zasto si gubish vremeto da pishesh gluposti po interneta horata da ti se smeqt? Ti lichno koga si bila diskriminirana po rasov priznak, che znaesh kakvo e i t.n.? Rasizma e diskriminacia po rasov priznak, to zatova se naricha i racism (ot race). Rasova diskriminacia v BG ima samo kym ciganite i moje bi turcite do izvestna stepen, ti edva li si ciganka ili nqkakva druga i 100% sym siguren che i ti diskriminirash ciganite, tyi che ne se pravi na sveta voda nenapita.
Chrez diskriminacia nikoi ne ti kazva "теб те няма, ти не може да съществуваш". Ot kyde gi izmislqsh tiq gluposti?

Sto se otnasq do disrkiminacia, ti qvno ne si naqsno, che diskriminaciata e dosta dobro nesto, osobeno kogato e po kachestveni priznaci. Abe ste se nauchish ti ama kysno she e...



Тема Re: За расизма...нови [re: Mиxaeлa]  
Автор Члeн1 (Rioting)
Публикувано30.11.03 04:30



От всеки циганин , Бонукс на добра цена !

Deep 13 (17:29) has surrendered to us

Тема Re: За расизма... [re: SP]  
Автор Mиxaeлa (вълшебница)
Публикувано30.11.03 10:21



Драги ми SP,

Остави ми възможността да избирам как да си губя времето, какво и къде да пиша. Била ли съм някога дискриминирана - ти разбира се няма как да знаеш. Каква съм по националност - аз не съм сигурна, но ти явно си напълно убеден в моя чист произход. 100% може да си сигурен само за себе си. Не се опитвай да говориш от мое име. Аз ако дискриминирах по расов признак нямаше така лично да приемам проблема. А глупостите, които според теб си измислям, си ги обясни с богатата ми фантазия, примерно.

Аз пък скоро не бях чувала по-голяма глупост от това, че расовия произход бил качествен признак. Ти чуваш ли се какви ги дрънкаш, че да правиш на мен забележки?

Ще се научиш ти, ама като е вече късно, чак когато изпиташ расизма върху себе си...



Тема Re: За расизма...нови [re: Члeн1]  
Автор Mиxaeлa (вълшебница)
Публикувано30.11.03 10:24




Ами ако поискам от теб да ми направят Tide automat.
Шъ ли ми дадеш?



Тема Re: За расизма...нови [re: Mиxaeлa]  
АвторSP (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 20:30



Mihaelche ti mai ne chetesh vnimatelno kakvo pisha. Kazah che diskriminaciata e dobra kogato se pravi po kachestveni priznaci. Primer: kogato kandidatsvash za rabota, trqbva da se izbere edin ili dvama hora ot mnogo kandidati. V tozi sluchai se diskriminira po kachestva, ne cvqt na kojata ili nacionalen proizhod: kato kazvam kachestva imam predvid - koi moje da vyrshi rabotata, i koi e po-dobre kvalificiran. Tova e kachestvena diskriminacia i tq e neobhodima. Drug primer: kandidatsvash za elitna gimnazia - vsichki kandidati se diskriminirat po kachestveni kriterii - bal, ocenki na izpitite, etc., ne po rasovi ili nacionalni priznaci. Nadqvam se sega da ti e stanalo qsno kakvo imam predvid.

Nqmam nisto protiv da pishesh kakvoto si iskash i kydeto si iskash ama pishman mi e stanalo ot mladi inteligenti koito zastitavat kauzi koito sa im mnogo dalechni. Vqrno e che ne te poznavam i ne znam kakva si, no za da zvuchish po avtoritetna po vyprosa kaji kak ti lichno si izpitala racism-yt i t.n.

Osven tova chrez rasovata diskriminacia nikoi ne ti kazva теб те няма, ти не може да съществуваш. Chrez rasovata diskriminacia diskriminirastite priznavat che si tam i che systestvuvash, no si po-nedostoina za kakvoto i da bilo. Ne mojesh da diskriminirash srestu nesto koeto ne systestvuva za teb.

Trqbvashe oste v nachaloto da kajesh che si malcinstvo v BG, v koeto nqma nisto losho.



Тема Re: За расизма...нови [re: SP]  
Автор Mиxaeлa (вълшебница)
Публикувано01.12.03 11:06



Постарах се да прочета още веднъж написаното от теб. Аз не бих нарекла дискриминация подбора по качествени признаци. Мисля, че са съвсем различни неща расовата дискриминация и подбора по някакъв качествен признак. Да, естествено е да има такъв. Аз говоря само за дискриминацията по расов признак, за расизма. Ти намесваш тук и нещо друго. От там според мен идва разминаването.
Питаш ме как съм изпитала лично расизма. Чрез съпреживяване. Мой много близък е подлаган на такова отношение. Просто няма как да не го приема лично. Възприемаш думите ми буквално. Става въпрос за отношение.
Не заемам разни пози с това, което пиша, само за да изглеждам някак си. (млада интелигентка - смешно е). Вярвай, болно ми е, че е възможно да мразиш себеподобните си заради цвета на кожата им. Все пак става въпрос за човешки същества.

Да, няма нищо лошо да съм от малцинствата, но поне доколкото аз знам, не съм. Е, може там някъде в далечното минало да има преплитане с други националности, но това няма как да ми е известно.

Та това е. Ако има още нещо неясно - пак ще се обяснявам.



Тема Re: За расизма...нови [re: Mиxaeлa]  
АвторSP (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 07:41



Ne znam blizkia ti kakyv e no v BG samo ciganite sa rasovo diskriminirani i to glavno zastoto sa si izgradili imidj na myrzlivci i kradci. Razbira se ne e pravilno da se generalizira no takyv e tehnia imidj.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.